1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Testiranje Na životinjama

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Nea, 29. Listopad 2006..

1. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Vjerujem u nasilje. Ali je meni nasilje krajnje riješenje. I u tome gore što sam napisao nema ništa licemjerja. Vidiš samo vrh ledenjaka, Ilija, ja pričam o onom ispod. Vidim da to još nisi spoznao i zato danas ni nećeš moći razumijeti što sam time mislio.
    Mislim da je rečenica bila i više nego jasna: ''Nasiljem se nikada ne smije zaustavljati nasilje.'' Po meni osoba koja to piše a brani svoj stav da prakticira nasiljen je licemjer. Mislim da se ti sam ne poznaješ kada pišeš ovakve gluposti u kojima se sam pobijaš. Nema tu krajne rješenje. Ili ga prakticiraš kao sredstvo sile ili si pacifist. Nema između. A ti nasilni zeleni rade istu stvar kao i ti. brane ono što vole jer su njima životinje voljeni. Sam si rekao kada ti voljene napadnu da ih moraš zaštiti. Bez uporabe sile to ne možeš.

2. balončić

balončić Novi Član

To je borba za opstanak, ne licemjerje. Iako bih mogla počet vikat da sam pacifist i da se neću braniti, vjerojatno bi mislili da sam luda, pa bi me pustili na miru... :laugh:

3. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Ilija, nema tu licemjerja. Ja sam pacifist, ali kad bi netko fizički napao mene ili nekoga koga volim, sigurno ne bih govorila: "Ja sam pacifist, neću se braniti..." i čekala da me ubije. Nema tu licemjerja, to je borba za opstanak.
    Onda ti ne znaš značenje riječi pacifizam. Pacifist se ne brani čak ni ako vidi i zna da će umrijeti. To mu je definicija. A to što mi nikoga ne bi napali, ali bi se branili nije pacifizam već nagon za samoodržanjem i ništa više.

4. balončić

balončić Novi Član

Onda ti ne znaš značenje riječi pacifizam. Pacifist se ne brani čak ni ako vidi i zna da će umrijeti. To mu je definicija. A to što mi nikoga ne bi napali, ali bi se branili nije pacifizam već nagon za samoodržanjem i ništa više.
    Ja sam protiv bilo kakve vrste nasilja. To je pacifizam, zar ne?! Ali, majke mi, ako me napadnu, ne bi samo tako stala i gledala i pustila da me ubiju... To ne znaći da nisam pacifist, nego samo da volim sebe više od nenasilja.

5. iilija64

iilija64 Aktivan Član

To ne znaći da nisam pacifist, nego samo da volim sebe više od nenasilja.
    :laugh: :lol: :lol: Pacifizam je tako lijepa stvar :laugh: .

6. balončić

balončić Novi Član

Da! Eto, bar se u nečemu slažemo... :laugh:
    Ali, ipak mislim da je ovo ipak za neku drugu temu, a ne Testiranje na životinjama?!

7. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Pobrinuti će se modovi za to. Ništa ti ne brini :laugh: .

8. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Podrzavam testiranje na zivotinjama,necemo valjda testirati na ljudima.

Svaki lijek dođe u eksperimentalnu fazu koja se izvodi na ljudima.

9. balončić

balončić Novi Član

Svaki lijek dođe u eksperimentalnu fazu koja se izvodi na ljudima.

Da, ali ako na životinjama nije bilo nikakvih opasnih nuspojava, manje je vjerojatno da će ih biti na ljudima.

10. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Da, ali ako na životinjama nije bilo nikakvih opasnih nuspojava, manje je vjerojatno da će ih biti na ljudima.
    Upravo to. Uvijek postoji rizik, ali ti ga testiranjam na životinjama smanjivaš.

11. Mshai

Mshai Aktivan Član

Nema između.
    Eto, ovim si rekao sve. Ne postoji bijelo ni crno u životu, sve je između. Drži se topica. Naš razgovor je završen.

12. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Eto, ovim si rekao sve. Ne postoji bijelo ni crno u životu, sve je između.
    Zna se šta je dobro, a što loše. Znači postoji i crno i bijelo, a i sivo. Testiranje na životinjama spada u sivu varijantu :laugh: ,

13. balončić

balončić Novi Član

Zna se šta je dobro, a što loše. Znači postoji i crno i bijelo, a i sivo. Testiranje na životinjama spada u sivu varijantu :laugh: ,
    Ništa nije skroz crno ili bijelo. Postoje samo različite nijanse sive...

