1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Snovi

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Artonys, 10. Studeni 2006..

1. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Svaki je san poruka, koja dolazi od naše podsvijesti, izražena u šifri koju možemo razumjeti samo mi. Slike, boje, raspoloženja i teme naših snova ovise o našoj kulturi, odgoju, kao i o našim shvaćanjem stvari i vrijednosti. Da bismo mogli odrediti točna značenja naših snova, moramo raditi na svakom simbolu, a slijedeći savjeti mogu pomoći.

Vrlo je vjerojatno da ćemo prisustvovati u našim snovima, no možemo izgledati drugačije. Možemo sanjati druge ljude, životinje ili nežive stvari, koje nas mogu predstavljati. Na primjer, pantera može aludirati na neke od naših karaktera kao što su snaga ili inteligentnost, a viđanje svinje može značiti da smo pohlepni i da se ponašamo poput svinje. Ponekad možemo biti kao neki objekt u našim snovima. Na primjer, noga od stolice, ako su ostale noge slomljene, znači da smo mi jedini, koji uzdržavamo obitelj. Sanjanje je kao pogled u zrcalo i viđenje sebe vlastitim očima.

Ako sanjamo životinje, moramo znati da one predstavljaju osnovne instinkte ili dijelove naše osobnosti. S druge strane, folklorske interpretacije kažu da životinje donose dobru i lošu sreću. No, mi moramo gledati samu prirodu životinje i s kojim se njihovim karakterom i osjećajem poistovjetujemo. Također je važno da životinjski simboli nose pozitivne i negativne potencijale i moraju biti poistovjećene s našim emocijama prema njima.

Također je dobro znati raspoloženje snova. Događa se da se ponekad ne možemo sjetiti samog sna, ali se definitivno sjećamo raspoloženja u kojem smo se probudili. Ako smo se probudili u tužnom raspoloženju ili u depresiji, tad mogu postojati indikacije o problemu ili nekom drugom aspektu, o kojem još nemamo nikakvih saznanja i na koji se trebamo fokusirati.

Slijedeći savjet u shvaćanju snova je analiziranje osjećaje i emocije, koje smo imali tokom njih. Ako nam je bilo hladno, to može sugerirati da smo indiferentni prema nekome, a ako nam je bilo vruće, to može značiti da smo strastveni prema nekome. Ako nas u snovima prži Sunce, san može značiti da previše riskiramo kad smo budni.

Ne sanjaju svi u boji. Često ljudi imaju crno-bijele snove, dok neki mogu biti monokromatski. Ljudi koji su više svjesni boja u budnom stanju, imat će više obojanih snova. No, veoma je važno dešifrirati boju, koja trenutačno prevladava u snovima, jer može biti poseban simbol, koji nam u kombinaciji s objektima može dati dodatne informacije.

Prvi san, koji imamo kad lijegnemo spavati, često se vrti oko stvari, koje su nam se desile taj dan. Prolazimo kroz njih, izdvajamo stvari, koje ne trebamo upamtiti i dobivamo uvid u one, koje moramo. Često nam sine zamisao, koja nam može pomoći glede stvari, koje su se dogodile tokom dana. Kako napredujemo kroz noćne snove, oni mogu biti sve fantastičniji, pružajući nam iznimna iskustva. No, san koji imamo prije nego se probudimo često sadrži informacije, koje naša podsvijest želi prenijeti našoj svijesti. I ta informacija, ako je zapamćena, interpretirana i razumljena, može nam služiti kao važno sredstvo u životu.

yourstrulythedevil se sviđa ovo.
  2. pandora

pandora Aktivan Član

pa....
    ja sanjan uvik u boji... a nije mi jasno npr. po novinama piše ako sanjaš šalicu, more, konja, pasa (nije uopće bitno sada) to znači to i to... ja nikad ne sanjan tako... nego kao događaj u nekom danu... a ne jednu stvar...
    i nikad nisan tražila neko značenje jer se uglavnom ili ne sitin ili sama odredin šta ću sanjati.... :whistle:

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Moji snovi su j♥♥eno kaoticni al su jeeeeebeeeeenooooo zabavni... Ko da gledam neki uzasno zanimljiv low budget trash film. Scene se mjenjaju da ujutro se sjecam nekih detalja al ne svega..

4. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Uglavnom sanjam u boji i uglavnom u snovima moram rješavati neke zagonetke and quests... Dosta ubijanja, dosta monstera i dosta adrenalinskih situacija što uvijek nije pozitivna stvar jer se zbog toga često ne naspavam. Sanjam ja i lijepih i mirnih stvari, ali ne toliko.
    Svejedno...I love to dream i nebi mijenjala svoje snove, takvi su kakvi su :nice:

5. Eniyel

Eniyel Vampiruša

moji snovi jesu u boji, barem oni kojih se sjecam, a sjecam ih se jako malo, no vecinom su potpuno besmisleni, nemaju veze s vezom, u jednom trenutku bjezim od nekog u drugom je nekakva katastrofa itd. :lol: :nice:

6. Psychaki

Psychaki Gost

Često sanjam ljude iz svakodnevice u najraznijim situacijama.
    Povremeno imam noćne more o bolnim smrtima , ali to je samo kada su mi dani preveseli :nice: .
    Zadnji san koji sam sanjala bio je predobar. Čak je imao i elemente SF-a (dio kad je kolega letio sa upaljenom narančastom bocom plina na leđima, a mi ostali pomoću nekih žutih ruksaka, i to sve kako bi smo "ručno" onesposobili neprijateljsku letjelicu koja je letjela negdje između Westina i Ciboninog tornja)
    :lol:
    Nažalost, takvi živopisni snovi su jako rijetki...šmrtz.... :nice: :cry:

Ono što želim naučiti jest lucidno sanjanje .
    Kao holodeck , samo što se ni ne umaraš odviše :lol:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  7. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Eto da i ja podjelim svoj weird shit...

Kak sam lego u krevet, vani je bio pun mjesec, bilo je ljeto, roleta je malo bila dignuta da ulazi zraka, vani vedro nebo. Bilo je vruće, pa sam imao majicu kratkih rukava, kak sam lego, tak sam dobio neki weird feeling, ko da se polako dizem i pocinjem lebdjet...no čudno je to da lebdim u vodoravnom položaju, no nemrem se pomaknut, niti govoriti, a u seci vrištim od boli i želim se derat, ali me nitko ne može čut... polako krećem prema prozoru, rolete su spuštene tolko da se kroz njih vidi samo crvena svijetlost...što idem bliže prema njima, tj. lebdim prema prozoru i svijetlost je sve jača, i postaje sve toplije...roleta se poalko diže i čuje se nekakva buka, te nekakvo zlo šaputanje...ja sam sve uznemireniji, pokušavam se koprcat, al sam paraliziran i nemogu nista ni pisnut...taman san dolazi do vrhunca, ja idem prema svijeltu i sve sam u vecem strahu...and then...ja u krevetu u litri znoja, vrijeme vani ko i u snu, bole me užasno prsa i umirem od bolova i straha.... :think:

Kolko se precizno, tj. u detalje sjećaš tog sna ?
    Jer možda nije san..mene iskreno jako podsjeća na astralnu projekciju :unsure:

8. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

poprilično...imo sam takva 2 iskustva ukupno :think: :love:

9. Nea

Nea curica

Ako je astralna projekcija takva ne želim je nikada doživjeti :think:

10. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

poprilično...imo sam takva 2 iskustva ukupno :yeah: :lol:

Skoro sam siguran da si upravo to doživio..posjeti malo http://www.astralsociety.com - to su ti forumi na kojima piše sve o tome (a i o pun k. drugih, mističnih stvari), pa imaš tamo gore i iskustva drugih..mislim da buš se prepoznal :lol:

Ako je astralna projekcija takva ne želim je nikada doživjeti :lol:

Pa, suprotno uvriježenom mišljenju, to nije baš tako zabavno prvih nekoliko puta - barem većini ljudi..zbog toga je i rijetki dožive, jer ne mogu preći tu barijeru straha :lol:

11. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

12. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Evo drugi dio Dream Interpretera. Preveo bih kao i prvi, ali mi se neda.

How to interpret your dreams…

A good way to start with is to get a blank book or notebook for recording your dreams. This will help you to organize your dreams and interpretations. Keep your dream journal and a pen next to your bed. When you wake up in the morning, write down your dream and try to be descriptive. Also, give a name to your dream, and decide what category this dream falls into: nightmares (scary images, violent scenes), precognitive dreams (may come true) etc.
    Step 1:

The first understanding of your dream is to read what you wrote and determine if there is a literal translation. For example, a pregnant woman dreaming of eating meat may literally have a need for more protein. But if you see a giant shark, it maybe a symbolic dream. The majority of dreams are symbolic, but it is necessary at first to work out a simple literal meaning.
    Step 2:

Write down your feelings about the dream. Did the dream leave you feeling anxious, joyful, concerned, serene, angry, frustrated, confused or something else? To understand this step, think of watching a movie: a person always walks out of the cinema with some feeling of inspiration, dissatisfaction, angriness etc. From these sentiments starts your dream interpretation. A person who dreams of being naked in public might wake up feeling awkward about other people seeing his/her nudity, it may be interpreted as being insecure about yourself.
    Step 3:

Circle or highlight the words you believe to be symbolic. Keep in mind that the verbs or actions can also be metaphorical. For each circled/highlighted word ask yourself "What does this mean to me?". Remembering a personal association with the symbol will give you a feeling of recognition, and the meaning of the dream will become clear.
    Step 4:

If you are confused, you may want to look up these symbolic words in our dream dictionary. Sometimes, just becoming familiar with the exact definition of the word will make its meaning clearer.

