1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Tad Williams

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od zlimrtvac, 1. Prosinac 2006..

1. Sporiji razvoj radnje me ne bi mučio sam po sebi. Ne može radnja stalno galopirati.
    Jako je teško riječima prikazati taj dojam, i logično ga objasniti. Možda bi pomoglo čitanje u originalu.

2. autumn

autumn |-O

meni je ok bilo, njegova taj samotni put, kako je ostao bez svega sto zna i poznaje i kako se snalazi sam

3. Strahozec

Strahozec Douchebag

Aj pročitaj Wolfova Viteza čarobnjaka ak možeš

4. Mogu, no kako će mi to pomoći s percepcijom Tada Williamsa? :think:

5. Montheus

Montheus Novi Član

evo narode da se i ja malo priključim... novi sam ovdje, pa se još uvijek učim i snalazim i nadam se da će te mi oprostiti neke greškice.... uglavnom, i ja volim Tada (i općenito fantasy, no ne bih bio ovdje da je drugačije, jel?) i za mene nije nikako zamoran. Nažalost, pročitao sam samo Sjenovitu među (ono što je izišlo preko Algoritma) dok Sjećanje, tuga i trn bezuspješno pokušavam kupiti, no mene je osvojio na prvu. Opis cijelog svijeta na početku prve knjige serijala je predobar, sok sam čitao imao sam osjećaj da doslovno letim cijelim tim mjestom. Predobro. Ne znam, možda je do mene, ali volim detaljne opise, kako mjesta u kojima se odigrava radnja, tako i samih likova, kao i njihovih osjećaja... volim kad pisac unese puno riječi i truda u opis situacije.

6. Dobrodošao.:cheers:
    Lijepo je čuti takve stvari na račun ma kojeg pisca. Očito je da se između čitača i djela stvara jedna posebna, neponovljiva alkemija koja nikad ne ispadne jednako, pa se tako nečije pisanje, u isto vrijeme, različitih ljudi može dojmiti potpuno različito. Što i jest najveća i najdragocjenija odlika literature, kao i dobar poticaj za vježbanje demokratičnosti pri analizi djela.

7. Montheus

Montheus Novi Član

thx :D uh, da slažem se za tu čitač/pisac alkemiju; kod svakoga je drugačije. Valjda zato što nitko od nas nije isti, čak ni mi sami, u različitim periodima... koliko puta sam čuo, a i doživio da mi nešto na prvu ne sjedne, a onda poslije skužiš što se zapravo događa i kreneš sve ispočetka, ali s totalno drugačijim feelingom... a ima i stvar za koje se nakom 5-10 godina zapitaš zašto si trošio vrijeme na to.

8. Strahozec

Strahozec Douchebag

Nikako. Al nisam tebe ni pito :mrgreen:

9. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Pročitala sam prvi dio trećeg nastavka, Toranj Zelenog Anđela.

Ovo je bila najuzbudljivija knjiga do sada. Konačno smo saznali nešto više o Cadrachu, Simon je postao vitez. Miriamele je većinu knjige provela na putu, od kojih je ghantsko gnjezdo najezovitiji dio. Maegwin je nažalost zabrazila preduboko u Cestu snova, pa je izgubila razum, i konačno je dobro odvagnulo dvije velike pobjedničke bitke. Pitam se čiji se šator zapalio na kraju knjige.

Mislim da sam već primjetila brojne clues and hints.

10. Montheus

Montheus Novi Član

hm, ja sam neki dan kupio Rat cvijetova... zasad je na čekanju, ali vrlo kratkom. I još uvijek tragam za Kamenom oproštaja, pa ako netko ima za prodati.... :D

11. autumn

autumn |-O

prijevod je katastrofalan

12. Montheus

Montheus Novi Član

prijevod čega? Rata cvijetova?

13. autumn

autumn |-O

da, toliko los da sam pisala algoritmu

Elar-Ti se sviđa ovo.
  14. Montheus

Montheus Novi Član

i šta su odgovorili? sigurno su nasrali neke svoje nekonkretne fore ko što uvijek napišu....

15. autumn

autumn |-O

nista!! bas nista

16. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Tko je prevoditelj? Zar nije @Ayllwyn pisala algoritmu da komentira prijevode Tajane Pavičević?

17. Aka

Aka Baby steps

Slažem se, jedina Williamsova knjiga koju imam samo na hrvatskom (Jer je poklon) al prijevod je stvarno koma. Priča on the other hand je fora.

I nakon svih ovih godina još uvijek nikako ispraviti naslov teme..

18. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

baš i ja htjedoh pitati 'čemu dativ?'

19. autumn

autumn |-O

pa da, vec smo par puta pisali o tome i nikako d ase ispravi :lol: meni je postalo fora vec :lol:

20. autumn

autumn |-O

nemam pojma ko je, neka zenska, zaboravila sam vec. moguce ta

Podijelite ovu stranicu