1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Svijet Baziran Na Balkanu

Rasprava u 'Prostranstva' pokrenuta od Sherpa, 20. Travanj 2009..

1. Sherpa

Sherpa Legenda

Dame i gospode. Kao što svi dobro znate živimo na Balkanu, području koje je poprilično bogato sa povijesnog stajališta i upravo mi je to palo na pamet kao bazna ideja za stvaranje novoga svijeta. Prvo da se odmah ogradim, ne samo sebe nego i cijeli projekt. Neće se trpjeti velicanje ustaštva ili četništva. Upravo radi toga što svi živimo na tom području znamo podosta o njegovoj povijesti i to sve možemo lijepo ukomponirati.

Setting sam zamislio kao mjesto sa više kraljvina koje su bazirane po geografskim lokacijama našeg Balkana. Između njih ima tenizija koje u trenutku postaju savezništva. Drugim riječima kaotičnost po pitanju političkih pitanja među njima. Kada sam rekao kraljevine zamislio sam ih po uzoru na regije. Primjerice jedna kraljevina je bazirana po Dubrovačkoj republici (pomorska i trgovačka sila). Jedna je kraljevina bazirana po Bosni (stari otac koji više nije sposoban da vlada no ne želi se maknuti i njegova tri sina koja se bore za krunu), a lokacija ima dovoljno za još kraljevina tako da bi se našlo posla za svakoga (Istra, Slavonija, Vojvodina, Srbija, Crna Gora, Slovenija (???))

Bogovi u samom settingu. Postoje no nemam ideje kako bi vam ih najbolje prezentirao. Svakako ne želim da ti bogovi hodaju po zemlji i to je jedina "restrikcija"

Magija. Meni bi osobno pasala magija koja se više bazira na alkemiji, skupljanju bilja i bučkurišima te djelomično telekineza no bez nekog opakog "master blaster" efekta koji se veže uz high magic settinge.

Stanovništvo i rase. Da postoje druge rase kao što su vilenjaci raznih šuma ili patuljci s planine bazirane na velebitu, no kako je to ipak srednjovjekovni setting velika većina stanovništva je nepismena. Tu privilegiju imaju samo bogati mocno i ugledni stanovnici ovog svijeta. Rase zapravo žive u koegzistenciji, problemi nastaju unutra kraljevstva

Dodatan štimung settinga i flavor? Povijest tih nacija koje se lako mogu začiniit slavenskom mitologijom + frakcije bazirane po susjedima balkana. Melcani, turci, rusi, austro ugari

Eto ovo su samo crtice. Slobodno dajte komentar i postavljajte pitanja. Ovo ništa nije striktno definirano i upravo mu to može dati dodatnu draž

2. Voodoo-Malle

Voodoo-Malle Novi Član

u kojem bi točno vremenu bio smješten taj svijet?

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Nisam definirao vrijeme spreman sam poslušati prijedloge. Ja imam samo viziju kako bih volio da to izgleda no ne želim i ostalima kvaritit zabavu (jer to bi trebala biti zabava). Nije potrebno da sve sam definiram zato smo tu da radimo kao tim

4. Voodoo-Malle

Voodoo-Malle Novi Član

pa to je ok....
    čuj što se mene tiče može bit i u budućnosti... neki cyberpunk svijet recimo

5. Sin

Sin Paladin of Eydis

Takodjer Grcka se racuna pod balkan, onda volio bi da se prouce Vucedolska kultura, kultura Delmata i ostalih tih naroda iz kamenog i zeljeznog doba.

Takodjer na Ilire jer su oni zapravo jako utjecali na malobrojne doseljene Slavene i zapravo se asimilirali medjusobno...
    Ono mislim da bi ipak mogli dati paznje i dijelovima koji nisu srednjovjekovni, jer je ipak balkan prebogat povijescu...

Mislim kako ti to vidis sve???

6. Voodoo-Malle

Voodoo-Malle Novi Član

čekaj...
    jel bi uzeo samo Balkan kao svijet... ili samo ''tematiku'' Balkana u tom nekom svijetu?

7. Sherpa

Sherpa Legenda

Sva ta kultura koju si spomenu tu može biti kao flavor neke kraljevine i apsolutno s time nemam problema. Upravo sva ta povijesna bogatstva mogu biti dio settinga. Mit o kralju kojeg su ubili njegovi ljudi a on ih je prokleo i slično...

Grčku bih stavio kao "vanjsku frakciju" jer bi se baš opredjelio na "nacije" bivše Jugoslavije

Ako gledamo kako bi Geografski ta mapa izgledala sigurno ne bi izgledala identicno kao Balkan no volio bih da ima slične konture

8. Sin

Sin Paladin of Eydis

Sign me in kao vanjski suradnik-savjetnik-simpatizer... svidja mi se ideja i volio bih pomoc kolko mi vrijeme dopusti...

9. Sherpa

Sherpa Legenda

Drago mi je to čuti, ako imaš još koju ideju ili prijedlog samo reci :tired:

10. Voodoo-Malle

Voodoo-Malle Novi Član

sviđa mi se...

samo..... što kad se svijet napravi?

11. Sin

Sin Paladin of Eydis

Pa mogu vam pomoco sa mojim likovnim znanjem ono povijest umjetnosti, mogu pomoc u izradi crteza likova ili nekih monstera (ali samo olovka jer nisam tablet ponijeo)... Ono sve sto ima veze za oblike likovne izrade, oko arhitekture vam mogu onak pomoc otprilike toga doba, ono zasto su se neki hramovi, crkve tako pravili sta su simbolizirali i sve to...

Sto god vam treba na tome podrucju mogu pomoci, tako i sto se tice oblacenja ljudi i tako nekih stvari... Stvar je samo da sam ogranicen cinjenicom da nemam svoj net i svoj komp ovdje na faksu, zato zelim biti samo savjetnik i ispomoc...

12. Nessa

Nessa Novi Član

Count me in :tired: u čemu god mogu pomoć, tu sam.

13. matijas

matijas Schvaller

ja bi to radio :caress:

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Drago mi je što vam se konceptualna ideja sviđa

15. Voodoo-Malle

Voodoo-Malle Novi Član

super je... :D

16. Jace

Jace Novi Član

Aj i ja sam valjda...Ali ako oni pocmu cijeli novi svijet radit ja cu poc tamo...Ustvari mozda :caress:

17. Sherpa

Sherpa Legenda

sviđa mi se...

samo..... što kad se svijet napravi?
    Nije mi skroz jasno pitanje jer ga možeš malo precizirati?

18. Veles

Veles ljuta zvijer

Slažem se sa svime što Sherpa i stribor kažu. :laugh:

Ikad.

Igdje.

19. Voodoo-Malle

Voodoo-Malle Novi Član

Nije mi skroz jasno pitanje jer ga možeš malo precizirati?

pa mislio sam šta ćeš s tim svijetom kad se napravi.....
    oćeš ga samo napravit i ostavit il će se neš radit u njemu onda?

20. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja bih jako volio da ljudi koji igraju neki pan & paper iskoriste taj svijet za svoju kampanju. To bi uspjeh. No moram priznati kako ne razmišljam o tome jer znam koliko oko toga ima posla te da zapravo nikada nije gotovo. Konture mogu biti gotove no dodavati neke sitnice se uvijek može

Ok same izrade tog svijeta ima posla jako jako puno, pogotovo ako se radi kvalitetno.

Podijelite ovu stranicu