1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Ženski Likovi U Fantasyu I Scifiju

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Lord, 8. Ožujak 2015..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

Evo dok dan žena još traje, moram podijeliti s vama jednu fantastičnu listu od čak 20 hardkor žena iz svijeta fantastike i znanstvene fantastike.

Moram priznati da imam crush na takve žene jer je većina žena s ove liste toliko prej♥♥eno zakon da bih polomio hordu orkova i trčao gol kroz svemirsku stanicu punu Reavera.

20 of the most hardcore sci-fi and fantasy feminist icons | SciFiNow - The World's Best Science Fiction, Fantasy and Horror Magazine

Ove žene su ikone i osobno bih volio da se sve ugledaju na navedene, potraže njihove najbolje odlike i primjene to na sebe. Imali bi bolje društvo u roku od par godina :laugh:

2. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Di je Willow??

I Anya???

Neću. :blee:

3. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

bah! čak tri iz hrvoja lončara, a nema Kire :dry:

4. Aka

Aka Baby steps

Karrin Murphy - ženetin'a ipo, vlada svim mogućim vrstama oružjima bolje od najboljih, čak joj nisu strani niti sveti mačevi, apsolutno rastura sve jače borilačke vještine (tae kwan do, krav magu, jujitsu da nabrojim neke) i najbolji murjak koji je ikad postojao. Kao osoba plemenitog duha i fantastična prijateljca.

Charity Carpenter - Žena majka vitezica, doslovno. Kad se ne brine za milijun svojih čeljadi u obitelji Carpenter i biva najbolja domaćica i majka koje može postojati, radi nenadjebive chainmailove i pancirke za svog dragog i kida glave okolo warhammerom koji je, naravno, sama izradila. ​

Kad razmislim, Butcher radi općenito fantastično jake ženske likove :nice:

Uhura je strašno strašno bitna jer je prva crnkinja koja se pojavila u SF-u, ikad.

Xena i njena draga jer su awesome.

Cersei Lannister jer je, unatoč tome što je zla, okrutna i prijetvorna, žena sa najvećim mudima u cijelom Westerosu.

5. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Maya & Led iz Septerre. *uzdah*

6. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

I feel so old...

7. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

MarkaN se sviđa ovo.
  8. Lord

Lord Aesir Illuminati

Pošto fantasy i scifi pokriva i glazbu, čak i to dolazi u obzir :laugh:

9. autumn

autumn |-O

da da, karin murphy je legenda

10. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

a cordelia vorkosigan? a alys vorpatril?

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  11. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Jedne od meni značajnijih, ali ne nipošto po onim feminističkim mjerilima, nego ovako, samo karakteri koji su dovoljno interesantni da sam ih zapamtio:

Plavuša iz Falling Skiesa
    Maggie se zove, da, sjetio se... Em je privlačna, em je badass i za akciju,
    ali isto tako je ljudski ranjiva no (za razliku od drugih) ne djeluje iritantno. Što reć...

Blue Chick from Immortal
    Samog lika se ne sjećam najbolje, no iznenadilo me kako je dobro
    napravljen taj SF film koji nije izašao iz holivuda. Koga zanima svakako
    vrijedi pogledati.

Leeloo Multipass
    Što reć. Ma svi znaju Leeloo, a oni koji neznaju moraju ju upoznati. Nuff said.

Caprica Six
    Anđeo i vrag na ramenu Gaiusa Baltara je jedan od glavnih razloga
    (a za neke i jedini) zašto smo gledali Battlestar Galacticu. Uvijek zamamna, uvijek zanimljiva,
    nekad i šokantna. Od napetih, čudnih, neugodnih, šokantnih i intrigantnih do jednostavno badass
    ili šaljivih scena, konstantno zafrkavanje, zadirkivanje i postavljanje mozgalica samo su neke od
    stvari zbog kojih je Caprica 6 meni jedan od najistaknutijih likova u SF-u općenito.

Rain / Darth Zannah
    Zannah sc1.jpg
    Ultimativni zlikovac u ženskom obliku za Star Wars.
    Od užasno tragične i sirove životne priče, fascinantnih moći i sposobnosti do zastrašujuće/g inteligentnog uma
    samo su neke od stvari (pored površno zamamne ljepote) zbog kojih je taj lik sve samo ne običan. Po meni je
    potpuno zasjenila Darth Banea u njegovoj vlastitoj trilogiji. Da, toliko je efektivna.
    Tako se radi priča "zgodne protagonistice" i dokaz je da i "zgodan" karakter može biti uvjerljiv samo ga
    treba znati napraviti.

Meetra Surik
    Protagonist KOTOR II igre. Možda Revan jest kul i moćan lik, ali
    Revan nije bio bačen u vatru, nije ga cijela galaksija držala na nišanu
    i nije bio zadnji svoje vrste, doslovce na rubu egzistencije te istodobno i
    onemogućen da osjeti i koristi silu. Meetra Surik sve to upravo je, i zato je
    meni bez premca najistaknutiji ženski Jedi u povijesti Star Warsa.
    Što je ta mala prošla to nitko nije niti neće.

Eleanor iz Black Sailsa
    Mlada, zgodna, odvažna, sposobna... Ok jest da je naizgled stereotip nekakve heroine, ali
    isto tako ima nekih karakteristika kojima se ističe od istih, uostalom ima svojih mana i meni je
    baš "likeable character".

To onako naprvu zasad. To be continued...

Lord se sviđa ovo.
  12. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

a ne znam, nekako me plavuše ostavljaju 'ladnim

13. MarkaN

MarkaN I'm Batman

lol ja sad tek vidim, čudno mi ispala lista, s obzirom da osobno zapravo preferiram brinete :laugh: a štaš

14. OunknownO

OunknownO Novi Član

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

šta joj je to,l peruška od thunderbirda? :laugh:

16. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Koji je to anime fetiš na fosline s drškom, za ubit nekoga majstoru je dovoljna i igla za pletenje.

17. OunknownO

OunknownO Novi Član

nema veze sa animeom, ženska je iz mistborn trilogije... a taj cape služi nečemu, a taj sword kojim barata je pokupila od jednog "diva" normalno barata sa 2 daggera... Dok da može koristiti taj sword mora kositar sagorjevati u želucu.

Opis mistcloacka

"A mistcloak was the cloak worn by Mistborn while traveling through the mists in order to obscure their figure and so prevent them from being seen. It was a hooded garment made from a lightweight material, and consisted of ribbonlike strips of dark gray cloth sewn together at the shoulders and chest.[1] Mistcloaks were constructed to come free when pulled, so that they could not be used against the wearer in combat.[2]"

18. Rin

Rin essjaydubya

Ferengi i Lord se ovo sviđa.
  19. Aka

Aka Baby steps

Uuuu, sjetili ste me na kul anime žestoke likove. Hvala!

1) Claymore - cijeli anime posvećen ekstra kul badass ženama ratnicama koji se bore protiv čudovišta.

2) Saber (Fate stay night) - trebala bi biti nekakva kul ženska verzija kralja artura.

Lady Charlotte se sviđa ovo.
  20. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Dam bitch be queen. Evil queen, but still.

Abbigail i Lady Charlotte se ovo sviđa.

Podijelite ovu stranicu