1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Zadnjih Deset Knjiga/stripova/slično Koje Ste Pročitali (obavezno Reći Nešto Barem O Jednoj Knjizi)

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Lady Charlotte, 30. Lipanj 2016..

1. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Elric the Sleeping Sorceress - zadnja knjiga koju sam pročitala i koju sam najdulje čitala, no zato je bila odlična. Ilustracije su predivne, a zadnja tri eseja su bila šlag na torti.
    The facts in the case of departure of Miss Finch
    Kći Lotršćaka
    Proklete Hrvatice 1&2
    Dunja u kovčegu
    Mjesec na vodi
    Blago bogova i druge priče
    Sjeverozapadni vjetar - ilustrirana knjiga
    Royal Blood - prebolestan strip
    Mjesečeve sjene : o vješticama i pričama noćnih sati sjeverozapadnog dijela Medvednice i Samoborskog kraja - ilustrirana knjiga

Sada vi...

2. aasgardium

aasgardium Eydishan

Hyperion
    Pad Hyperiona
    Zovite ju Zemlja
    Drum
    Tulum do jutra
    20 000 milja pod morem
    The underground city
    The colors of space
    Ne sjećam se više....

Drum mi je odličan, radnja počinje pomalo hororično ali napeto i uzbudljivo. Mislim da je ovo knjiga koju sam najbrže pročitao. Još su ju napisala dva Brođana. Odlično!

Zovite ju Zemlja također odlična. Tko nije čitao, preporuka. Mada se jedino još može kupit na Amazonu.
    Na prošlom Marsonikonu su prodavali zadnje primjerke i ja budala ne kupim.

Lady Charlotte se sviđa ovo.
  3. Lord

Lord Aesir Illuminati

Shit son ok ovako

Dragon Ball Super - prej♥♥eno mi je što se digla opet šema na novu razinu, poigravaju se sa snovima svakog fanboya a to su paralelni svemiri i borbe bogova. Nek je opet priča tko je jači, art je presavršen za pratit, a priča zanimljiva.

Joseph Campbell - Hero With a Thousand Faces

Dakle ova knjiga nastane kad mitolog ide istraživati religiju iz perspektive teorija psihoanalize Freuda i posebice Junga. Pokazao je da se sva religijska djela svode na jedan obrazac koji upućuje na sličnosti između razvoja zdrave psihe i priča koje se nalaze. Magija mitologije je upravo u tome: moljena, izgovarana, prepričavana, čitana, glumljena uči čovjeka nečemu dubljem i inherentnom u sebi.

Čovjek je zaboravio da su Bogovi slike koje vidi i zamišlja, a one su odraz njegove nesvjesnosti. Mitologija je tako efektivno popisala obrasce kako nesvjesno u čovjeku funcionira, a kako kaže Jung: "Dok god čovjek nesvjesno ne učini svjesnim, nazivat će ga sudbinom i ono će mu upravljati životom."

Izvanredno, ali teško za čitati.

Eckhart Tolle - The Power of Now

Kako naučiti zapadnjake koji totalno ne shvaćaju istočnjačku filozofiju s težim konceptom Zen majstorstva? Polako i na kapaljku. Brutalno pisana knjiga prepuna intuitivnih slika koja slaže jednu novu perspektivnu na svijet u čitateljevoj glavi, a to je stanje potpune prisutnosti. Koliko ono ima svojih pozitivnih strana je nemoguće ispričati riječima.

To be continued...

4. Lady Charlotte

Zadnje:
    Doppler Erlend Loe
    Hrvatski kraljevi Neven Budak
    Mala revolucionarka /Roblje MJZ
    Proklete kraljice M. Vuković Runjić
    Lirael Garth Nix
    Astrološki vodić za slomljena srca Silvia Zucca
    Srce od stakla Aleksandar Žiljak
    Macan čita Darko Macan

Ima toga još, ali mi se ne broji jer me boli grlo i prehlađena sam.

5. Lord

Lord Aesir Illuminati

oh shit oh shit

Andrzej Sapkowski - Last Wish

Znači dok čitam ovu kratku priču mogu vidjeti da je intro Witchera prvog direktno preuzet iz knjige i jasniji mi je prisan odnos Foltesta i Geralta.

Franz Bardon - Initiation Into Hermetics

Sj♥♥ana knjiga, ne kontam k♥♥ca zašto to, ali shvaćam osnovne koncepte koje navodi i iskustveno mi postaju jasni i to mi je vrlo neobično. Kao da znanje sjeda nakon što je upijeno i to iskustveno i suptilo prilično.

