1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Što Kada I Službeno Otkrijemo Da Nismo Sami ?

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Galijun, 30. Siječanj 2010..

1. Galijun

Galijun Novi Član

http://www.jutarnji.hr/britanski-astrofizi...elenih-/512554/

Prije svega, ispričavam se ako sam fulao forum i ako ovaj topic pripada negdje drugdje. Slobodni ste ga micati :laugh:

Mene zanima jedna bitna stvar. Što će se dogoditi sa čovječanstvom jednom kada ono sazna da i službeno nije samo u svemiru. Maknimo se od svih UFO teorija, Roswella i ostalih priča koje još uvijek spadaju u maglovitu sferu misterija i zamislimo što bi se dogodilo kada bi na Dnevniku prva vijest bila: "NASA je objavila prve fotografije izvanzemaljskog oblika života". Neovisno, radi li se o jednostaničnim organizmima na razini bakterije ili tehnološki napredn(ij)om rasom, kakvo bi psihičko stanje bilo u cijelom čovječanstvu ???

Bi li, kao u Zvjezdanim stazama, shvativši da nismo sami, se ujedinili ili bi stvari nastavile ići vlastitim tokom kao i do sada ?? Jedni bi vjerovali, drugi ne bi, treći bi se ritualno samoubijali...

Nekako sam uvjeren u ovu drugu varijantu...

2. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Oh, bojim se pomisliti što bi uvrnuta amerika napravila. O tome niti ne želim razmišljati.

Mislim da bi bili ljudi podjednako i veseli i uplašeni. A onda bi bilo sljedeće osnovno:

0) Koliko je oblik razvijen

Što je bliže ljudima, biti će veći strah. Što je dalje od ljudi, biti će veće veselje, čak i argumentacije za religijsku decentralizaciju.

Pa onda ako je inteligentan, ključno je:

1) Kakve su naravi
    2) U što vjeruju
    3) Kako komuniciraju
    4) Da li su moćniji od nas

3. Brle

Brle Novi Član

Zahtjevat njihovu bezuvjetnu predaju, a ako odbiju, lansirat sve nuklearke koje imamo...

Xenosi nemaju budućnosti u Imperium of Mankind, jedino kao robovi i cannon foder.

FTE

4. Freya

Freya goddess of eydis

Pa onda ako je inteligentan, ključno je:

1) Kakve su naravi
    2) U što vjeruju
    3) Kako komuniciraju
    4) Da li su moćniji od nas

Mislim da bi ovo 4. zapravo bilo na prvom mjestu, iako ne javno.

5. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Zapravo ja mogu očekivati samo dva scenarija, od kojih mi se oba dva gade..

Ovisno o tome koliko je taj vanzemaljski život napredan:

Ako je manje napredan od nas - Ako je koristan, pokoriti ga, oduzeti mu zemlju, resurse i vidjeti dali ga se da iskoristiti kao oružje ili u medicinske svrhe, ako je inteligentan, istrijebiti ga, ili pokrstiti i uvjeriti da smo mi superiorniji i da nam mora služiti.

Ako je napredniji od nas, preklinjati za njihovu tehnologiju, te mu se potom "ulizati" kako bismo izbjegli vlastito istrebljenje. Ako ulizivanje ne pali, pokušati ga istrijebiti jer sve što je moćnije od nas nam predstavlja prijetnju.

Te zakljućke izvaćim iz povijesnih susreta sa novim civilizacijama gdje se ljepo moglo vidjeti kako ljudi posluju sa takvima..

Za kraj ću citirati lika iz Avatara...

Ako oni imaju nešto što ti treba, proglasiš ih svojim neprijateljem i oduzmeš mu to.

6. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Zahtjevat njihovu bezuvjetnu predaju, a ako odbiju, lansirat sve nuklearke koje imamo...

Xenosi nemaju budućnosti u Imperium of Mankind, jedino kao robovi i cannon foder.
    FTE

To, a i mislim da znam gdje je dedina dvocjevka i nešto municije.

Srsly, ne znam. Ali čak i da su na Proximi Centauri koja je od nas 4,2 svjetlosne godine, udaljenost je nama problem, trenutno, pa čak i tako mizerna u svemirskim razmjerima.
    Mislim da bi zapravo najgori scenarij bio da smo jednako razvijeni i sličnog mentaliteta :laugh:.

7. Decadent Sympozium

Srsly, ne znam. Ali čak i da su na Proximi Centauri koja je od nas 4,2 svjetlosne godine, udaljenost je nama problem, trenutno, pa čak i tako mizerna u svemirskim razmjerima.
    Mislim da bi zapravo najgori scenarij bio da smo jednako razvijeni i sličnog mentaliteta :belj:.

