1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Star Wars

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Sherpa, 25. Svibanj 2007..

?

Stara saga mi je

1. Epix

40.6%
  2. j♥♥eno dobra

34.4%
  3. Dobra

18.8%
  4. Gledjliva jednom

6.3%
  5. Smece

0 glas/ova
    0.0%
  1. MarkaN

MarkaN I'm Batman

2. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Posljednje uređivanje: 29. Siječanj 2016.
  3. Strahozec

Strahozec Douchebag

tipična hrvatina
    odma traži rođake na položaju :coffee:

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  4. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Da bar, nemam ja takve veze :(

5. MarkaN

MarkaN I'm Batman

6. Strahozec

Strahozec Douchebag

Ljudskoj pohlepi i gluposti nema granica
    Gluposti onih koji će zbog toga svršavat na film a pohlepi onih koji će zaradit na tome

Belmorn se sviđa ovo.
  7. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Ne budi smiješan, pored svih tema baš si tu našao pričati o pohlepi, gluposti i granicama.

Anyway, čitam malo Thrawn trilogiju i dojam mi je isti kao kod Darth Plagueis romana - dobro ali nikako remek-djelo kako su ga napuhali. Čak ima i nekih stvari toliko bolnih i neukusnih da sam stvarno zahvalan da nisu otišli u tom smjeru umjesto Force Awakens. Neke scene su potpuno van karaktera, tipa kada Luke dođe i prepotentno se predstavi sa "Ja sam Luke Skywalker. Jedi koji je ubio Dartha Vadera." ili Han Solo kada pred Mothmom počne mucati poklopljen autoritetom. Da ne spomenem reciklažu tematike klonova i Ysalamiri živina koje bi Thrawn non-stop trebao vući za sobom za vrijeme rata. Užas. Neki ljudi stvarno ne poznaju Star Wars ako misle da su to valjane ideje. Pokopali bi franšizu u rekordnom roku. Sva sreća da ih se ne sluša.

Međutim istina je da je Thrawn sam po sebi jako interesantan i intrigantan lik te da definitivno fali većih svemirskih bitki i veće taktičke razine u istima, to je nešto što bi definitivno volio vidjeti a lako je moguće i da budemo u Epizodi VIII, vođenoj sa strane Riana Johnsona. Kako je netko rekao; "Ne zoveš Riana ako želiš uobičajeno i predvidljivo." Stuff will go down, that's for sure.

Kad smo već kod epizode VIII, što se snimanja u Hrvatskoj tiče, spominje se dio Kninske tvrđave kao moguća lokacija, kao i Lokrum otok pored Dubrovnika. Vjerojatno se radi o produžetku Ach-To planeta gdje su Luke i Rey se našli na kraju epizode VII
    Rumor: Where Exactly is Star Wars: Episode VIII Going to Film in Croatia? - Star Wars News Net

Ja se nadam da će se maknuti od Dubrovnika što više, jer ima pregršt drugih boljih lokacija pa valjda će znati prepoznati potencijal. Nažalost casting je i za statiste već odavno rješen, i prije nego što su najavili snimanje te će tajnost oko istoga biti jednako visoka kao i kod Epizode VII.

Neznam da li ima većeg značenja u tome što se Rey razvija u lik nalik Satele Shan (Jedi GrandMaster iz SWTOR-a, kći poznate i prevrtljive Bastille Shan i Revana), no definitivno bi joj odgovarala takva uloga, kao i saber staff kao glavno oružje.
    Rey-Satele.jpg
    Naposlijetku bit će kako sami odluče i što će im imati najviše smisla, kao i na donjem primjeru, no mogućnost je tu.

Pored hrpe smeća što ga danas na YouTubeu ima, našao sam i jedan interesantan i informativan video o idejama koje su odbacili za Epizodu VII i radi se o potvrđenim dokazima. Interesantna mi je ta ideja podvodnog istraživanja i Poea Damerona kao Jedia (pogotovo kada Shattered Empire stripovi ukazuju na to da je Force Sensitive) ali definitivno vidim zašto su odbacili sve te ideje, i kako izgleda, bolje da jesu.

Posljednje uređivanje: 2. Veljača 2016.
  8. MarkaN

MarkaN I'm Batman

9. Strahozec

Strahozec Douchebag

Znači nema šanse da producente vodi želja za zaradom što više novaca na račun fanova :think:

10. MarkaN

MarkaN I'm Batman

j♥♥o zaradu, o tome se može na poslovnom forumu raspravljat. :roll:

11. Rin

Rin essjaydubya

Ne znam zakaj ekipa tak ne voli Kylo Rena. Prilično je boss.

