1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Što Vas Je Navuklo Na Fantasy

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Baldion, 5. Srpanj 2008..

1. Ghost

Ghost Novi Član

Od dana kad sam shvatio da mogu sam koristit svoju zlu maštu u vrlo zle svrhe,...oko pete šeste godine života,...ali to je ugrubo tako,...po pravo prije nekoliko godina,....kroz ekipu koja je duže vremena već igrala GURPS(ponavljam vrlo slično pen and paper i dice DnD-u)i onda su me polako navukli na te droge koje poznajemo kao fantasy i slično,...gadovi jedni,..jednog dana će mi platit kad nabijem na sebe neki plašt uzmem staru zahrđalu kosu i sve ih pokosim,.....lol

2. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ti stvarno misliš da ne znamo što je GURPS?!?!?!

3. Ghost

Ghost Novi Član

Moja duboka isprika,......ne znaju svi,....i ja uvijek moram objašnjavat sva sreća pa tu ne moram,....heh,....

4. Severian

Severian PUT YOUR ADD HERE

tolkien... :)

5. Freya

Freya goddess of eydis

Ja zapravo ne znam što je mene navuklo na fantasy. Sama ja valjda.

6. Echtelion

Echtelion Aktivan Član

Prva fantasy knjiga što sam pročitao bila je Dva neba od Chrisa Woodinga. Neloše

7. TashaGuardian

TashaGuardian borovnica

Činjenica da se bilo što može dogoditi, da je sve moguće.

Počelo je s bajkama - to je valjda bio univerzalni poklon za mene sve moje bliže rodbine i znala sam svaku bajku koju sam posjedovala napamet ( a bilo ih je puno) i onda je naravno došao Potter. I to je bilo to - zaljubih se u fantasy.

8. Falak

Falak Jacob Crawley Frye

Tolkien i Potter [​IMG][​IMG][​IMG]

9. Dior Aranel Eluchil

Dior Aranel Eluchil Uz velikog čovjeka često dolaze i velike greške!

pa ja nikada nisam bio navučen u pravom smislu te riječi. Jednostavno sam to čitao otkad znam za sebe. Mislim stano sam čitao knjige, i to stvarno raznolike, od ljubića do krimića, od fantasyia do nekih bajki, pričica i klasičnih djela. Tako da nisam bio navučen, više sam odrastao uz knjige. A kasnije, srednja škola, dio faksa, s obzirom da putujem i da je vozni red katastrofa knjige su nešto s čime sam kratio vrijeme.

10. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

11. Aka

Aka Baby steps

Čitam takve knjige odkad znam za sebe. Više manje oduvijek volim fantasy, tako da se i ne sjećam zašto. Mislim da je prva fantasy-ish knjiga bila Neverending Story od Endea, onda Hobit i ekipa.

12. Freya

Freya goddess of eydis

Prvi korak su zapravo bile bajke

13. Papagajzp

Papagajzp Novi Član

Kad sam prvi put zaigrao Final fantasy 7 znao sam da obozavam fantasy
    prije toga jos su bile igre Heroes 3 i Warcraft 2 te Starcraft
    Od filmova sam krenuo Conan,Star Wars i mnogi drugi kojima se nesjecam vise svega
    Dok me stari navuko preko Harry Pottera
    i crtica poput princa Valianta

14. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Potterhead :girly:

15. quickr

quickr Novi Član

kod mene je počelo sa SF-om. svemir, neograničen prostor, hiljadu mogućnosti, strani svjetovi, istraživanje i pustolovina, a kad sam vidio da u sve to isto možeš ugurati zmajeve, patuljke i vilenjake, mojoj sreći nije bilo kraja. nekako se jedno veže na drugo, SF na fantasy i obrnuto. barem je meni tako bilo....

16. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Odao sam se alkoholu i drogama, pa sam fejlao faks i život općenito. Budući da jako teško prihvaćam odgovornost za svoje postupke okrenuo sam se fantasyju. Kad jednog dana pogledam iza sebe i vidim da sam promašaj morat ću se na nekom iskaliti. Hrpetinu DnD gikova je mnogo lakše premlatit nego profesionalnog hrvača ili alpinista.

Lord, Ur-Quan i dorca vorbarra se sviđa ovo.
  17. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

To nekako savršeno opisuje određen stereotip fantasy geeka.

18. Biblija. (u stripu)
    Pa H.C.Andersen.
    Pa Ćopić.
    Pa Nazor.
    Pa May.
    Pa Tolkien.

Negdje između ovih redaka se tiskaju brojne zaboravljene priče i TV-serije i filmovi. Sve je to na svoj način vrijedno i važno.

Ali nedavno mi je iz valova Lethe izronilo jedno nadasve dragocjeno sjećanje.
    Zbirka Andersenovih priča, čudom božjim još uvijek sačuvana, bogato je ilustrirana. Izvana na koricama imaš prizor iz 'Snježne kraljice', a iznutra su nasumično različiti bajkovita bića i likovi. (Danas bi D&D generacija rekla 'klase' %)
    Dok sam bio malecki, starija mi je sestra čitala iz te zbirke, no jednom je učinila nešto što jedinstveno; okrenula je na unutrašnju ilustraciju korica i, prelazeći prstom nasumično po likovima, improvizirala priču oko njih.
    A mali Ja samo je stajao i čudio se, pa tu ništa ne piše, otkud joj to... sve dok nisam polako počeo shvaćati. I odonda ništa više nije isto. Thx sis:)))

Podijelite ovu stranicu