1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Što Kada I Službeno Otkrijemo Da Nismo Sami ?

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Galijun, 30. Siječanj 2010..

1. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

kakvo olakšanje! :laugh:

2. Neph

Neph Aktivan Član

Mislim da će to biti teško 100% potvrdit jer je svemir ipak j♥♥eno velik.
    Uvijek će postojati mogućnost, tako da ćemo ove priče slušati, pa, zauvijek.

3. Fel

Fel neobuzdani povremeni romantičar

Možda je onda i zemlja ravna ali svi mi imamo iskrivljenu percepciju :P

4. Veles

Veles ljuta zvijer

Mislim da će to biti teško 100% potvrdit jer je svemir ipak j♥♥eno velik.
    Uvijek će postojati mogućnost, tako da ćemo ove priče slušati, pa, zauvijek.

Sooo... Zato što postoji vrlo mala šansa da nešto postoji, bolje je vjerovati da postoji nego smatrati da ne postoji?

How religious. :laugh:

5. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ono, mislim da se možemo komotono ograničiti na vlastitu galaksiju. jer dok iz nje i6ziđemo i tako žćemo evoluirati u bića od čiste energije :laugh:

6. Veles

Veles ljuta zvijer

Ili si napraviti novu, još bolju i još stariju. :laugh:

7. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

8. Neph

Neph Aktivan Član

Sooo... Zato što postoji vrlo mala šansa da nešto postoji, bolje je vjerovati da postoji nego smatrati da ne postoji?

How religious. :laugh:
    Uh, nadam se da nisi mene spominjao u kontekstu s religioznošću.
    Nije da se vrijeđam previše, al je totalno promašeno.

Odgovor je: treba uzeti u obzir tu malu šansu, kao i u svemu ostalome u znanosti.

A uvijek će biti ljudi koji smatraju da je njihova vjera u tome pogledu ikome ili ičemu bitna. Heh.

9. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

10. Winter Wolf

Winter Wolf leeeeeeeeroooooy jeeeeeeenkins

Jedno pitanje:
    Zasto se oni zovu mali zeleni kad su na svim "slikama" sivi o.O?

11. Neph

Neph Aktivan Član

Pa prije se mislilo da su zapravo zeleni, sve dok ih netko nije uslikao.
    Sad znamo da su sivi.

12. Winter Wolf

Winter Wolf leeeeeeeeroooooy jeeeeeeenkins

Zasto onda nisu mali sivi -.-'

13. Fel

Fel neobuzdani povremeni romantičar

Mali zeleni bolje zvuči, tko je kad čuo za male sive?!

14. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Tako da mislim da je tvoj komentar totalno ofucan. :omg:

sprda se zato sto ih je more a par kapi u moru se ispostavi istinitim
    eto, netko kuži poantu...

a večina ljudi koja se poziva na teorije zavjere bi ipak prvo trebala proučit tematiku malo bolje i počet raspoznavat preve teorije zavjere umjesto da istu vide na svakom uglu...

15. Nea

Nea curica

To što je Fel rekao rekla sam i ja. Zar bi upravo zbog svih tih teorija zavjere trebali stati i prestati se propitivati i sumnjati,te uzimati ono što nam je servirano?

Ovo je jedina tema na forumu s kojom sam stvarno dobro upoznata i koju pratim tako da možda i više od tebe znam o onome o čemu pišem. :omg:

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Zar bi upravo zbog svih tih teorija zavjere trebali stati i prestati se propitivati i sumnjati,te uzimati ono što nam je servirano?
    aono, treba znat o čemu od svega toga se ekšli isplati propitivat jer u suprotnom 99% vremena loviš patke...
    a to da 'vlade obilato kontaktiraju sa vanzemaljcima' je notorna glupost... da su upoznati sa postojanjem aliena i da proučavaju i istražuju - to da... al da se redovito zavu nakon popodnevnog čaa - ne...

Ovo je jedina tema na forumu s kojom sam stvarno dobro upoznata i koju pratim tako da možda i više od tebe znam o onome o čemu pišem. :omg:
    mhm... na taj nivo nejdem...

17. Nea

Nea curica

aono, treba znat o čemu od svega toga se ekšli isplati propitivat jer u suprotnom 99% vremena loviš patke...
    a to da 'vlade obilato kontaktiraju sa vanzemaljcima' je notorna glupost... da su upoznati sa postojanjem aliena i da proučavaju i istražuju - to da... al da se redovito zavu nakon popodnevnog čaa - ne...

A tko je to uopće rekao :cocky:

mhm... na taj nivo nejdem...

Naravno, kada si ti onaj koji je prvi krenuo :omg:

18. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Ne znam jeste upoznati s Fermijevim paradoksom, vrlo zanimljivo stivo vezano uz ovo podrucje. http://en.wikipedia.org/wiki/Fermi_paradox

Mislim da su oni koji se sprdaju s teorijom zavjere velike budale i upravo onakvi ljudi koji trebaju onima koji provode zavjere. Što više onih koji pljuju po teorijama zavjere njima to bolje. To što danas postoje teorije o zavjerama za svaku stvar ne isključuje postojanje pravih zavjera. :unsure:

Negdje prije neki su pojedinci pljuvali po onoj novinarki koja je ustala protiv cjepljena za svinjsku gripu i prikazala je kao teoriju zavjere i hop nakon par mjeseci što je EU učinila. :laugh:

Tako da mislim da je tvoj komentar totalno ofucan. :nice:
    Tu nam je problem sto smatramo teorijom zavjere, a sto ne. Je li teorija zavjere kad 2-3 direktora i premijer dogovore da ce pospremiti par milijuna u dzep? Svakako da onda teorije zavjere postoje i opravdane su.

Teorija zavjere da tajna drustva kontroliraju svijet, genetski nas mijenjaju, da su reptili nasi pravi gospodari.. Zalim ljude koji si zivot moraju s takvim bullshitom upotpunjavati. Preferiram smatrati istinitim stvari koje su dokazive, a ne stvari koje dobro zvuce u nekoj knjizi.

19. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Teorija zavjere da tajna drustva kontroliraju svijet, genetski nas mijenjaju, da su reptili nasi pravi gospodari.. Zalim ljude koji si zivot moraju s takvim bullshitom upotpunjavati. Preferiram smatrati istinitim stvari koje su dokazive, a ne stvari koje dobro zvuce u nekoj knjizi.

Ne, obično se ne raspravlja o takvim doskočicama iako pola amerike kontaktira sa zvjezdanim gradom, ali nije niti toliko prizemno da govorimo o novcima u džepu. Raspravlja se o tome da "šačica" ljudi koja je na vrhu svijeta, generacijski, uređuje svijet. Na primjer, suptilna sloboda u Europi koja olfa dozvoljava teritorijima izdvajanja i osamostaljenja dok pritom istovremeno provodi ujedinjavanje.

20. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Pola Amerike kontaktira sa zvjezdanim gradom?

Podijelite ovu stranicu