1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Tradicija

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od autumn, 12. Svibanj 2008..

1. aasgardium

aasgardium Eydishan

Pa dobro, samo kažem općenito. Nisam htio ništa pretpostavljat.

2. Strahozec

Strahozec Douchebag

Naravno
    Još sam ga i gađa iz pištola da dokažem muškost

autumn se sviđa ovo.
  3. Sova

Sova Frau Gabrijela

E imamo i mi tu jabuku.
    Podvezica nije tradcija, mada su neki to negdje vidjeli pa počeli primjenjivati:facepalm:.

4. autumn

autumn |-O

ja uopce ne znam koji su zagrebacki obicaji, na onih par kaj su bile zagrebacke nije bilo niceg "obicajnog" :lol:

5. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Zagreb nema običaje. Izvornih zagrepčana je danas možda stotinjak (ako). Svi ostali su dotepenci, bez obzira na to kak se žele nazivati.

6. Strahozec

Strahozec Douchebag

Ja sam mislio da bandić ima pravo jus primae noctis

mrzovoljni trol se sviđa ovo.
  7. autumn

autumn |-O

:lol:

nema zagrepcana, ziva istina.
    cuti zagrebacki je cudo, kamoli pravi stari purgerski.
    i eto, kad smo kod teme, odlucila sam ponovo poceti upotrebljavati izraze iz djetinjstva koje sam nazalost nekako spontano prestala koristiti.
    sramota da mi dijete ne zna purgerske izraze
    tako da, i ja postujem tradiciju! :laugh:

8. Strahozec

Strahozec Douchebag

Bio na dičjem rođendanu
    Mame s dicom u jednu a mi muži u drugu prostoriju
    Tradicija

9. autumn

autumn |-O

u zg je tradicija da su djeca u jednoj prostoriji a roditelji mrtvi pijani u drugoj :loving:

kukuriku i Furiosa se ovo sviđa.
  10. Furiosa

Furiosa Imperator

U Zagorju je tradicija da su svi pijani :hmm:

Ayllwyn i aasgardium se ovo sviđa.
  11. Strahozec

Strahozec Douchebag

Zato i jeste takvi :loving:

12. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Ne znam jesam li spomenula na ovoj temi već, ali ja sam napisala kratki ulomak s naslovom : "Esej protiv tradicije".

Nemam sada tu bilježnicu sa sobom, ali mogu ga rekreirati iz svojih stavova.

"Kao što je moj bivši profesor jednom rekao, ne možeš sjediti na dvije stolice. Tradicionalisti i konzervativci kažu da možeš biti jedinstven čak i kada poštuješ tradiciju, ali zaboravljaju da se jedinstvenost mjeri slobodom da biraš svoj put kroz život u svim aspektima. Ako želiš prekinuti s tradicijom, kako možeš istovremeno poštovati tu istu tradiciju i slijediti je? Jer, tradicija se stvara tako da broj ljudi odluči nešto slijediti. Ako se ta grupa ljudi koja želi sljediti tradiciju osipa, i ljudi je ne slijede, i tradicija nestane, ima li iko živ pravo narediti sljeđenje tradicije samo zbog nje same? Zato je liberalizam i modernost tako superiornija od tradicije. Jer ljudi mogu pod liberalizmom birati što žele slijediti, a oni pod jarmom tradicionalnog društva imaju skršene ruke."

dorca vorbarra i KosA se ovo sviđa.
  13. Lord

Lord Aesir Illuminati

To je nažalost hrpa govana jer samim time što tražiš slobodu u nekom okviru nisi slobodan. Tako da liberalizam i modernost nipošto nisu superiorni nad tradicijom čisto jer su nove stvari, neistražene te se nikakav zaključak u vezi njih nije donio.

Problem je pismenosti i obrazovanja, problem je cjeloživotnog obrazovanja jer se ljudi vole uljuljkat u svoju komfor zonu i ne izać iz nje nikad jer su sad sve naučili i znaju. Pa kao svaka životinja koja vidi neki čudan i nedefiniran pomak u mraku uspaničimo se i prorade fight-flight refleski prema novim informacijama.

Za to nema cjepiva a podložan je i radikalni musliman i samoostvareni čovjek.

EDIT: i kako mrzim ovakvu j♥♥enu manipulaciju "pod liberalizmom ćeš bit slobodan"

sam čekam da se kasnije po uzoru na to stvori ideja što znači biti slobodan u liberalizmu, puj majku vam j♥♥em otrovnu ništa drugačiji nisu od struje koja daje inerciju nazadovanju društva i misli.

kukuriku i KosA se ovo sviđa.
  14. Lord

Lord Aesir Illuminati

@Lady Charlotte sori ako si se uvrijedila, ali ono pronalazim jako puno političke manipulacije koja ti se upisla malo nesvjesno.

Tko tvrdi da posjeduje istinu laže jer je istina iskustvo. Sve ostalo je percepcija, dogma i demagogija. Jedva čekam političku stranku koja će reć "nemamo pojma šta će bit, al ćemo dat sve od sebe da to bude što bolje može".

15. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pod liberalizmom ćeš biti slobodan je mantra onih 0.1% neoliberala koji posjeduju 99% svijeta i za njih to vrijedi itekako.

kukuriku, autumn i dorca vorbarra se sviđa ovo.
  16. Lord

Lord Aesir Illuminati

Aha to je kao kad dječja zvijezda iz bogate obitelji snimi vrlo uspješan blockbuster pa kaže da za životni uspjeh treba smao vjerovati u sebe?

autumn i dorca vorbarra se ovo sviđa.
  17. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Nisam se uvrijedila, nego više provodim vrijeme igrajući igrice, nego što visim na netu. Ovih zadnjih dana sam slabo bila na ovom forumu.

Uglavnom, liberalizam je filozofija - sloboda je mit, ali isto tako je konzervatizam filozofija i tradicija mit, od ovog dvoje radije biram liberalizam - mogućnost da budem ateist, da se oblačim kako želim, da ljubim koga želim, da mi život bude kakav želim da bude i kakav si mogu priuštiti, a ne kako drugi žele da bude i kakav si drugi mogu priuštiti.

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  18. Strahozec

Strahozec Douchebag

Tak treba
    Viš lorde kako je uvažila sve tvoje savjete da vjeruje u sebe i samo nebo je granica. Stremimo ka zvijezdama ...
    Bat vejt

19. Lord

Lord Aesir Illuminati

Dakle prihaćaš liberalizam jer te je netko uvjerio da ne možeš biti ateist, da se ne možeš oblačiti kako želiš, da ne možeš ljubiti koga želiš, da ti život ne može biti kakav želiš jer je tisuće primata u svojim polusvjesnim trabunjanjima tako reklo?

20. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nisam siguran koga od vas dvoje manje razumijem, ali ne odustajem.

Ayllwyn se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu