1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Što Vas Je Navuklo Na Fantasy

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Baldion, 5. Srpanj 2008..

1. Baldion

Baldion Novi Član

Eydis-fantasy forum. Pretpostavljam da svi ovdje volite fantasy. A što vas je navuklo na fantasy? Neka knjiga? Neki filim? Igrica? RPG ?
    Mene konkretno Neverwinter kojeg mi je preporučio frend još u prvom razredu. Zatim sam počeo čitati fantasy, gledati fantasy filmove, igrati RPG ( P&P, computer, Tcg ). Tada sam se osjećao kao da sam se ponovno rodio.

Btw. nisam siguran da sam ovo postao u pravoj sekciji.

2. autumn

autumn |-O

Ovakve opcenite stvari su vise za tavernu. :w00t: Zato sam prebacila. :lol:

A na fantasy su me navukao prijatelj koji mi je pokusao objasniti da cita bajke ali da nije lud i da to zapravo nisu bajke nego da moram procitati da bi shvatila. :lol:
    Tolkien je tada bio samo pisac a ne predlozak za blockbuster. :ok:

3. abominacije

abominacije (/:=D

hm.

blackthorne.

4. Ryu

Ryu Novi Član

Majka svojim pricama koje je cula svog Oca.. Pa sam poceo malo gejmat, i uskoro stvarati svoj svijet mašte ,ali od igrica je postao brutalan, sve manje lici na Majčine price :(

:>

5. ixidor

ixidor ponavljač

braca grimm.
    :lol:

6. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

davno je to bilo...
    ali u novije vrijeme to bi bio potter

7. Sherpa

Sherpa Legenda

Neznam, volio sam price iz raznih mitologija. Veliki utjecaj je imao homm serijal na kompu, no mislim da je Tolkien bio prekretnica, prije nego sto je postao ovako popularan. Ono cime sam tada nastavio svidjelo mi se i nstavio sam po tome

8. Freya

Freya goddess of eydis

Ništa me nije navuklo na fantasy. Rodila sam se već navučena. :lol:

9. Nea

Nea curica

Ježurka Ježić :birthday: pa onda Martin :cheers: :love:

10. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Počeo sam s SF-om, a na fantasy sam se valjda navukao preko stripova. Conan, pa onda gospodar prstenova u stripoteci. Onda knjige.

11. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Također sam počeo s SF-om, a prelazak na fantasy sam doživio u nekoliko koraka. Prije svega, moja mašta, pa onda vanjski utjecaji. Žanrovi u kojima se SF isprepliće s fantasyjem je bio krucijalan. Nakon toga me fantasy počeo privlačiti sve više i nakon nekoliko pročitanih fantasy knjiga, navukao sam se.

Slažem se da je osjećaj fenomenalan, kao ponovno rođenje.

Fantasy rebirth!

12. Psychaki

Psychaki Gost

Jedna riječ - SF.
    nisam baš fantasy-junkie. SF još uvijek ima đavolji primat .

13. Moontaylor

Moontaylor Putnik na putu Istine

Hm... najvise crtani od 3-7 godine. Tada sam joz zivio u Njemackoj. Pa smo sve crtane od Connana pa nadalje vjerno patili... mislim tada nisam ni znao sto je fantasy, ali mi se iznimno svidjalo.

I kad sam sa 7. odlucio biti arheolog, moj svijet fantaztije se poceo razvijeti. A s tim i zanimanje prvo za dinosaure, pa neka mitska bica i kasnije cijeli fantasy svijet.
    Ali svemu je tome najveci razlog, mjesto gdje sam zivio kad sam dosao iz Njemacke. Hm.. mjesto s ne bas previse djece, gdje su vecinom cure ili par likova koji danonocno igraju nogometa. Od djeteta napravi malu lutalici po okolnim sumam s vjernim psom i glavom punom maste :tired:

Pa poslje toga fantasy, knjige, filmovi, crtani, price i stripovi postali su melem za moju dusu ..

Moglo bi se reci , kao sto je Freya rekla: Rodio sam se navucen.

14. Valhalan

Valhalan Triumphator

Zelda na Nintendu 64

15. Poterr,zmajevi i moja vlastita masta i kasnije svaka knjiga koju sam procitala(naravno da je bila fantasy)

16. Laucien

Laucien The Merchant

Počeo sa SF-om. A na fantasy me navukli HOMM3 i M:TG
    U da i Neverwinter ^^

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Činjenica da ne postoji fantasy art di žena ima sise manje od glave. :unsure:

fantasy

18. ladyyollanda

ladyyollanda Novi Član

volia sam otkad znam za sebe sve nadravno,mistično..želja,ljubav je vodilo tome da sam počela čitati fantasy:D

19. Sammael

Sammael Knjižničar

Hmmm... stvarno neznam...

20. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

krenulo je s narnijom, star warsima i djevojčicom iz budućnosti.:D
    kasnije bajke i mitologije.
    samo čitanje je krenulo s astrid lindgren, lewisom, pa tolkienom.

totalna opčinjenost tada. da ikako mogu, sve bih dala za taj osjećaj od nekad.^^

Podijelite ovu stranicu