1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Topic Gdje Objavljujemo Važne Životne Prekretnice

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od Aka, 23. Svibanj 2013..

1. Aka

Aka Baby steps

Znate ono. Trudna sam. Ženim se. Imam HIV. Nešto što hoćete podijeliti i objaviti pa zauzvrat očekujete čestitke ili sažaljenja, sućuti.

Ja sam odlučila odustati od faksa. Ne od studiranja kao takvog nego od pravnog fakulteta. Jebiga. Imam 25 godina, zadnji sam ispit položila prije ravno dvije kalendarske godine i u međuvremenu izgubila svaku nadu i motivaciju za uspjeh. Ali nije mi žao. Dapače, osjećam se nakako slobodna i kao da mi je ogroman teret pao sa srca. Zadnjih par godina su mi bili jako frustrirajući i to je bilo dobrim dijelom radi faksa i problema sa njime. E pa, idemo dalje. Ne pitajte što sam dalje odlučila, jer ne znam. Samo znam da taj faks i ja jednostavno nismo jedno za drugo. Trebalo mi je jako dugo vremena da to shvatim i priznam ali jesam i to je tako.
    Pa želim obznaniti svoju životnu prekretnicu.

2. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Kaj buš sad studirala?

3. Aka

Aka Baby steps

Ne znam. Mislim da ću uzeti godinu dana lufta za razmišljanje, traženje posla i sređivanja životne situacije. Definitivno sam se odlučila na pohađanje škole za strane jezike da dobijem diplomu iz engleskog radi posla kojim se trenutno bavim a i dobro će mi doći jednog dana u radnu knjižicu.

Razmišljala sam o studiranju jezika jer sam prirodno talentirana ali ne želim studirati pet godina i biti profesorica, ne obezvređujem to zanimanje ali to nije za mene. Mislim da ću se vjeroajtno ubaciti na upravo pravni studij jer je dosta lakše, srodno onim čime sam se dosad bavila mi mogu priznati neke predmete, završiti ga u dvi ipo, tri godine i tražiti posao po kancelarijama. Razmišljanje je još uvijek u tijeku.

Dooku se sviđa ovo.
  4. autumn

autumn |-O

ah joj, posao po kancelarijama.... :mrgreen:
    prvo, place su odurno i podcjenjivacki male, drugo da dobijes moras imati vezu maltene josipovica, trece, radno okruzje je prilicno frustrirano i nedoj♥♥ano, cetvrto, ako si savjesna raditi ces posao za 3 ljudi koji se kartaju i vuku hodnicima i primati istu placu ko i oni i jos ce vidjeti da si sposobna pa ce ti dati i cetvrti posao :happy: :happy:
    to bi bilo lose, dobro je to sto znas da radis do 16 i da ti mogu puhnut pod guzicu u 16,01, da imas prava, kako na bolovanje tako i na pauzu i na godisnji, i da ti posao i placa ne ovise o dobroj ili losoj volji nadrkanog nadobudnog "poduzetnika" :yeah:

Lord se sviđa ovo.
  5. Aka

Aka Baby steps

Heh.. Dam ti preko PM-a broj od Vena pa nek ti on priča o svojim pravima i redovnim plaćama. Baš me zanima što bi ti rekao xD xD xD

Kažem, imam dosta vremena za razmisliti, pa ću to i napraviti.

6. autumn

autumn |-O

e, ja sma pod kancelarije mislila na drzavnu i javnu upravu :D ne na kancelarije neke firme privatne :D

7. quickr

quickr Novi Član

Ja samo znam da je najgora odluka u mom životu bila da odustanem od faxa i prihvatim posao koji mi je bio ponuđen dok sam studirao. Sad mi je žao ka' pesu kaj nisam nešto završio iako se u tom trenutku činilo kao prava odluka.

Kažu: " Ne donosi obećanja kad si sretan, ne radi odluke kad si ljut" u ovom slučaju isfrustriran

8. Aka

Aka Baby steps

Slažem se. Niti ja odustajem od imanja faksa. No, dobro, trebaš vidjeti kako je moje studiranje izgledalo da bi razumio. Dragi mi je vrlo slikovito prikazao moj studij kao "silovanje prava" xD 27-8 puta na ispite i ne proći, besane noći, strahovanja, treme i anksioznosti zbog nekog idiota kojemu se priprdilo da me ne pusti. I tako 6 godina, od čega sam 3 provela na drugoj xD Nisam aktivno frustrirana, to je odavno prošlo. Objavljujem ovo nakon par mjeseci razmišljanja i mirno, svjesno i prisebno sam došla do ove odluke. Hvala i doviđenja pravnici moji.

9. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Frend ima isti problem na građevini. Jedan lik ga ne pušta i ne pušta. Sad ima posljednju šansu, a onda pred komisiju. Ako opet faila, ponavlja. Studira već 6 godina, btw. baš kao i ti. Ali, ne odustaje.

10. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Ja se zalažem za odustajanje, ako to nekome predstavlja toliko veliki problem da se ne može nositi s time. Ja upisujem 3. puta faks sada i ne smatram to nimalo lošim. Rađe ću studirati nešto što me usrećuje nego nešto što će me maltretirati, a u konačnici neću ipak biti dovoljno sretna.

11. Aka

Aka Baby steps

I ja bi isto možda čak i nastavila silovati, da nije previše drugih životni okolnosti i da imam bar minimalnu podršku okoline. Ovako, jebiga. Uvijek sam bila fighter i tvrdoglava, ali kad neće neće. Plus što je pravo vrlo specifična struka a pravnici vrlo specifični ljudi i što više dolazim u doticaj s tim ljudima i tim načinom razmišljanja, sve više se osjećam kao da sam među gubavcima. Onako, brrrrrrr, stay away from me. Vjerujte mi, što god ste čuli o pravnicima i njihovoj ljigavosti.. Iz prve ruke, govorim da je istina. To je ono što nas uče.

12. quickr

quickr Novi Član

:belj:

Posljednje uređivanje od moderatora: 20. Travanj 2015.
    Ayllwyn se sviđa ovo.
  13. Aka

Aka Baby steps

Jep, hrabro i ponosno i čiste savjesti :belj:

14. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Studij jezika ne rezultira nužno profesorskim radom. Turizam. Prevođenje. Simultano prevođenje. Zastupanje. Jezični projekti. Gdje kod postoji praksa komunikacije, tu ima mjesta za znalca jezika.

15. autumn

autumn |-O

naravno da treba odustati od faxa i traziti novi ako se ne nadjes u tome. samo je pametnije odustati brzo nego ulupati 5-6-7 gdoina u nesto pa to baciti kroz prozor :D
    moj dragi je odustao od faxa, kako nije bilo tada (a nema ni sada osim reko neta) mogucnosti da se skoluje za ono sto ga je zanimalo, odustao je kompletno i "skolovao" se sam.
    radi posao koji voli, ima dobru lovu i nista od toga nema veze s faxom od kojeg je odustao.
    Poanta je samod a treba donijeti odluku nakon sto si dobro dobro promislio i informirao se

16. Dior Aranel Eluchil

Dior Aranel Eluchil Uz velikog čovjeka često dolaze i velike greške!

Danas faks nužno ne znači da te sutra čeka bolji posao, bolji novci.... Ponekad se pitam je li i znanje bitno, jer radim 10 godina u vlastitoj struci i sad ne mogu naći inženjerski posao. Ne preostaje mi puno, osim raditi nešto ispod mog zvanja i onda nakon par godina položiti stručni ispit, te se tokom svega nadati nečemu, ili nastaviti tražiti posao koje će me zadovoljiti barem u jednom segmentu. Naravno uvijek si mogu otvoriti firmu i raditi za sebe, no to je sasvim drugi svijet, u kojem opstaju oni koji znaju više ljudi.

Žalosno je to da nekada kada su inženjeri bilo koje struke završavali fakultete odmah su bili proslijeđeni u neku od firmi na probni rok, i onda od njih nekoliko bilo primljeno par, ostali dobili neko iskustvo i nastavili dalje u nekoj drugoj, trećoj firmi. Danas bez obzira na znanje, bez obzira na želju, spremnost većina ljudi jako teško pronalazi posao. Je li odluka odustajanja od faksa dobra, pa po meni je. Pogotovo ako godinama vučeš jedno te isto. Treba nekada povući granicu i probati nešto drugo. Ono što je bitno je da se ne treba stati s vlastitim napredovanjem, vlastitim učenjem baš nikada.

17. Aka

Aka Baby steps

Zlatne riječi!

18. NinjaThePirate

NinjaThePirate mathématiques

Želim obznaniti da krpice sa zeljem odsada više neće biti moje najdraže jelo već okrećem novi list svoga života i prelazim na špagete bolonjez.

Artonys se sviđa ovo.
  19. Freya

Freya goddess of eydis

''Čovjek je star kada prestane učiti, svejedno imao 20 ili 80 godina.''

Rekao je Henry Ford

20. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ah, stari fašist :laugh:

Podijelite ovu stranicu