1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Što Vas Je Navuklo Na Fantasy

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Baldion, 5. Srpanj 2008..

1. Selizar

Selizar Novi Član

vrlo rano sam poceo pit :) salim se, to je u meni oduvijek... volim fantasy ali mi nije nista drazi od ostalih zanrova, tako da fantasy je samo jedan od mojih mnogobrojnih sinova i kceri

2. Lord

Lord Aesir Illuminati

Harry Potter potom Hobbit te Warcraft II bih mogao nabrojiti kao uzroke :love:

i da još nadodam

ovako bi kronološki trebalo biti:

Conan i Dragonhearth, pa warcraft 2, u isto vrijeme Diablo 1 i 2 , Morrowind i Hobit kojeg sam dobio kao preporuku jer je potter bio posuđen, pa onda potter, i na kraju the one and the only Blind Guardian

nakon toga sve me biše fantasy zanima kao i sf te sam počeo pratiti star trek, gledati star wars

a dalje sve više i više se stvari gomila

3. Nuala

Nuala don't know where I'm going

Fellowship of the ring, film :belj:
    Stalno sam govorila da je LOTR glupost, ali sam ga onda, pre 3-4 (:belj:) godine uzela od druga koji ga je svojevremeno bas voleo. E, pa i ja sam ga zavolela, ali sam postala i opsednuta :onoz:
    Otisla da uzmem knjigu, ali nije bilo GP-a, pa sam uzela Silmarillion :w00t:
    I tako :sad:

4. Daendyr

Daendyr Novi Član

Navuko me rpg centar, prije neznam, 4-5 godina

5. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Baldur´s Gate 1, pa neposredno nakon toga AD&D 2nd edition. malo nakon toga D&D 1st edition isto :)

onda tek knjige i ostalo :)

6. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Ja sam odmalena klesan. Dok sam bio kikač gledao hrpu animea, sa sedam godina (+-) pao mi je D&D u ruke. Pa tolkien. Bio skroz lud za mechama i cijelom idejom fantazije općenito. Gut'o sci-fi. S prvim internetom počeo role-playat. U periodu srednje škole i nešto nakon toga potpuno sam zaboravio na to, iz bilo kojeg razloga, ali se uvijek malo vraćao s potrebom tome, iako nikad zapravo nisam imao vremena. Sad, zadnjih pola godine, nekako mi je to počelo kružiti opet u mislima, okrenuo sam se i prema književnosti i prema filmovima ponovno, provodeći vrijeme u čitanju i izučavanju, a kad sam na ovom forumu, osjećam se dobro, onako, kao svoj na svom.

7. jele.van.damme

jele.van.damme karakonđula

Za mene je fanasy (a i SF) najbolji bijeg od stvarnosti.
    Kad me moji prijatelji pitaju kako to mogu čitat, ja se skroz rasp...."OĆU ĆITAT ONA ISTINITA SRANJA
    OD NAŠIH PISACA, O RATU O BOLESTI O GLADI, to gledan svaki dan!
    Pustim da me uvuće u svoj svijet......i više ništa nje bitno!

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

e to ti je dobro. eskapizam rules

9. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Kao mala sam gledala crtiće Conan, He-man :cool: i tako to, ali mi fantasy kao fantasy uopće nije bio neki pojam. Tek kad sam krenula 4-5 razred osnovne stari me zainteresirao za tu literaturu jer je jedno sto puta pročitao Prstenove pa je mene kopalo što je to tako dobro u tim knjigama i počela sam čitati. Nakon toga je usljedilo sve ostalo :laugh:

10. mirolamb

mirolamb Novi Član

Kao mala sam gledala crtiće Conan, He-man :belj: i tako to, ali mi fantasy kao fantasy uopće nije bio neki pojam. Tek kad sam krenula 4-5 razred osnovne stari me zainteresirao za tu literaturu jer je jedno sto puta pročitao Prstenove pa je mene kopalo što je to tako dobro u tim knjigama i počela sam čitati. Nakon toga je usljedilo sve ostalo :laugh:

:laugh:

Schwab!

11. Muflon

Muflon Novi Član

Navukao me Gospodar Prstenova:1.dio kad je došao u kina.

12. Rindora

Rindora Novi Član

Moja je majka ljubiteljica fantasyja, pa je i mene tako "dovela" u taj svijet.

13. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Mene je navukao Warcraft (trojka, ne wow, nedaj Bože) sa svojom percepcijom rasa i slične tematike, odakle sam proširio vidokrug.

14. autumn

autumn |-O

Moja je majka ljubiteljica fantasyja, pa je i mene tako "dovela" u taj svijet.
    Awwwww, nadam se da ce i moja kcer jednom negdje napisati ovakav post. :laugh:

15. Rindora

Rindora Novi Član

Awwwww, nadam se da ce i moja kcer jednom negdje napisati ovakav post. :evil:

:cocky:

16. Sonia Amane

Sonia Amane Novi Član

Pa...tesko je ostati ravnodusan prema tome kada imas baku goticarku i oca koji ne prekida da prica o okultnom...a prica se da mi je baka sa majcine strane bila neka vracara,tako da mislim da mi je to u genima...

17. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Awwwww, nadam se da ce i moja kcer jednom negdje napisati ovakav post. :love:
    a miožda je ona tvoja kći, koja se vratila iz budućnosti :love:

18. lexxl

lexxl Novi Član

a j♥♥o te pa od malena volim fantasy svi filmovi na ORF-u kad sam bio klinac su za vrijeme praznika bili

fantasy žanra to sam gutao ko spužva... gospodare prstenova sam pogledao još kad je izašla animirana

verzija a to bješe davno

19. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

samio je jedan gospodar!

20. Zem Miles

Zem Miles Novi Član

Ja sam isto od malena u ovome điru - fantasy i SF zajedno. Hobit prva pročitana knjiga, a WCII i Đavol I prve igre. A sve je počelo s Lego kockama, aka Legićima... :w00t2:

Podijelite ovu stranicu