12. Strahozec

Strahozec Douchebag

znači ovdje smjem raspravljat samo o onom što tebi odgovara :dunno:

a belmorna nazivamo seronjom :coffee:

13. Ima bebastu facu koju nikako nemreš dovest u vezu ni s Fordom, ni s Fisherovom, čak i dok su bili mladi. Ostalo ih ne zanima, mislim najozbiljnije da bi skroz drukčija reakcija bila da ga glumi Oscar Isaacs ili neka slična njuška. Al stvarno, čim skine masku (koja mu ne služi baš ničem osim maskiranju, za razliku od Vadera) doima se ko klinjo koji pokušava nositi tatinu obleku tj. dedinu, u njegovom slučaju.

Strahozec se sviđa ovo.
  14. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Moglo bi se diskuirati o tome da je miss-castan sa obzirom da ne liči na mix između Leie i Hana (mada ima jedna slika...), ali što se glume tiče tu nemam nikakvog prigovora.

To da kako izgleda čim skine masku je namjerno i efektno, pa skužiš odmah "wtf" izraz lica kod Rey i to je isto trebalo biti kod publike, kao "čekaj malo... TI si sve ono napravio??". Mislim da glavni problem je taj što su u prvome razgovoru sa Snokeom odmah razotkrili njegov identitet, iako je bilo interesantno za vidjeti bilo je stvarno prerano i tu su ubili šansu za većim efektom iznenađenja. Uostalom sam onaj dijalog nije smio biti ni upola opširan kao što je bilo i dalje bi bistra publika sama sve dokučila. To je meni više-manje glavna zamjerka filmu.

Wtf? Pa to i je poanta, baš zato ta razina nestabilnosti i nepredvidljivosti ga čini opasnim protivnikom i to uostalom će se pokazati u sljedećem nastavku kada će tražiti osvetu protiv Rey itd. To se zove razvoj karaktera, tek treba postati pravi zlikovac.

Slično viđam i na internetu općenito. Ne mogu vjerovat da su ljudi tako površni da idu uspoređivati lika čiji smo cijeli život prošli sa likom koji život tek počinje i nalazi se pred prekretnicom. Za to stvarno treba biti biser.

Nebi me čudilo da ostane prisutan još i nakon Epizode IX.

Posljednje uređivanje: 13. Veljača 2016.
  15. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

kylo ren je prezentiran kao nedovršeni negativac, dok je vader bio gotov i spreman u epizodi 4.
    tek nakon događaja epizode 7 ima razlog za nositi masku.

16. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Pa da, to je ta igra sudbine i karme, kao: "Želio si masku? Evo sada imaš i razlog za nju."

17. Ljudi ga uspoređuju s Vaderom jer im sam film to sugerira. A s kim će? U biti ako s ikim, onda usporedba sa Anakinom iz prequela ima najviše smisla; no razumljivo je da su pogriješili kada i sam lik u pitanju čini istu stvar. Ee i nemoj mi, čak i ovako indirektno, kačiti etikete kao 'biser' itsl. samo jer sam izrekao očitu stvar, i baš ništa više.
    Da, mali očito nema svoje 'ja' pa se maskira u drugog. U biti je Kylo Ren stand-in za čitavu StarWars fanboy kulturu.
    Otkad sam se vratio malo čituckat i pisat vamo, relativno sam često u ovom topiku i nije mi promaklo da se, iako je tema u podforumu "Filmovi", makar pola tvojih postova ovdje odnosi na anything but, najviše su mi upale u oči knjige.
    U neka druga vremena odavno bi ti ti postovi bili rezani iz teme i prebacivani u odgovarajuću sekciju, uz pripadajuću molbu da poštuješ pravila postanja na forumu. No, to je bilo onda, i sad kad te vrste stege praktički više nema ni u tragovima (a čini se da nikome baš ne nedostaje jako) oke, moglo bi se reći, neka se sav chat o ovoj široj temi sabere u jednom topiku, bez odzira na podsekciju. No ako je ovo već spontano i prešutno postala tema za sve stvari povezane s fenomenom, zašto bi financijski aspekt morao biti izostavljen?

18. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Samo sam rekao svoje mišljenje, i po meni fanboyizam i financije definitivno jesu dva najbezveznija, nezabavnija i beskorisnija aspekta rasprave.

O offtopicu neznam što pričaš... zapravo moguće da znam ali ne slažem se. Svaki link ovdje povezan je sa SW filmovima, bilo glumcima, likovima, pričom, teorijama o istima itd. Postoji općenita SW tema i to je ova: Star Wars univerzum (Galaxy Far Far Away)

19. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Pogled na borbu iz Force Awakens iz realistične perspektive
    (eksperta povijesnog/realnog mačevanja)

LilScav se sviđa ovo.
  20. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Officially official!

Sljedeći mjesec u HR!

Podijelite ovu stranicu