1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Warhammer 40,000 Rpg

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Magi, 26. Kolovoz 2008..

1. Veles

Veles ljuta zvijer

Bilo bi fora da im onda daš neku jaču ice tematiku, recimo umjesto flejmera da koriste frizere :laugh:

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

XD

Iako tako nešto bi mi više pasalo Debatnoj Braći jer bi to bio onda vrlo dobar uzrok sklonosti ka debatama... kad već moraju čekat, bolje da se ne dosađuju ^^

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2068

Archetypes? Ne znam, neke stvari ovdje zvuče oke, ali uzimanje arhetipa s nekim abilitiesima i slično mi se ne sviđa. Ne znam, možda ispadne dobra odluka, ovo s alignmentima izgleda kao da ima potencijala, no prvi dio mi je tak-tak.

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Arhetipovi mi se čine oke. Pristaša sam character building sustava koji nisu ograničeni klasama, a arhetipovi zvuče jednostavno kao paketi nekakvih starting traitova tako da ljudi ne moraju sve iz nule gradit. Prerequisite treejevi su isto ok u načelu, osim ako neće pretjerati s time. Alignmenti mi se ne sviđaju kako su prezentirani. Mislim da bi bilo bolje samo likovima dati neke special sposobnosti i mane ovisno o alignmentu, drukčiji pricing alignment i non-alignment advancementa je rubbish jer "umjetno" uvjetuje smjer razvoja lika na temelju mehanike. To bi trebalo biti diktirano isključivo RP guidelineovima i ugovorom između GM-a i igrača.

Sve u svemu, izgleda da se stvar više okreće nekakvom "čistom" point buy char progressionu, što mi se sviđa. Samo da advancement treejevi ne budu previše duboki ili nekako drukčije sj♥♥ani.

5. Veles

Veles ljuta zvijer

Meni ovo s alajmentom skilova i talensta isto djeluje vrlo fajn i ima potencijala, ali ovo s archetypovima ne kužim kog vraga hoće postić? Mislim maknuli smo kao klase i levele because they don't feel Chaotic, ali smo umjesto njih stavili nešto što se drugačije zove? Wtf?

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Koliko sam ja shvatio, napredak likova je skoro cisti point buy. A ovi archtypeovi su onda jednostavno kolekcije traitova koje uzimaju starting characteri, a koje predstavljaju nekakve uobičajene "profesije", tipa kultist ovakav, kultist onakav, homicidalni luđak, štoveć. Dakle zapravo olakšavaju kreaciju početnih likova, a onda je dalje njihov napredak nerestriktiran. Jer ljudi često npr. prigovaraju GURPS-u što ima toliko puno stvari koje se mogu odabrat prilikom kreacije, a ovakvim nečim se taj izbor "sužava" i daje jasan smjer što i kako.

I da, maknuli smo klase jer nisu chaotic je totalno lame isprika, no nije nešto na što se treba fokusirati jer je vrlo misleading.

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Najavili su minion pravila za Black Crusade. Zvuci poprilicno poput npr. Ally advantagea u GURPS-u. Po iskustvu mogu reci da ovo moze stvoriti velike probleme ako se jako ne pazi... od znatnog usporavanja combata do potpunog overshadowanja partya od strane jednog lika sa odgovarajucim minionom ili minionima. Naravno, svakako je dobra stvar što će to postojati kao opcija, no takve stvari obicno zahtijevaju dobru pozornost GM-a.

8. abominacije

abominacije (/:=D

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2371

najs.

9. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

cemo odigrat demo?

10. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

BAAAABAAAROOOTH!!!

11. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

:onoz: odmah sam se sjetio babaroga

12. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Kad sam se bavio mišlju o Eldarskom PBFu, mislio sam, simplifikacije radi nužnih za PBF, ljudima dati opcije da si definiraju lika kroz tri glavne smjernice: Craftworld s kojeg dolaze, Path kojeg slijede i još nešto treće što sam sad zaboravio točno što je bilo. Za svaki od ta tri (*ahem!*) aspekta, ja bih im definirao neke moći, nedostatke ili roleplay quirkove na koje bi se hvatali, pa bi onda mogle nastajti zanimljive kombinacije tipa Uthwe-Dire Avenger-nešto ili Alatoic-Spiritseer-whatever...

Inače sam mišljenja da su u trenutnim rulbukovima eldari nekak malo ono... meh. Mislim, Harlequin's Kiss koji radi 1d10+8 dmg-a? Pa to čudo bi trebalo instantkillat sve kaj takne!

Malo sam necroao ovaj quote. Svima koji se bave mišlju vođenja Eldar rpg-a moram reći da je to sada prilično izvedivo. Većina eldarske opreme ima statistike i dosta dobra pravila. Jedino na čemu bi trebalo poraditi su vjerojatno psychic powers, no lako se nešto "posudi" od postojećih i modificira ili jednostavno preimenuje u prikladan Eldar powe

Nevezano za eldare: revidirana je velika većina oružja za DW u zadnjoj errati. Nerfani bolteri itd.

13. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

14. Veles

Veles ljuta zvijer

Dibs na Ćiru ako ćemo igrat :mmm:

15. Miriel

Miriel Aktivan Član

Ako to netko nabavi dibz na mjesto kad se bude igralo[​IMG]

16. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Budem ja odvodio ovo. Ziher. Proučio sam malo pdf, pa nekako nema smisla da igram.

17. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

ha, fora, nisam znao za ove! Dark_Heresy

btw. u kojoj DH supplementu imaju poglavlje o negativcima, tj o NPC villans?

18. ygg

ygg Novi Član

Ovaj thread baš izvlačim iz prašine. Anyway pozdrav svima. Da li postoji ovdje ili ondje neki PbP za Deathwatch i/ili da li bi se nekome dalo to vodit/igrat...Naime kupio i pročitao corebook, al nemogu baš skupit ekipu i malo je problemčić opisati cijeli setting početnicima.

SPESSSS MEHREEEEENS [​IMG]

19. Mad Beard

Mad Beard Djidji anarhista

Pozdrav i dobrodosao Ygg. Probaj postati i u topicu Trazim grupu. Mozda se netko javi za gejmanje. Nadam se da ces nac nekog.

20. ygg

ygg Novi Član

Hvala lijepa.

Podijelite ovu stranicu