1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Stereogrami

Rasprava u 'Ludara' pokrenuta od Jaktens Tid, 10. Studeni 2009..

1. Versius

Versius shajzeshit

2. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Dupiiiniiii ^^

3. Versius

Versius shajzeshit

4. quixoticelixer

U sličnom tonu

5. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

vidim pitt bulla
    ružno lice :D

ja sam vidjela nekog čovjeka sa velikim naočalama (al se oči nisu vidjele)
    al to nije to jelda?

6. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Molim vas ljudi, slikovito mi objasnite kako gledati? znam da ima neka fora di pratiš prst od nosa do ekrana (ili obrnuto?) ili da gledaš "preko ekrana" u daljinu i šta ja znam, al ništa mi ne pali...

Znam kako mu je

7. quixoticelixer

Ovdje je objašnjeno, tak sam ja prokužila kak treba gledati

A dobar primjer je i Versina slika gore. Ako dovoljno dugo gledaš, ''iskočit'' će ti 3D oblik :)

8. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Mene je to s tim točkama samo bunilo, probaj recimo staviti prst blizu očiju i onda napraviti od njega jedan objekt pa ga pustiti da se razloži na dvije odvojene slike, bez fokusiranja na prst. I to ponovi sa stereogramom, ako treba stavi si sliku 20-30 cm od očiju.

9. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Ni ja ovo nisam savladao kako treba, skeletona sam pogodio srecom xD. Vidio sam nekakvu figuru i bilo mi preusko za covjeka.

10. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

kviks ejl tvoj ima nešto na čemu nešto piše?? :ninja:

11. quixoticelixer

12. Versius

Versius shajzeshit

kako mislis? na samoj slici?

EDIT: quix saves the day

EDIT2:

za one ISKUSNE :ninja:

13. Rin

Rin essjaydubya

@quix: jel to neka zmija kaj visi sa grane ili tako nešto?

14. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Jeote prvo sam ispizdio jer nis ne kuzim, no malo sam vjezbao i vidim 3d, samo izgleda da sam ja lud ali ja vidim naopacke ili tak treba bit, tj. slika ide "u monitor" ne iz njega :lol: tako da mi je teško identificirati što je na slici zapravo.

Jel na ovoj zadnjoj nešto tipa sirena, morski lav ?

e: na ovom primjeru za vjezbu savršeno vidim planine i to na "pravu" stranu, a sve ovo ostalo vidim ko udubine :/

15. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

A dobar primjer je i Versina slika gore. Ako dovoljno dugo gledaš, ''iskočit'' će ti 3D oblik :)
    na dupinima sam čak uspio dobit neki natripani dojam, al jedino što iskače su moje oči iz duplji. bole me užasno a ne vidim ništa, iako uspijem zadržat 3 točke gore. možda je problem u naočalama

16. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Jeote prvo sam ispizdio jer nis ne kuzim, no malo sam vjezbao i vidim 3d, samo izgleda da sam ja lud ali ja vidim naopacke ili tak treba bit, tj. slika ide "u monitor" ne iz njega :lol: tako da mi je teško identificirati što je na slici zapravo.

Jel na ovoj zadnjoj nešto tipa sirena, morski lav ?

e: na ovom primjeru za vjezbu savršeno vidim planine i to na "pravu" stranu, a sve ovo ostalo vidim ko udubine :/

A gle, nekad ti je udubina, nekad izbočina, razne su varijacije. Nađem ti par primjera ako hoćeš.
    Ali na tragu si, ono je sirena :)

17. quixoticelixer

Ajme Vers, ovaj tvoj link je prebrutalan! :O

I da, sirena ^^

18. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Ajd neka neko drugi nastavi posto se jos nisam ufurao :) .

A gle, nekad ti je udubina, nekad izbočina, razne su varijacije. Nađem ti par primjera ako hoćeš.
    Ali na tragu si, ono je sirena :)

Oke, nabaci mi na pm primjere.. cak sam probao i onaj tetris i dobro relativno vidim gornji dio slike ali kada prebacim fokus dolje da vidim kakvo mi je stanje sa ostalim kockicama izgubim skroz fokus :/

19. Versius

Versius shajzeshit

20. quixoticelixer

Ho ho, sajko jel vidiš išta?

E onaj zeleni maloprije je bio prekul :D

Podijelite ovu stranicu