1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Stanje Više Svijesti

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Lord, 20. Rujan 2016..

1. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Hvala ti Lorde na ovome.
    Više stanje svijesti mi je omogućilo jutros da se naj♥♥em matera Kinezima.
    Imaš rakiju.

Gost, Lord i Sova se sviđa ovo.
  2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Javljam se sa summita Više Svijesti gdje sam hakiro stanje da ne zaj♥♥ava i pravilno prikaže vlastiti video u prvom postu. Uživajte.

Gost i Lord se ovo sviđa.
  3. Gost

Gost Iluminata Ultima

Ivanhoe, ne laži. Video je proradio tek kada sam ja otvorio Astralni kanal i pustio da procilkulira na forum. Moliću lijepo. :cool:

Što se tiče teme, super je.
    Jedino pitanje je, u svijetu gdje vlada materijalno-potrošački mentalitet, da li je uopće pametno imati drugačije stanje svijesti od uobičajnog?

Lord se sviđa ovo.
  4. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ja bih čak išao toliko dakle da kažem da je poželjno.

5. Faint Smile

Faint Smile ilija64

valjda kontrast tome i sluzi :D

6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Goste da li je hipsteru potreban bakin pleteni šal na 30°c i više.

7. autumn

autumn |-O

naravno, bez njega gubi identitet

Lord, Sova i dorca vorbarra se sviđa ovo.
  8. Lord

Lord Aesir Illuminati

Oke, ovo je zanimljivo što sam skontao.

Priča o Adamu i Evi je priža o želji. Kako Daniel Quinn u Ishmaelu pretpostavlja, ovi dvoje su jeli s drva spoznaje i spoznali dobro i zlo - znanje koje je potrebno kako bi se ovladalo svijetom.

Tako imamo dvije vrste ljudi Uzimači i Ostavljači - prvi uspostavljaju svoju dominaciju nad svijetom i nazivaju Ostavljače primitivnima, nemoćnima koji ne uzimaju svoje pravo i moć u ruke. Ostavljači pak proučavaju prirodu i njene zakonitosti i žive u skladu i s respektom prema njoj.

To je simbolika dvojne prirode čovjeka - čovjeka osvajača i ratnika te čovjeka mistika i odgajatelja.

Stoga ja ću isčitati iz Adama i eve jednu drugu simboliku. Plod stabla spoznaje je želja (desire). Uvijek tražimo i želimo neke plodove svijeta. Spoznajemo načine kako do njih doći - dobre i loše. Kad ih pokušamo uhvatiti ne možemo. Oni postaju truli, beskorisni, polovični ili potpuno drugačiji od zamišljenih.

Čovjek ratnik je zadovoljan i s time, čovjek mistik prati što se dogodilo. Ratnik gura i dalje, bitku je izgubio, ali ne i rat. Mistik smatra da ima nešto skriveno u tome svemu pa sjedne razmisliti.

Balansiranjem dvaju polariteta unutar čovjeka samog, možda i možemo dosegnuti te kozmičke plodove, no zasad se čini da nismo sposobni za to.

I onda se pitamo što krivo radimo.

Pogledamo i vidimo da tvrdoglavi trud donosi rezultate i ratnička je priroda u pravu. Ali ne uvijek.
    Pogledamo i vidimo da odbacivanje željda donosi mir i priroda mistika je u pravu. Ali ne uvijek.

Ali se čini da harmonijom ta dva aspekta dolazimo do točnog odgovora.

Vidimo plod stvarnosti kojeg želimo uhvatit i ubrati, shvatimo ga kao želju. Sjednemo meditirati, postignemo unitarnu svijest - svijest koja je bez želja, bez dijeljenja i fokusa - tako da pustimo um da se smiri u primordijalnu tišinu. Kad možemo bit svjesni želja sa više razine, možemo shvatiti i njihovu prirodu i s time smo oslobođeni od istih. Kako smo neopterećeni s time, bitno je onda voljno pristupiti i tvrdoglavo postići to.

tl;dr Želje nikad ne odgovaraju stvarnosti stoga ih nikad ne postižemo. Treba ih sagledati iz perspektive gdje ego ne upravlja i gradi iste automatikom i svakake aspekte i prikaze joj pridaje, nego iz stanja u kojemu u tišini možemo vidjeti što jest, a što nije, što je permanentna priroda, što ne impermanentna priroda.

9. aasgardium

aasgardium Eydishan

Kad već imaš vremena, pokreni onaj PBF. :laugh:

10. Lord

Lord Aesir Illuminati

Imam inspiracije, ne vremena :D

EDIT: jako jako brzo tipkam, ljudi mi se čude i tako to

Sova se sviđa ovo.
  11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

kad su se sreli adam i eva
    pala je prva zvanična ševa