Your dreams are your private connection to your subconscious mind and to your spirit. Often, dreams complete a story over several nights. Even seemingly unrelated dreams may be the way of your subconscious mind to get some important information through to you. If you don't interpret a dream correctly, or don't remember it, and it contains an important message, you may have another dream communicating the same message in a different way. As your dream presents new images and settings, the meaning can become more clear.
    What does your dream mean?

Once you have your dream on paper, the next step is to understand its meaning. Although all words and images are often familiar, the language of dreams is almost always metaphorical and symbolic, not literal. At first look, our dreams can seem bizarre, but nothing in dreams is weird when you understand the true meaning.
    Friends and experts can analyse your dreams, but to the certain extent, their interpretation will be the reflection of themselves. Only you know what the symbols in your dreams represent to you. However, we all share some common experiences, and certain dream elements or symbols seem to have the same or a very similar meaning to all people across cultures and generations.

:dry:

13. Bunny

Bunny Novi Član

mene je uvijek fascnirala cinjenica da sanjamo samo 3min...od cijelog spavanja..a kad se probudim imam osjecaj kao da sam sanjala 5h... :lol:

14. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Jel se ikome još često događaju snovi u kojima letite ?

:nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  15. Gost

Gost Iluminata Ultima

:evil2: :tired:

Imam jedan san u nastavcima koji već nekoliko godina sanjam...
    Dok nije vrijeme novog nastavka dogode se svakake bizarne situacije i nebuloze pa se obično budim s WTF izrazom lica.

Mora da si prijemčiva za razne fluktuacije astralnog svjetla, pa kada dolazi do neke veće promjene na astralnim ravnama u tvojoj okolini ili okolini ljudi koje poznaš, tvoje unutarnje percipiranje toga se manifestira kao takve vrste snova.

u principu ništa čemu bi trebalo pridodavati veliku pažnju ili zabrinutost.

Pa, prema tome ni nisi imao lucidan san - pod lucidnim se podrazumijeva potpuna lucidnost, znači upravo to kaj si rekel, da možeš mijenjati tijek sna itd.

A što će vam uopće to?

16. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

pa ja recimo često znam sanjat jednu te istu prostoriju u mojoj kući koja zapravo ne postoji.. a koju bi htjela imat kao neko svoje utočište...
    i da, kao da se pojavilo nešto evil u mojoj kući/školi/gradu i onda se ja moram borit protiv toga :lol: u većini slučajeva ima puno krvi i sick mutanata.. neznam otkud mi to :lol:

17. Gost

Gost Iluminata Ultima

pa ja recimo često znam sanjat jednu te istu prostoriju u mojoj kući koja zapravo ne postoji.. a koju bi htjela imat kao neko svoje utočište...
    Nisam stručnjak za snove, iako sam se time ranije bavio, posebice Yungovskim pristupom, ovdje bi rekao da ta soba predstavlja jedan dio tvoga bića koji ti nedostaje. Kuća je simbol za unutrašnje biće, sve sobe su ti poznate osim jedne. Tvoje unutarnje biće je zauzelo ustaljene obrasce, ali nešto nedostaje, jedan dio bića koji je gurnut negdje duboko i kontaktira te u snovima. Želi da ga otkriješ, on je misterija i tajna. :smile:

18. Jenny

Jenny Novi Član

mene je uvijek fascnirala cinjenica da sanjamo samo 3min...od cijelog spavanja..a kad se probudim imam osjecaj kao da sam sanjala 5h... :laugh:

da to je vrloo često i kod mene :yeah: :smile:

moji su snovi doslovno za proučavanje i jako su teški za opisati,naravno sadržaj mojih snova se jako mijenjao tijekom godina ali osalo je isto to da su UVIJEK ulatra realistični,u zadnje vrijeme mi se događa da sanjam jedan san koji sam sanjala prije nekoliko godina ali kad sam se tad probudila zaboravila bi ih i ovo je kao neka repriza :wtf: (jedan te isti san sam jednoim sanjala 5 puta)zatim da sanjam doslovce u serijama i to ne dan za danom nego 1 dan pa za 3 dana pa za mjesec dana itd. i najčešce završe jaaaako tragično,zatim snovi gdje se osjeti svaka bol,zatim snovi kada i otvorim oči (i sigurna sam da su otvorene sestra mi je rekla) još uvijek vidim san,kad-kad sanjam snove koji se ostvare i imala sam čak par snova koje sam bila sigurna da nisu bili moji :yeah:
    to je samo par primjera :yeah: :sheep: :think: :yeah: :cocky:
    :zzz: :zzz: :zzz: :zzz: :zzz: :zzz:

19. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Mrzim snove ...uglavnom ih se ne sjećam ali oni kojih se sjećam su jako intenzivni ... nije rijetkost da prilikom spavanja kad sanjam nešto takvo sletim s kreveta i onda poskidam sve bogove s neba , isto tako zna mi se desiti da u snu prepričavam svoj san paralelno s radnjom ...

Ma j♥♥o snove ...me hatez them vevy vevy much :tired: :roll: :wtf:

20. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

To sa prepričavanjem snova se i meni nekada desi :tired:

Podijelite ovu stranicu