1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Star Wars

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Sherpa, 25. Svibanj 2007..

?

Stara saga mi je

1. Epix

40.6%
  2. j♥♥eno dobra

34.4%
  3. Dobra

18.8%
  4. Gledjliva jednom

6.3%
  5. Smece

0 glas/ova
    0.0%
  1. Strahozec

Strahozec Douchebag

učio od najboljeg :coffee:
    i recikliraš trolove fore. not kul bro. not kul et olll

2. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Homage, ko i novi warsi :P

3. MarkaN

MarkaN I'm Batman

lool :lol:

Posljednje uređivanje: 5. Siječanj 2016.
  4. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Moj novi članak, kao komentar i odgovor na negativne recenzije i analize filma:

On The Force Awakens reactions and what it means for Star Wars fans

"The first reactions of The Force Awakens were mostly positive and some even pretty overwhelming. That being said, the backlash and the reactions to reactions further on, were inevitable. A week after the movie hit the cinemas the first analysis and other various media has hit the web. There is plenty of story analysis and interesting fan theories, but there are also some ultimately pointless and attention grabbing videos that are only focused on the negative aspects of the movie which acts like hellbent to ruin it for those who liked it. You can find that same kind of people that comment around the internet and it’s pretty ironic when you think about it, because most of them think they’re smarter for being aware of the flaws in the movie and they’ll gladly let you know that, when in reality, the sole focus on certain aspects of the movie limits them from the bigger picture which makes them ignorant and plain stupid.

I’m aware that The Force Awakens has it’s flaws but guess what – No movie is perfect and certainly no Star Wars movie is perfect. We’re not the fans because we think those movies are perfect, we’re the fans because we like them despite their flaws, because there are always plenty of things that makes that Galaxy Far Far Away for what it is, and we are wise enough to acknowledge that. The Force Awakens is certainly no exception..." READ MORE

5. Belmorn

markans blog: objektivna razmišljanja jednog fanatika

napisao si ovo kao odgovor na kritike a jedino konkretno što si rekao je:
    • da si svjestan da film nije savršen
    • da sličnosti radnje sa novom nadom nisu slabost filma
    • da je većina rupa u radnji zapravo suptilno objašnjena u filmu (iako ne potkrijepiš primjerom)
    • da ne razumiješ ljude koji troše puno vremena da objasne negativne aspekte novog filma (isto bi se mi mogli pitati za tvoje trošenje vremena da objasniš zašto je film super)

Strahozec se sviđa ovo.
  6. Strahozec

Strahozec Douchebag

Belmore to što si uk♥♥cu ne mora nužno značit da nisi uvik u pravu
    A što nas koji ne drkamo na film mrkan izvriđa u recenziji. I to na ingleški pa misli da nećemo razumit

7. Belmorn

privukao me naslov, pročitam kasnije

AUzg se sviđa ovo.
  8. MarkaN

MarkaN I'm Batman

• Krivo; "Similarity may be one aspect of the movie that could be considered as bad, but it is still a one, single aspect."
      Potkrijepio sam neke već na forumu, a možda i pokrijem i na nadolazećem članku iako je potreba za time limitirana budući da već postoje stranice, članci i videi posvećeni tim činjenicama. Ja nisam jedan od tih koji vape za pozornošću.
      Ako ne vidite očitu razliku onda uzalud mi objašnjavati, no jedna od najvećih razlika: Ja ne planiram se kačiti i pokušavati objasniti stvari ljudima koji su trolovski raspoloženi ili koji već stoje kod svojih dojmova i koji odbijaju opće informirati se išta bolje o filmu i Star Warsu općenito, dok dotični rade upravo to; Traže pozornost udarnim i tupavim naslovima tipa "Force Awakens SUCKS", "Why The Force Awakens is worse than the Prequels" i sl. i traže ljude i mjesta okolo na netu kojima bi nabijali na nos svoje limitirane argumente umjesto da uživaju u SW-u i bolje se informiraju za promijenu.
    Normalno je da se nekome ne svidi film ili da ne razumije sve, to je sasvim ok. Ono navedeno u postu je jedna posve druga vrsta.

9. Belmorn

j♥♥o me život ak ja tebi moram objašnjavat što si rekao

rekao si da su sličnosti loša stvar, ali da je to jedan aspekt, odnosno da to ne utječe na kvalitetu filma, barem u tvojim očima. time se diže pitanje koliko bi propusta film trebao imati, koliko negativnih bodova skupiti da ga ti smatraš lošijim?

to što si rekao na forumu nije uključeno uz osvrt koji si napisao na engleskom i to se apsolutno ne uvažava u tom zasebnom entitetu. jedno je vapiti za pozornošću, drugo je potruditi se i napisati nešto konstruktivno i samostojeće. nisi čak ni linkove za referencu stavio, tako da se sve napisano van članka ne računa kao bodovi za argumente u članku.

razliku ne vidim jer ne postoji, inače si ti ne bi odvojio vremena za pisanje tog teksta. uložio si vrijeme (ali ne i trud) u raspravu oko novog filma. cijenim argumente više nego mišljenja.

10. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Pa sigurno ne samo jedan, to mi je najveća glupost koju sam vidio u ovoj cijeloj farsi.
    "Ne sviđa mi se ova jedna stvar, pa ću jednostavno zaključiti da je film loš". Seriously??

Taman posla da im sada još radim i reklamu, i ovako su dobili više pozornosti nego što zaslužuju.

11. Belmorn

nije to mala stvar, to je dio temelja

nisi svoje argumente stavio kao referencu, na to mislim. zašto bi stavljao tuđe protu-argumente?

12. Belmorn

pročitao sam, odličan tekst. preporučam svima koji posjećuju ovaj topic

13. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Neznam koliko nešto sa glavnom valutom lajk i ritvit može biti useful. Zapravo je useful ko i nekad, samo ga koristi puno više ljudi.

14. Pokušaj shvatiti; Tako Se To Radi. Kad se nekog citira ili parafrazira, dužan si navesti izvor da se bilo tko tko te čita može uvjeriti da si u svom navođenju pošten.
    Nisi ni prvi, ni zadnji koji mora u ime vjerodostojnosti navesti izvore za stavove koji mu idu na neku stvar, i koje bi najradije prešutio; osim što bi time i samom sebi onemogućio da ih argumentirano pobije, zar ne?
    Ne možeš samo reć ''tamo je neki, rekao nešto, ali ja znam bolje od njega!'' Tko si pak ti da ti itko vjeruje na riječ, da ti nešto znaš bolje od drugih??! Tu razinu autoriteta za pop-kulturu se ne stječe piskaranjem osvrta za igre po netu, a i najveći autoriteti uvijek citiraju izvore, da ne izgube kredibilitet. Ako i dalje misliš tako vulgarno blogerski, bez ikakvih obzira na žurnalistički fair play, ne čudi se kad te neće shvaćati ozbiljno.
    Dobar mu je comeback tom trolu, nema šta; iako nisam uz njega u svemu, dosad najpoštenija pozitivna kritika filma.
    Možda nisma skontao neš, no rekao bih da ti je ideja na pola puta ugrizla samu sebe za rep. :think:

Posljednje uređivanje: 8. Siječanj 2016.
  15. MarkaN

MarkaN I'm Batman

@Stream of Consciousness Oni koji su htjeli shvatiti shvatili su i feedback, pogotovo izvana je maksimalno pozitivan. Misija je obavljena. Popularnost mi nije bitna, feedback djelomično. Znam ja kako se radi, kakvi su trendovi i kakve su norme. Da želim raditi novinarski radio bi, no ovo je posve druga stvar. Moj blog - moj način i moja pravila.

In another news: The Force Awakens potapa Titanic

Notable film quotes:

"This will begin to make things right." - San Tekka
    "There's been an awakening." - Snoke
    "Chewie. We're home." - Han
    "I'm resistance. This is what we look like." - Finn
    "We'll be fine! We'll use the Force!" - Finn
    "That's not how the Force works." - Han
    "It's true. All of it." - Han
    "Oh you're cold?" - Han
    "Alright Mr. Big Deal" - Han
    "So who talks first? You talk first? I talk first?" - Poe
    "Something far worse has happened to you" - San Tekka
    "He was weak and foolish, like his father." - Kylo
    "I'll show you, the dark side" - Kylo
    "She is more powerful in the force, more than she knows!" - Kylo
    "I'm being torn apart." - Kylo
    "The droid.. stole a freighter?" - Kylo
    "...Anything else?" - Kylo
    "TRAITOR!" - Kylo, bivši kolega
    "Escape now. Hug later." - Han
    "Same I always do; Talk my way out of it. ...Yes I do. Everytime!" - Han
    "What was the second time?" - Han
    "You probably don't recognise me, because of the arm" - 3PO
    "You wouldn't like it if I told you" - Han
    "I never ask that question until I've done it." - Han
    "Did you just call me Solo?" - Han
    "I have lived long enough to see the same eyes in different people." - Maz
    "The light. It has always been there to guide you." - Maz
    "Classified really? Me too. Big secret." - Rey
    "You... you're afraid ...that you will never be as strong as Darth Vader." - Rey
    "Stop holding my hand!" - Rey
    "The garbage will do." - Rey
    "Women always figure out the truth. Always." - Han
    "Some moof-milker installed a compressor on the ignition line!" - Han
    "Tell that to Kanjiklub." - Jedna od najboljih za real life :P
    "Move, Ball."
    "You looked at me like no one ever has." - Finn
    "Keep it, it suits you." - Poe
    "You know I can take whatever I want." - Kylo
    "I will finish what you started." - Kylo