14. Dardemore

Dardemore Novi Član

wooow wtf necu da quote svima, Ilija ooo jadni Ilija opet u diskusija....kao mozes da sporedis testiranje na zivotne i samoodbrana, to se kao sta znam ja dve razlickiti teme, samoodbrana je nesta sta ti je tebi u instinkt kao sta na zivotne im je instinkt da te napadnata ako se pocuvstvuju zagrozeno,

ostalo Dreamer Deciver "što se tiče testiranja na životinjama ja sam za to samo ako se testira neki lijek koji će spasiti ljudske živote." ovo nije dobro, zasto kazemo i zasto mislimo gresno, ja kao sta znam svi su isti, ljudi zivotne, svi su zive bice, ili kao sta kaze u "hristijanstvo" :laugh: da svi su ravopravne pred boga, zasto mora eksperimentirati nad zivotne a zasto ne nad ljudi, evo ja da treba da biram medzu meni i neko zivotno ja bi reko vrz meni, zasto to zivotno nezna sta mu se desava, a ja znam i znam da primim udar....

15. fikusindigo

fikusindigo J'onn J'onzz

ja sam do prije nekih par godina imao radikalan stav o testiranju na zivotinjama...no stvari su se malcice promijenile u mojoj glavi....jos uvijek ne podrzavam testiranja na zivotinjama npr. kozmetike ili nekih vojnih otrova etc. sto se tice testiranja zbog lijekova, tu se cak i u meni samome odvija bitka, s jedne strane sam protiv toga, no kad razmislim, kad bi netko od mojih najdrazih obolio od neke bolesti za koju je lijek u eksperimantalnoj fazi, vjerujem da bih imao drukciji stav. mozda je ovo malcice licemjerno ali ljudi su cesto akvi, o necemu razmisljaju tek kad se to njih direktno dotice....mogu samo reci da se nadam u pronalazak alternative za testiranje na zivotinjama----

16. Dardemore

Dardemore Novi Član

kad bi netko od mojih najdrazih obolio od neke bolesti za koju je lijek u eksperimantalnoj fazi, vjerujem da bih imao drukciji stav

ja mislim da ako neko se obole nekoj moj drag i blizak necu da dadem neko kutro zivotno da se testira, ja cu ici mesto njega to je sigurno....

17. Dardemore

Dardemore Novi Član

Ništa nije skroz crno ili bijelo. Postoje samo različite nijanse sive...

to je moje moto nama crno belo zuto ili neznam stoima samo sivo i nijansi na sivo, takav je zivot nikad nije belo nikad nije crno kada treba da umremo nije to crno to je samo jedna nijansan na sivo tako je i cu da bude u svaka tuga ima mala sreca u svaka sreca ima po malo tuga....ali kod ove zivotne sve je tamno sivo :love:

18. josephbt

josephbt Novi Član

samo sam naslov vidio, ne da mi se citat sve, pa cu samo svoj stav reci.

lijekove koje koristim i koji mi omogucavaju da budem ziv(doslovno, najdoslovnije) su ljudi testirali na zivinama prije nego sto su ih na ljudima. drago mi je da je tako islo, jer svi imaju nuspojava koliko oces, poput iznenadnog spavanja ili neobjasnjive i neutazive gladi, pa je dobro da su braca lijecnici odabrali one lijekove koji samo takve pojave imaju. ti lijekovi, kao i svi drugi, su testirani i na ljudima, pa me za neke svinje, koje vako i onako jedemo, i stakore, koje trijebimo u stotinama tisuca, zabolje penis. testiranjem do pobijede.

19. lexxl

lexxl Novi Član

Ja bih to rekao ovako pa ako smo toliko pametna ljudska vrsta što nismo mogli naći drukčiji način testiranja ljekova ili nekih ostalih supstanca umjesto na živim bičima a ima načina :laugh:

što se tiče bio inginjeringa no coment

sve što znamo ionako smo saznali iz prirode koja nas okružuje i hvalimo se kako smo izmislili nešto a to već postoji od pamtivijeka :thanks:

20. Dardemore

Dardemore Novi Član

Ja bih to rekao ovako pa ako smo toliko pametna ljudska vrsta što nismo mogli naći drukčiji način testiranja ljekova ili nekih ostalih supstanca umjesto na živim bičima a ima načina :laugh:
    to je tacno, ali oni, naucnici ne vole da se muce za neki nebitne i zamorne stvare da pronadze kad moze so zivotne, to je ljudsko bice prostoca

sve što znamo ionako smo saznali iz prirode koja nas okružuje i hvalimo se kako smo izmislili nešto a to već postoji od pamtivijeka :thanks:
    ok nesta je tacno ama nesta nije, nikad necemo saznati priroda i tajne na priroda cjelosno, svaki put ima nesta sta mislis da je totalno iscrpeno uvjek ima nesta novo u to, ali nije to sto vise nema sta da se pronadze, nego to sto nemamo ideje, i moramo inspiracija da dobejemo od ubistvo na nevine zivotne

Podijelite ovu stranicu