1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Vaš Prvi Fantasy Film

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od zmay, 15. Siječanj 2008..

1. Lothwen

Lothwen winterborn. :: .The Siren of the Woods.

Ajme :w00t: the last unicorn, sad sam se sjetio što je to :D:D
    To mi je neki dan frendica isto spominjala. Kako ja ne znam taj crtić? :w00t:

2. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ja ga se sjećam u žešćoj izmaglici, otišao sam na IMDB i pogledao slike pa sam se prisjetio nekih scena. Znam uz to da sam ga gledao na kaseti.

3. Lothwen

I ja isto, but it doesn't ring any bells. xD

Našla sam torrent. Gledačese. :w00t:

4. Nimphradora

Nimphradora Novi Član

Meni su prvi bili Never ending story i Willow, točno se sječam kad sam ih prvi put gledala

5. Orcus

Orcus Novi Član

Koliko se secam jedan od prvih je Flight of Dragons (koji je animirani), a ne-animirani valjda Dragon Heart.

6. Sammael

Sammael Knjižničar

Neverending story. To mi je i prva knjiga.

7. Lothwen

:onoz:

Meni isto, knjiga. Sjećam se da sam gledala taj film, i onda sam ga tražila godinama. Tad, naravno, nismo imali ovakve mogućnosti kao sad, a još što i postoji milijun verzija filma. A onda sam naišla na knjigu. To je prva fantasy knjiga koju sam kupila/tražila roditelje da mi kupe. :ok:

8. Severian

Severian PUT YOUR ADD HERE

meni je prvi tv susret bila jedna mračna i neobična serija koju sam gutao, ali se sada sjećam samo kroz maglu pa ako tko od sijedina zna nabacite ime da se prisjetimo...
    glavni je lik imao magičan mač koji je na dnu balčaka imao ruku koja je držala svijetleću kuglu... coolnes +100!!! bio je i neki patuljak i lik s bičem pa čarobnjaci i štatjaznam.
    he, he svi ste zaboravili Sokolicu s Rudgerom Howerom i/ili SiNbada (bio na tv-neki dan!) :)

9. Mordred

Mordred AcidMancer

Willow, Legend, Labyrinth i Neverending Story.. i tako svako jutro godinama :D

shmoo.. osamdesete :belj:

10. Dooku

Dooku Aktivan Član

neverending story, labyrinth, mio (kojeg je rusalka spomenula :ninja: ), conan, red sonja, flash gordon. više se ne sjećam kojim redoslijedom.

čarobnjak iz oza mi nekak ne spada pod fantasy, ne znam zakaj.
    ovaj post sam valjda 5 puta editirala. :smile:

11. ixidor

ixidor ponavljač

neverending story nanana nanana nanana.
    narnija.
    willow.
    oni istočnoeuropski (čehoslovački mislim) fantasy filmovi sto su ih vrtili na tvu subotom.
    (mračniji bojama, stari oronuli dvorci, vragovi u vrećama... info pozeljan)

sf..
    star wars, dina, terminator.

12. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

13. Aka

Aka Baby steps

Također. Imala sam baš jako malo godina, ali sam se zaljubila u priču i nakon što sam pogledala film(ove, ne sjećan se jeli bio samo jedan ili više), morala sam i knjigu pročitati. to mi je do danas najdraža knjiga.

14. Nea

Nea curica

15. Arien

Arien Novi Član

valjda Fantaghiro na satelitskoj :belj:

16. Feitian

Feitian Novi Član

Joj, ja sam svoj prvi gledala u Alžiru na francuskom na ne znam kojoj televiziji. Negdje oko 1986. Sjećam se samo kraja, koji je tipično imao preobrazbu uništene mračne zemlje u lijepu prirodu i trijumf dobra. I ne mogu faking pronaći taj film nigdje. Sve sam pregledala, ove koji su snimljeni u ranim 80-tim, Willow, Legend, Labyrinth.. The Dark Crystal mi je još najbliže tome što se sjećam ali nisam sigurna da je to to.

Poslije toga, dva filma koja sam gledala su ostavila jak dojam na mene: Blade Runner, kojeg sam se preplašila i sjećala sam ga se samo kao bljeskova crnog i crvenog. I onda je došao Dune, koji me isto preplašio (baron Harkonnen i vađenje čepa sa srca) ali još više zaintrigirao.

17. TheEpicMe

TheEpicMe Novi Član

Nisam sto posto sigurna, ali mislim da mi je prvi bio FF Advent children.

18. Orcus

Orcus Novi Član

Hmm, ne mogu se tacno setiti prvog, ali koliko se secam DragonHeart ili Conan.

19. Rookie

Rookie nick says it all ...

uf, uf .. mislim da su bili Ghostbustersi ako se to računa u ovu kategoriju :D

20. Winter Shadow

Winter Shadow Novi Član

Neverending Story [​IMG] that reminds me, moram to pogledat ponovo

Podijelite ovu stranicu