Meni bi to bilo mrak jer bi ih onda pitali u što vjeruju hahahahaha pa kad im ovi provale ne-znam što već nastane kaos. Jer Bibliju sigurno nemaju. :love: Ali ako bi bili slični nama to znači da bi bilo i puno više seksi i slatkih komada...osim ak izgledaju ko star trek rase. Tu nema pomoći. I ne bi se lovil za Bistranjku nego za Neptomijanku ili štogod. Jednu Neytiri možda.

Ono što je činjenica jest - ako mi prvi dođemo u kontakt, mi smo vjerojatno superiror. Ako se s nama stupi u kontakt - oni su superior. A iskreno, ne vjerujem u utopijske rase niti vjerujem da bi jedna utopijska i jedna destruktivna funkcionirale. Naprosto, smatram da ne bi funkcioniralo.

Inače, radije bih da nikad ne susretnemo drugu rasu, nego da je susretnemo. Čisto sigurnosti radi. Možda kakav planet s priglupim životinjama, to je ok. Ali nešto naše ili više inteligencije...huh...

8. Fel

Fel neobuzdani povremeni romantičar

Meni bi to bilo mrak jer bi ih onda pitali u što vjeruju hahahahaha pa kad im ovi provale ne-znam što već nastane kaos. Jer Bibliju sigurno nemaju. :love: Ali ako bi bili slični nama to znači da bi bilo i puno više seksi i slatkih komada...osim ak izgledaju ko star trek rase. Tu nema pomoći. I ne bi se lovil za Bistranjku nego za Neptomijanku ili štogod. Jednu Neytiri možda.

Ono što je činjenica jest - ako mi prvi dođemo u kontakt, mi smo vjerojatno superiror. Ako se s nama stupi u kontakt - oni su superior. A iskreno, ne vjerujem u utopijske rase niti vjerujem da bi jedna utopijska i jedna destruktivna funkcionirale. Naprosto, smatram da ne bi funkcioniralo.

Inače, radije bih da nikad ne susretnemo drugu rasu, nego da je susretnemo. Čisto sigurnosti radi. Možda kakav planet s priglupim životinjama, to je ok. Ali nešto naše ili više inteligencije...huh...

-"izvanzemaljske rase" izgledaju najvjerojatnije upravo totalno suprotno i uvrnuto naspram nas, razmisli samo koja je šansa da susretneš rasu koja je "kompatibilna" s nama, to je samo ljudska ideologija da sve savršeno na kraju završi na 2 noge i hoda i misli kao mi..

-utopijske rase mozda i postoje, ali su na nivou kukaca ili nes slično , nomadski narod, ide od planeta do planeta,
    -ljudi nažalost previše zele upoznati drugu rasu , pošto poto.

9. The_Quickening

The_Quickening Novi Član

Mislim da bi zapravo najgori scenarij bio da smo jednako razvijeni i sličnog mentaliteta :love:.

Zamisli alien Vucu :love:

ako dođemo u kontakt,mišljenja će sigurno biti podijeljena.Neki će se krenuti bjesomučno naoružavati,neki će se krenut ponašat ko hipiji i organizirat dočeke,mir i ljubav..bla bla

Ali definitivno me najviše zanima što bi s crkvom bilo :lol:

10. Nea

Nea curica

http://www.jutarnji.hr/britanski-astrofizi...elenih-/512554/

Prije svega, ispričavam se ako sam fulao forum i ako ovaj topic pripada negdje drugdje. Slobodni ste ga micati :love:

Mene zanima jedna bitna stvar. Što će se dogoditi sa čovječanstvom jednom kada ono sazna da i službeno nije samo u svemiru. Maknimo se od svih UFO teorija, Roswella i ostalih priča koje još uvijek spadaju u maglovitu sferu misterija i zamislimo što bi se dogodilo kada bi na Dnevniku prva vijest bila: "NASA je objavila prve fotografije izvanzemaljskog oblika života". Neovisno, radi li se o jednostaničnim organizmima na razini bakterije ili tehnološki napredn(ij)om rasom, kakvo bi psihičko stanje bilo u cijelom čovječanstvu ???

Bi li, kao u Zvjezdanim stazama, shvativši da nismo sami, se ujedinili ili bi stvari nastavile ići vlastitim tokom kao i do sada ?? Jedni bi vjerovali, drugi ne bi, treći bi se ritualno samoubijali...

Nekako sam uvjeren u ovu drugu varijantu...

Onog trenutka kad to bude objavljeno čovječanstvu znaj da su već oni koji drmaju Svijetom jako dobro upoznati sa svime, već godinama kontaktiraju s alienima i iimaju puno dobro razrađenih planova što i kako s alienima ali prvenstvo kako s ljudima.

11. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

živjele teorije zavjere...

sad mi se opet gledaju dosjei x...

