1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Warhammer 40,000 Rpg

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Magi, 26. Kolovoz 2008..

1. Magi

Magi Novi Član

2. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

jel itko zaigrao wh 40k rpg dosad?

kako vodim fantasy wh, nemam volje ulaziti dublje u ovo, no rado bi zaigrao koju avanturu ili tako nešto.

kakva su vaša iskustva?

3. Magi

Magi Novi Član

pitaj Exxara

4. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Ej Magi , oces ti vodit to u RSZ-u?

edit
    moje je iskustvo da je vrlo zabavno :D :D

5. Magi

Magi Novi Član

U RSZ ću voditi GURPS Firefly (kad stignem). Možemo se možda dogovoriti da jednom mjesečno ide GURPS, a jednom 40k RPG.

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

kakva su vaša iskustva?
    Ne mogu previse govoriti s obzirom da sam samo dva sessiona odigrao (tu actually 3 komada od po 4 sata na rikonu smatram jednim sessionom) tak da nisam sistem previse u praksi vidio. Po tome sto sam vidio, mogu reci da mi sistem nije narocito dobar, no nije ni los. Svakako mi se vise svidja od D&Da, od kojeg mi se cak cini da je jednostavniji. Ako se ne varam nije puno razlicit od WFRP sistema.

S druge strane, fluff i feeling igre su apsolutno genijalni. To ukljucuje i npr detalje kao sto su imena skillova u sistemu i slicno. Recimo nije klasicno bland detect lies i fast talk nego scrutiny i blather. Igra cjelokupno gledano izma izvrstan flavor.

7. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

@stribor, ja ću vodit Dark Heresy. Potraživat ću još vjerojatno jednog igrača. Ako hoćeš, možeš uskočit.

8. stribor

. Po tome sto sam vidio, mogu reci da mi sistem nije narocito dobar, no nije ni los. .. Ako se ne varam nije puno razlicit od WFRP sistema.

S druge strane, fluff i feeling igre su apsolutno genijalni.

nisam ni sumnjao da bi ko gurps fan nešto drugo za rekao :ave: upoznat sam dosta s mehanikom preko wfrp od koje se ne razlikuje mnogo, osim što ima fire oruzja, psioniks i sl...dovoljno je to dobra mehanika za ugodno roleplayanje ako nisi perfekcionist.

a fluff je zakon to da. ipak je to warhammer. nekih 25+ godina materijala (knjiga, stripova) kojeg su zabrijali fašistoidni britanci...nemoš bolje od toga.

znači nitko nije igrao neku kampanju...ma zapravo su me najviše zanimale lovačke priče vaših likova.

@stribor, ja ću vodit Dark Heresy. Potraživat ću još vjerojatno jednog igrača. Ako hoćeš, možeš uskočit.

rado bih probao, no bez obaveze..ali ako upali može i jači commitment , why not?

9. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Nisam bash previse ranije rekao zato sto sam zapravo tek dva puta igrao s time da sam jednom bio nacugan :lol: , enivej sama mehanika je skoro ista kao whrp , mozda cak i ista, samo ne mogu to tvrditi jer sam premalo igrao obije igre :nice:
    Al fluff je :smile:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

nisam ni sumnjao da bi ko gurps fan nešto drugo za rekao :omg: upoznat sam dosta s mehanikom preko wfrp od koje se ne razlikuje mnogo, osim što ima fire oruzja, psioniks i sl...dovoljno je to dobra mehanika za ugodno roleplayanje ako nisi perfekcionist.
    Slazem se, ko sto rekoh, bolja mi je od D&Da.

znači nitko nije igrao neku kampanju...ma zapravo su me najviše zanimale lovačke priče vaših likova.
    Eh, ja sam krivi covjek za to, nikada nisam vidio gusta u raspredanju o dogodovstinama sa gejmova :laugh:

11. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

@Stibor , ja bih mozda mogao napisati kratki report sa Magijevog gejma sa Rikona , bar onolko kolko se sjecam :D , ako te zanima?

12. Magi

Magi Novi Član

Mene bi zanimalo.

13. stribor

@Stibor , ja bih mozda mogao napisati kratki report sa Magijevog gejma sa Rikona , bar onolko kolko se sjecam :D , ako te zanima?

:cry: vrlo rado

14. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Evo, naručio knjigu danas. Bacam se ovih dana na adventure.

15. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Btw, stribor i psychotic, hoćete igrat? Imali bi uskoro character creation sešn.

16. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

ofkors, vec sam ti 5 put reko da ocu , cak sam i karaktera jednog napravio jednom :laug:

@Stribor, Magi - evo probat cu sutra skemijat neki report , bit ce sigurno gresaka nesto :D

17. abominacije

abominacije (/:=D

ofkors, vec sam ti 5 put reko da ocu , cak sam i karaktera jednog napravio jednom :laug:

*snip*

ma to za svaki slučaj :D

18. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Potvrđujem :whip:

Istina , prešli smo samo onu osnovnu kampanju i jedan dio kampanje što je BabyLevi složio , ali bilo je jako fun iskustvo :cocky:

Tech-priest ftw :whip:

19. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Rasprava oko Dremorinog gejma prebacena u novi topic. Ovdje nastavite generalno o Dark Heresyu raspravljat.

20. stribor

zgodna ideja za kampanju:

''... I started thinking about ways I could steal Star Wars source materials and use it for a science fiction game I’d like to run. Namely, Dark Heresy, set in the universe of Warhammer 40,000.

Surely someone has done something like this already and I’m not the first to think of it. All you need to do is flip sides. The Darth Vader character becomes an Imperial Inquisitor. Stormtroopers are either Space Marines or Imperial Guardsmen, depending upon the power level you want to play at. Blasters become bolters, lightsabres become chainswords. The Han Solo character is a Rogue Trader. The Kenobi, Skywalker, Yoda characters all Psykers that need to be hunted down. The Leia Organa character is a renegade noble, foolishly opposing the will of the Emperor. It’s all right there. The player characters in this game would be part of Inquisitor Dorath Vaador’s retinue in charge of hunting all of these “rebels” down.

The Death Star (Astrum Excessum) would be a long-lost top-secret attempt to build something akin to an Eldar Craftworld, recently rediscovered and made operational by the Adeptus Mechanicus. Alderon obviously suffered from a Chaos infestation and needed to be destroyed. Walkers are Titans, rare in the canonical 40k universe but there could be a cache of them from the Astrum Excessum. The core problem with the “rebellion” is that they’re Xenos lovers — they tolerate and give equal status to aliens and the Emperor of All Mankind just doesn’t tolerate that. This Rogue Trader, Solloh, travels with a large hairy alien. These psykers learn their mind tricks from an alien. The Admiral of this laughable rebellion fleet is an alien. It obviously must be stopped. Across ice worlds, cloud cities and forest moons, the forces of the Inquisition must Burn The Heretics.

This could be a lot of fun, actually.''

u potpunosti se slažem sa zadnjom rečenicom :)

preuzeto sa uncle bear

Podijelite ovu stranicu