1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Ženski Likovi U Fantasyu I Scifiju

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Lord, 8. Ožujak 2015..

1. Ferengi

Ferengi Novi Član

Sigourney-Weaver-Wallpaper-sigourney-weaver-10821081-1024-768.jpg

Lord se sviđa ovo.
  2. Aka

Aka Baby steps

Jedna od dražih u Star Treku. Ensign Ro.

3. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Zaboravio sam sve u vezi nje, osim da je nešto mutila kao špijo kaj ne?

Btw. lista saka jer nema Ripley koja je ikona po svim kriterijima. A ja bi ubacio i Janeway svakako, makar nisam neki fan. Također, nitko ne spominje onu koja je po meni neizostavna kad pričamo o ženskim likušama u fantasyu. I ovaj nab na listu stavi random alienku iz GotGa, a izostavi Xenu!?

Mislim da bi generaciji 25-35 trebala biti u top10 što se tiče ikone, serija je bila trash tho. Al zabavna. :mrgreen:

4. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

previše trash za povjesničara u meni.

5. Aka

Aka Baby steps

Khm. Khm.

Što se Ripley tiče.. Pogledaj dva posta gore. Ili je sve to bio sarkazam? :P
    Ro je bila kul ženska jer je držala svoje bez obzira na zapovijedi akademije. Imala je edge. To je čini kul. I da, bila je dabl spy.

6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pričao sam o listi u prvom postu.:nice:

7. Sherpa

Sherpa Legenda

Trebali bi autoru / autorici liste poslati peti element.

8. autumn

autumn |-O

ahahaha, xena!! bolje za prijepodnevno trijeznjenje od formule!

Sherpa se sviđa ovo.
  9. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ma vidim da je to lista za ove od 20-25 godina koji nit neznaju za peti element, dosjee x, xenu.

10. Sherpa

Sherpa Legenda

Skali, auuuu, nje se nisam ni sjetio.

11. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa nije to bila povijesna, nego fantasy serija. A jesi gledao ženskog dorcu? :mrgreen:
    quinn.jpg

12. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

fantasy serija nije smještena na našoj zemlji nego u fantasy svijetu :eto: i ne stavlja sofokla i herakla u isti timeframe.
    doktorku? gledao svojevremeno, ali ne intenzivno. previše idealistično za moj ukus.
    ovaj mi je draži

13. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Uopće nije fantasy serija jer se mlatila sa polubogovima i demonima samo zato jer su na planetu Zemlji, ako uopće i jesu ne sjećam se da su baš spominjali geografiju na toj razini. Nisu fantasy samo vilenjaci, zmajevi i đedaji. Na kraju krajeva na zemlji su i većina narodnih priča koje uzimaju štof iz mitologija i legendi isto ko i Xena.

A ŽNS su svi gledali u ono vrijeme, a koliko puta se ponavljalo teško je bilo ne gledat. Isto ko i star trek prije ponoći.

14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

da, ali staviti herakla i sofokla u isto vrijeme??? i gaziit sve kluturne i tehnološke refrence...ili si u grčkoj ili nisi j♥♥emu. Po tm kriteriju Ilijada je fantasy djelo pa ne vidiš ahila da hoda u full plateu i baca bole okolo.

15. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

aj dorka ne budi cjepidlaka. :laugh:

Xena je fentezi, baš zato je jer je mišmaš svega ikad, a i poštuje taj fentezi hero journey tip.

16. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

17. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ajde de koliko ljudi zna da Heraklo i Sofoklo nisu živjeli u isto vrijeme? Ne otvaraju li tako način da trpaju sve i svašta i drže seriju besmrtnom?

Also, Lesbians. Xena je zakon :D

Ali ako gledat na realitet, recimo sad mi se vrti na tv-u X-Files na Fox-u i gledam kako dva rendom agenta rješavaju problem kojeg j♥♥ena specijalna top secret agencija i vojska ne može riješiti. Mislim wtf.

I da se vratim na temu, Scully je nekako bila zgodnija prije. Sad ju gledam i nije mi nešt.

18. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Dorca u dorca modusu. :mrgreen:

dorca vorbarra i autumn se ovo sviđa.
  19. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

kad žulja, žulja.

20. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Ovom popisu fantasy ženskih likova bi dodala Daenerys Stormborn. Djevojka od 16 godina koja se u Zaljevu trgovaca robljem pokazala kao izrazito inteligentna osoba. A ja volim čitati o Mary Sue likovima, volim takve likove.

Podijelite ovu stranicu