12. Nea

Nea curica

Mislim da su oni koji se sprdaju s teorijom zavjere velike budale i upravo onakvi ljudi koji trebaju onima koji provode zavjere. Što više onih koji pljuju po teorijama zavjere njima to bolje. To što danas postoje teorije o zavjerama za svaku stvar ne isključuje postojanje pravih zavjera. :love:

Negdje prije neki su pojedinci pljuvali po onoj novinarki koja je ustala protiv cjepljena za svinjsku gripu i prikazala je kao teoriju zavjere i hop nakon par mjeseci što je EU učinila. :love:

Tako da mislim da je tvoj komentar totalno ofucan. :lol:

13. Fel

Mislim da su oni koji se sprdaju s teorijom zavjere velike budale i upravo onakvi ljudi koji trebaju onima koji provode zavjere. Što više onih koji pljuju po teorijama zavjere njima to bolje. To što danas postoje teorije o zavjerama za svaku stvar ne isključuje postojanje pravih zavjera. :love:

Negdje prije neki su pojedinci pljuvali po onoj novinarki koja je ustala protiv cjepljena za svinjsku gripu i prikazala je kao teoriju zavjere i hop nakon par mjeseci što je EU učinila. :love:

Tako da mislim da je tvoj komentar totalno ofucan. :lol:

sprda se zato sto ih je more a par kapi u moru se ispostavi istinitim

14. Neph

Neph Aktivan Član

15. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

16. haleyica

haleyica Novi Član

-utopijske rase mozda i postoje, ali su na nivou kukaca ili nes slično , nomadski narod, ide od planeta do planeta
    Zapravo kukci su u nekim stvarima daleko napredniji od ljudi, npr. oni koji žive u zadrugama. Osim toga njihova brojnost u svijetu je mislim da odmah iza bakterija i virusa (oni caruju i one mogu stvoriti najgore probleme - npr. movie Andromeda strain, ali kukci su od onih ''vidljivih''). Tjelesni sustavi su im napredni poprilično kao i sustavi sisavaca,prilagodili su se svim područjima,.... I sad zamislite dolazak nekih aliena kukaca, prvo bih ih čovječanstvo pokušalo insekticidima istrijebiti, a onda bi oni uzvratili istom mjerom jer sve se u prirodi ipak brani pa makar samo svoje potomstvo.
    o da, baš to.... :/

17. Decadent Sympozium

-"izvanzemaljske rase" izgledaju najvjerojatnije upravo totalno suprotno i uvrnuto naspram nas, razmisli samo koja je šansa da susretneš rasu koja je "kompatibilna" s nama, to je samo ljudska ideologija da sve savršeno na kraju završi na 2 noge i hoda i misli kao mi..

-utopijske rase mozda i postoje, ali su na nivou kukaca ili nes slično , nomadski narod, ide od planeta do planeta,

Može, ali i ne mora biti. Biološki uzorak u našem svemiru, od onoga što poznajemo, je sasvim prisutan, smatrati kako nema šanse da barem malo vuku na nas je podjednako upitno mišljenje kao i smatrati da jesu nalik na nas.

18. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ne znam za vas, ali upravo sam spoznao još jednu situaciju za kuburu.

Ne razumijem čemu strka. Ako su zli, u najboljem slučaju će planet porobiti i svi ćemo biti nekakvi 'zemljani drugog reda', u najgorem, oganj i pepeo. Plač i škrgut zuba. Pobune moguće, partizani budućnosti.
    Ako su benigni, scena s Vulkancima, godinama će nas guzit polako da ne zlorabimo napredna znanja itd. I eto opet korumpiranog čovjeka koji teži moći itd. Neverending cycle. Možda bolje da nas ostave, učinit će si uslugu.

19. Fel

Zapravo kukci su u nekim stvarima daleko napredniji od ljudi, npr. oni koji žive u zadrugama. Osim toga njihova brojnost u svijetu je mislim da odmah iza bakterija i virusa (oni caruju i one mogu stvoriti najgore probleme - npr. movie Andromeda strain, ali kukci su od onih ''vidljivih''). Tjelesni sustavi su im napredni poprilično kao i sustavi sisavaca,prilagodili su se svim područjima,.... I sad zamislite dolazak nekih aliena kukaca, prvo bih ih čovječanstvo pokušalo insekticidima istrijebiti, a onda bi oni uzvratili istom mjerom jer sve se u prirodi ipak brani pa makar samo svoje potomstvo.

Pa u krajnjem slucaju , ako i dođu do nas znači da su napredniji, štoo je vec netko rekao prije mene mislim,

S druge strane, kakvi bi ljudi bili i izgledali da su imali isto tolko godina ko oni da se usavrše? baš se pitam.

20. Veles

Veles ljuta zvijer

A što ako službeno otkrijemo da smo sami?

Podijelite ovu stranicu