1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

The Elder Scrolls

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od LugarSivi, 9. Studeni 2006..

1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

@decadent - namjerno nisam htio napravit lordovu grešku i imat jednog "katica za sve" lika.
    @valhalan - znam da je smiješno ovo što žena nosi nazvat oklopom (barbarian armor), al čemu plus?

2. Valhalan

Valhalan Triumphator

Jer otkad sam počea igrat igre, a to je tipa bilo prije 10ak godina uvijek govorim armor, pa riječ oklop mi je čisto bila osvježavajuća ^^

3. Aronys

Aronys Wolves Die Young

4. Belmorn

5. quickr

quickr Novi Član

U sljedećem DLC-u za Skyrim jahat ćemo zmajeve :happy: barem se tako pretpostavlja, nije potvrđeno :think:

6. Belmorn

umjesto heartfirea su mogli poradit na npc reakcijama na protagonista (kao u fableu).

7. quickr

quickr Novi Član

novi DLC dragonborn potvrđen. izlazi 4.12 na konzole...PC će čekati malo duže

vraćamo se na otok solstheim (bloodmoon expanzija), jahat ćemo zmajeve i borit se protiv drugog dragonborna - možda napokon neki protivnik vrijedan pažnje

8. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

9. quickr

quickr Novi Član

nakon dawnguarda i vampira, napokon neki DLC u stilu TES-a rekao bih...

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pere ko ESO?

11. Decadent Sympozium

12. Aronys

Aronys Wolves Die Young

https://www.youtube.com/watch?v=Ov3B26h12C4

Bio sam u beti, vidio sam o čemu se radi i ništa nisu popravili ni nakon izlaska igre.

Čeka se TES 6.

MarkaN se sviđa ovo.
  13. Decadent Sympozium

Taj Angry reviewer on the long run ima neke totalno loše izbore igara, mislim Skyrim mu je vrh lol daj ne, ali kad je neka igra u k♥♥cu to baš uvijek dobro rastavi i nikad ne pretjeruje. xD

14. MarkaN

MarkaN I'm Batman Illuminati

Bio, oprao, odj♥♥o! :P

Ali stvarno je neigriva. Dobra je na momente kada hoćeš chillati i ne očekivati ništa (LOL) ali to ju ne može spasiti od kritike, jednostavno je preloša.

Baš se vidi glavni cilj Zenimaxa a to je pare, pare i samo PARE. Ajde još da su tu j♥♥enu pohlepu sa nečime pokrili onda još nekako, ali ova igra kakva je sad nije vrijedna niti te cijene kutije a kamoli mjesečne fakin pretplate. Ja sam fan Elder Scrolls serijala i mogu reći da je veliko razočarenje. Em je loša za Elder Scrolls igru, em je loša za MMO igru.

Ono što može biti zabavno sj♥♥u ti bugovi, a onoga što nije ima na pretek a to je prazan hod, trollanja u questovima šta te pak odbije od njih a dalje i ekonomija je totalno u k... tako da šta ti i vrijedi i istraživati kad najviše šta možeš dobiti je 1-2 golda, odeš kod trgovca lik nema ništa ispod 400-ak golda a niti mu imaš šta prodati (80% itema nema prodajne vrijednosti uopće) i onda sretno ti bilo skupiti 45000 GOLDA recimo za j♥♥enog konja. -.-´ Aha! E zato plati fino dodatnih 20 eura pa dobiješ i to kaže Zenimax - Get the f♥♥k OUT!

Sva sreća da sam imao review kod i da nisam morao trošit na igru inače bi popizdio.

Sada igram Oblivion, igram sve što sam prije propustio (magije, enchantanje, mračni questovi...), dok Skyrima sam prešao uzduž i poprijeko sa svime pa se nemam više praktički ni čemu vračati uopće. Igrao sam Daggerfall, još mi preostaju Arena i Morrowind kada bude volje i vremena.

Rekao bi da Oblivion najbolje od svih drži se u ispitu vremena, em ima slojevitosti (složeniji je od Skyrima barem, fala bogu) em ima raznolikosti, zarazni bajkoviti seting, svih i svakakvih "boja".

Skyrim volim jako isto ali iz totalno drugih razloga. Nordijski snježni setting obožavam, questovi su full ok mada ipak ne bolji od Obliviona ali je zato borba i atmosfera vrhunska dok predobri modovi razni čine ju praktički savršenom, no problem je u toj igri šta su ju previše pojednostavili i previše je elemenata koji se daju abjuzat, tako da si bog i batina već nakon 10-ak sati u igri. Prelako se dižu skillovi a prejaki je crafting tako da si Donald Trump u Tamrielu i imaš najjači mogući oklop in no time. Iskreno se nadam da će vratiti balans u Elder Scrolls VI.

btw. Radim video recenziju za ESO pa objavim naknadno, stay tuned ;)

15. Decadent Sympozium

Oblivion spram Daggerfalla ili Morrowinda nikako ne drži na ispitu vremena, osim ako ti ispit vremena znači grafika.

16. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Daggerfall nisam igrao, ali Morrowind best. Tako detaljan svijet. Oblivion ima neke zbilja zamorne dijelove, kao što su ona prokleta Oblivion vrata, koja su čisti c/p. Nakon što sam ih pozatvarao desetak, više mi se nije dalo. Ali moram priznati da Oblivion ima najbolje klase. Barem meni. Nisam toliko uživao u Skyrimu ili Morrowindu, koliko sam uživao u Oblivionu igrajući recimo thiefa ili assassina. Također, dizajn nekih gradova, tj. layout, mi je bio prej♥♥en. Skyrim ima sve nekak prenatrpano, a Morrowind sve nekak prepusto, što se tiče gradova.

17. Decadent Sympozium

Skyrim faktički nema gradove. Svi stanu u Vivec.

18. MarkaN

MarkaN I'm Batman Illuminati

Naravno da ne, ja gledam na Oblivion nešto kao spoj dvaju svijetova (Skyrima i Morrowa aka prequela) + ono što je Aronys rekao baš.

Ali šta je je, i taj tehnički dio se najbolje drži pošto su u Morrowindu i prije njega animacije katastrofalne, svijet pusti... Radiant AI i novi engine su sve promjenili, osim vizuala i samu atmosferu, osjećaj da svijet ŽIVI.

Na te stvari mislim.

19. Decadent Sympozium

Ako si igrao Morrowind kada je izašao onda si i tada imao osjećaj da sve živi. Isto vrijedi za Daggerfall ako si ga igrao kada je tada izašao.

20. Neph

Neph Aktivan Član

Morrowind je imao dosta mrtvih dijelova svijeta al gradovi su bili super.
    No ono što meni nijedan nastavak nije uspio nadmašit jesu unikatni dungeoni i exploration, osjećaj da iza svakog ugla možeš pronaći nešto novo.

Podijelite ovu stranicu