Conversations:
    Finn - stay calm stay calm
    Poe - i am calm
    Finn - i was talking to myself
    ---------
    Finn - "Han solo, the rebellion General?"
    Rey - "NO! The smuggler."
    Finn - "Wasn't he a war hero?"
    Chewie - Nećka se mumljajući :D
    ---------
    Poe - "Why are you helping me?"
    Finn - "Because it's the right thing to do."
    ---------
    Rey: I can handle myself.
    Han: I know that's why i'm giving it to you.
    ---------
    Han: You sure you're up for this?
    Finn: Hell no!
    --------
    Solo: "What did you do here anyway?"
    Finn: "Sanitation"
    --------
    Rey: Get ready!
    Fin: Ok! .... For What?
    --------
    Rey: This is the Millennium Falcon! You're Han Solo!
    Han Solo: I used to be.
    --------
    Leia: You know, as much as we fought, I always hated it watching you leave.
    Han Solo: That's why I did it, so that you'd miss me.

Btw. Pretprošle epizode Jedi Councila su bile odlične:

Posljednje uređivanje: 9. Siječanj 2016.
  16. A vjerodostojnost? Ni do nje ne držiš, čini mi se, i tu si pucaš u nogu na duge staze, no nek ti bude...
    ..nego, da, sad sam shvatio da ti o blogu svom govoriš! Promaklo mi isprve, da se posljednja razmjena između tebe i Belmorna primarno tiče tvog teksta otamo. E pa, ja nisam govorio o njemu, jerbo ga uopće nisam pročitao, već govorim o tom kako nastupaš ovdje, na forumu.

Dobro, tebe se ne tiče jesi li vjerodostojan ili nisi, ovdje kao ni bilo gdje, gdje se javno izjašnjavaš; ti samo govoriš ono što misliš. Kao i svaki blog toga tipa (a to će reći većina), privući će one koji jednako slijepo vjeruju u isto što i ti, a odbiti sve ostale. Tu ne mislim na popularnost, nego na to da ti nikoga neće ticati što ti misliš. Glavno da imaš svoj mali kutić interneta na kojem možeš otipkati svoje.

Danas ću ga opet vidjeti, očekujem da ću sve skupa pratiti oštrijim okom, sad kad znam osnovni outline, pa se mogu s njime pozabaviti u punom smislu te riječi. Možete se kladiti da će biti zabavno:poke:

17. Gogi

Gogi Aktivan Član

18. Artonys

Artonys Wolves Die Young

19. MarkaN

MarkaN I'm Batman

20. MarkaN

MarkaN I'm Batman

Doletila ptičica iz Lucasfilma sa nekim detaljima iz Epizode VIII

Scene 1 (single concept art image) - Ahch-To

Place from the end of the Force Awakens. In the scene there are Luke and Rey that appear to be engaged in lightsaber training under the rain on the planet of Ahch-To; Luke has his green saber, Rey has the blue one that belonged to her new Master and to Anakin before him. Rey and Luke's dresses are very similar to the ones they had in the final scene of The Force Awakens.

Scene 2 (taken from different concepts arts images pasted on the same paper and temporally connected) - Unknown Planet

The scene has been described as "epic" even if the quality of the images was lower than the previous one. It's a warfare scene, set at sunset on an unknown planet very similar of Takodana but with a palace/temple much bigger than the one belonged to Maz Kanata (perhaps the planet is Yavin 4?). In the first image there are war heavy fightings, with the Resistance on the edge to be defeaten. Chewbacca is in a corner to protect a wounded figure (unknown who he/she is) and appears to be screaming loud. Kylo Ren is on the battlefield with a crossguard lightsaber but with him there is another villain character with a red lightsaber (another Knight of Ren? Benicio Del Toro's character? It is unknown). On the Kylo Ren figure there is a post-it with the script "stronger than ever".Then there is a temporal sequence of images; on the first one you can see a ship coming from above with a door opening and some stormtroopers on the ground firing at it. In the next image you can see that Luke Skywalker and Rey were on the ship and behind the door that was opening; then they do a Force push together to push away the stormtroopers and jump down on the battlefield. Then the 2 vs 2 lightsaber battle against Kylo Ren and the other dark figure begins. In this sequence Luke has a different outfit, with hairs and a beard shorter and more refined, very similar to the last Mark Hamill photos appeared on the web. Luke's dresses surprisingly are very similar to the young Obi-Wan Kenobi of Ep.I ones, with the only differences to have short sleeves and a white habit.

On both the concept arts it was also written "not yet finished".

Znao sam da je Hamill u formi za pravu borbu! This is gonna be awesome!! :mrgreen:

btw...

Posljednje uređivanje: 18. Siječanj 2016.

Podijelite ovu stranicu