Annie Besant - Elementary Lessons on Karma

Privukao me naslov jer sam skontao da ne raumijem dobro karmu, dakle razumijem ju kao i svi ostali. I bogami da kad ti osoba ovako objasni te šeme i priušti čovjeku alat da poprati na emoionalnoj, mentalnoj i fizičkoj razini fenomene koji su nastali kao produkt vlastitih akcija. To je samo početak, čini se da obećava svojevrsnu nježnu kontrolu razumjevanjem tih procesa. Već sad kontam brutalne benefite i lakše mi je izać na kraj sam sa sobom.

Friedrich Nietzsche - Kako je govorio Zarathustra

Skontao sam šta čovjek želi reći, ali je Nietzsche bio rob vlastite "više prirode". Zanemarujuć primalno i osuđujući ga umjesto integrirajuć u ličnost, nije ni čudo što je umro slomljen i sam jer mi se iz ovog djela čini kao da se bojao smrti i to žešće i da se nije baš nosio s time kako treba.

No ideje koje je izneo su jako interesantne, kvalitetne i navele me na neprospavane noći i promišljanja koje sam efektivno savladavao snom.

6. Lady Charlotte

Je li si tko postavio reading challenge od X knjiga samo da bi užasno fejlao....
    Dvanaest knjiga sam u zaostatku...

7. aasgardium

aasgardium Eydishan

Kako možeš bit u zaostatku 12 knjiga od ukupno 10? :mrgreen:

8. Lady Charlotte

Nije 10 knjiga nego 55 godišnje

9. Furiosa

Furiosa Imperator

Ja! :diže ruku:
    40 knjiga na Goodreads izazovu, u zaostatku sam 12 :laugh:
    Al obično pročitam 10ak knjiga na moru, a ove godine idem dvaput pa ću to nadoknadit brzo čim završi faks.

10. Faint Smile

Faint Smile ilija64

naravno da sam u zaostatku. zar postoji drugacije? :D

Furiosa se sviđa ovo.
  11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja sam 13 u plusu

Koviljka i Lady Charlotte se ovo sviđa.
  12. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Ja nemam izazov. Čitam kad mi se da, kad ne, ne čitam.
    Ne želim se forsirati, jer onda mi se ogade knjige i dugo ne čitam ništa.
    Više voilm ovaj filing - hoću još, give it to me. Malo odricanja, pa slast bude veća.

13. autumn

autumn |-O

nikad mi nije palo na pamet postavljati si izazove :D i tako citam kad god mogu, cemu izazov. kao sa spavanjem, odlicno mi je kad uspijem 13 sati odspavati ali sretna sam i kad uspijem 6 :laugh:

14. Koviljka

E da, zadnje sam pročitala death's End. Znala sam da je dio trilogije, ali sam se zaj♥♥ala iz nekog razloga pa pročitala prvo kraj.:over:

Meni se svidjelo, sviđa mi se kako spominje razne koncepte fizike i astrofizike, ali da i mutavac razumije. Cijela je trilogija, Three Body Problem, tematizirana susretom Zemljana i vanzemaljaca te zašto nismo do sada nikada naišli na neku civilizaciju tamo gore.
    Zapravo mi se čini kao vrlo zanimljiva mogućnost.
    Prije toga sam od istog autora pročitala zbirki kratkih priča The Wandering Earth. Što kada Zemlja ovako i ovdje nema više budućnosti.

15. autumn

autumn |-O

jedino kaj bi zbilja voljela je da na kindlu imam nekvo pracenje koliko sam procitala, neku statistiku. koliko brzo, koliko ukupno, koliko prosjecno po danu...

16. Koviljka

Joj, ne, statistike su mi dio posla i ne.

17. autumn

autumn |-O

ali voljela bi znati, ne znamni koliko sam knjiga ukupno na kindlu procitala a ne da mi se brojati ih :lol:

aasgardium se sviđa ovo.
  18. aasgardium

aasgardium Eydishan

E jbga jesenka. :lol:

19. autumn

autumn |-O

pa znas ti koliko toga ima j♥♥ote, radije procitam knjigu neg brojim :lol:

20. aasgardium

aasgardium Eydishan

Plati djetetu da ti pobroji, ili natjeraj muža. :laugh:

Podijelite ovu stranicu