1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Zdravlje I Zdravstvo

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ayllwyn, 19. Prosinac 2014..

1. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Boli me jetra. Vjerojatno žuč reagira na sve one pikantne kulenčiće i preminule table slanine. Možda je ovo zadnja rečenica koju sam u životu napisao.

2. Ogard

Ogard Aktivan Član

odi barem samo na pregled
    ja sam išel u polikliniku amruševa u centru
    lik je totalno kul, dr Opačić
    uglavnom ak to ne riješiš doći ćeš do moje dijagnoze il nešt slično
    a postoje ti neke tablete i slična sranja i mirna si....
    ja sad uz tablete mogu gutat kvasinu :D

3. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Pijem lijekove, zato se i smiruje polako, ali proces je to...
    Do sad sam od Božića 6 kila smršavila.
    Što nije nužno loše. :D

4. autumn

autumn |-O

uh, mogli bi se na koji mjesec zamijeniti, ja malo skinem a ti se malo najedes :lol:

5. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Bila sad ta neka anketa na nekom od portala kao koliko su zapravo hrvati zadovoljni zdravstvom u hrvatskoj, jer je kao kujundžić sad rekao da je većina zadovoljna.

Pa sam stala prije glasanja i malo razmislila.

Ja sam jako zadovoljna. Mislim, trenutno sam tehnički nezaposlena i imam sve kaj mi treba. Plaćam si sama dopunsko doduše, ali kad ga i nisam imala, nije mi bio neki veliki trošak. Obavila sam gastroskopiju bez dopunskog i platila je nekakvih 70 kuna sve skupa.
    Otkad znam za sebe imam pokrivene sve lijekove i cijelu zdravstvenu zaštitu. Čekam ponekad na pregled, ali ne toliko puno da ne mogu izdržati i ako trebam nadoplatiti kakav lijek jer je u nekoj b,c,d štajaznam skupini, uglavnom platim par kuna.

I stvarno sam zadovoljna. Gledam one horor priče amerikanaca koji se boje otić po sirup za kašalj a ja trčim doktorici za svaki drek...

Ali sam stala i razmislila jer govorim iz tolike pozicije privilegije da je to nenormalno. Živim u Zagrebu, sve mi je dostupno. Nisam teško bolesna pa ni ne trebam pretjerano zdravstvenu zaštitu.

Ako glasam da sam zadovoljna gledajući samo iz moje pozicije privilegije, zapravo govorim da je sustav u cijeloj hrvatskoj, za sve u redu, iako znamo da tako nije.

Pa sam na kraju ipak glasala da nisam zadovoljna. Ako to pomogne da se u manjim mjestima ili teže bolesnima poprave neke stvari, neka ga.

Uglavnom banalna anketa, neće na kraju od nje bit niš, ali me baš potakla na razmišljanje, pogotovo nakon Mattea u Zaprešiću. :sad:

6. autumn

autumn |-O

previse se trosi za nepotrebne preglede a premalo se radi na prevenciji,

7. Strahozec

Strahozec Douchebag

Jeb se @Ayllwyn
    Dok nisi spomenula ovog malog na kraju baš sam se slatko smijao tvom postu
    Sad sam u depri

8. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Tako ja inace djelujem na ljude.

9. autumn

autumn |-O

jel zna netko kak je organizirana zdravstvena zastita domacih turista na moru kod nas?
    ne bi li lokalni lom trebao primiti pacijenta?

10. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Meni je nevjerojatno kako ne mogu pronaći liječnika opće prakse i stomatologa koji bi me upisali kao svoju pacijenticu. Od troje liječnika i 2 stomatologa u ambulanti u Župi Dubrovačkoj svi su puni, u domu zdravlja u Dubrovniku, 2 stomatologa isto ne primaju nove. U ponedjeljak ili utorak idem negdje u dom zdravlja oko promjene smjene kucati od vrata do vrata. Kod mene doma ima tri liječnika na velik broj sela i kod bilo kojeg se možeš upisati/prebaciti kad god, uvijek je bilo mjesta. Sad vjerojatno još i više uzevši u obzir koliko su se sva ta sela ispraznila.

A nemam ni komentara na to kako sam u dva navrata bila u ambulanti u smjeni koja počinje od 13:00 i uredno su svi došli u 14:00 s jednom iznimkom koja je došla u 14:30. Je li to nemar ili je u privatnim ambulantama veća gužva s obzirom na to koliko je teško naći nekoga kako bi te primio za pacijenta? Tko da zna, tko da zna?

11. autumn

autumn |-O

hzzo pitas i daju ti popis dr koji imaju mjesta

TashaGuardian se sviđa ovo.
  12. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Znaju svejedno odbiti. Npr. moja doktorica je ispisala jednog pacijenta jer dugo nije dolazio, i odbijala ga je primiti, iako je prema hzzo mogla.

13. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Hustone, imamo doktoricu! Zadnja zadnja vrata u Domu zdravlja na koja sam imala pokucati jer nitko drugi ne prima nove, kod novopečene doktorice. Mijenjao ju je stariji doktor jer je ona otputovala odraditi nešto vezano za specijalizaciju pa me odmah i pregledao jer nakon upale sinusa sam popušila infekciju uha.

14. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Na stomatologa pak moram cekati drugu polovicu prvog mjeseca.

15. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Ima li ikoji doktor koji se bavi dijetom, jer mi je po hitno potrebna pomoć u mršavljanju. :(

16. Gogi

Gogi Aktivan Član

Zadnji doktor koji se ovdje bavio mršavljenjem proprco se, promjenio adresu, a i ženu, bolje onda mir. Mršavljenje razara obitelji.

17. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Probaj obrnuto. Razaraj tuđe obitelji i gledaj kako ti masne naslage nestaju. Ubij dvije muhe jednim udarcem.

Gogi i Sova se ovo sviđa.
  18. Gogi

Gogi Aktivan Član

Imaš pravo. Uvijek se možeš ponovno usvinjiti, a kad si već jedanput razorila vlastitu obitelj, teško ćeš je moći ponovno razorit za novu figuru. Svaki put kad ti treba tijelo za plažu, razoriš jednu sretnu obitelj.

19. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ili baljezgaš po forumu da bi nekog podj♥♥avo. Izgleda da to liječi živce. :)

20. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Teško. Za živce najbolje je lomljenje kičme. Tuđe naravno.

Podijelite ovu stranicu