1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Smisao Života

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Lord, 27. Siječanj 2015..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

Iss de nemoj mi taj misticizam tu prosipat haha :D

Točno tako samo druge riječi koristim. Nemanje intrizične vrijednosti doduše treba povući na akciju, jer kako sam sad maloprije pročitao, transformacija snova u realnost proizlazi iz akcije. Iz toga se rađa intrizična vrijednost života, rađa se svijet u nama koji je mnogo različitiji od onog besmislenog i okrutnog kojeg smo proživljavali do maloprije.

Prihvaćanje negativnosti je tu također, jer kako smo iz kaosa (nemanja intrizične vrijednosti) izvukli uređenost tako što smo sami dali intrizičnu vrijednost životu, otvara nam se mogućnost promjene perspektive u bilo kojoj situaciji. Samo treba bit dovoljno fokusiran na stvarnost oko nas kako bismo bili u stanju takvo nešto izvesti.

Osim bespogovornog prihvaćanja stvarnosti zastupam i njeno svjesno mijenjanje. Zato je meni smisao života dati životu smisao. Greška je lekcija, uspjeh je kamenčić s kojim gradim samoga sebe, ništa nije istina, sve je dopušteno ukoliko je osoba spremna prihvatiti poslijedice vlastitih odluka.

Možda nepopularno mišljenje, ali je moguće uživati u svakoj emociji.

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  2. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Nije istina, smisao života su leptirići. :eto:

3. autumn

autumn |-O

4. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Naravno, tko bi inače lovio leptiriće da njih nema. :nice:
    :purr:

autumn se sviđa ovo.
  5. Lord

Lord Aesir Illuminati

6. Lord

Lord Aesir Illuminati

Da htjedoh reći da mi je sve ovo traženje smisla života tehnički najbolja i nagora odluka ikad. Zašto?

Jer čovjek nije osuđen na samo jednu ulogu, set vrijednosti i ponašanja. Fluidnost daje slobodu duši i čovjek se više otvara i proživaljava svoju istinsku emociju umjesto da ju guši i trenira se da ih ne pokazuje. Rezultat je lucidnost (teže te sj♥♥at i nagovorit na kojekakve pizdarije jer svjesno briješ pizdarije), znanje o fiksnim dijelovima sebe (razum, emocije i to) i potpuni mir. Zato je odluka super.

No, fludinost i širina baratanja s često oprečnim konceptima, znanjima i semantikom uzrokuje zbunjenost ukoliko osoba ne vlada intuitivnim razumijevanjem (ako je pas pasom opasan nije opasan). Također čini mi se kao da svima signalizira da samnom nešto nije u redu jer sam zasad barem triput u kratkom vremenu doživio temeljitu promjenu u ponašanju koje me smetalo i koje mi je izazivalo blokade. Čista emocija pri razgovoru oko stvari koje te fasciniraju izaziva negativnu reakciju, a to što se ne zna što od mene očekivati nesigurnost. Emocionalce čini se da smeta moja ekspresija emocija ilitiga kako brijači kažu ENERGIJA.

Ali u konačnici, ja sam sretan, ne lažem se, ne ubijam se u pojam, nisam nesiguran više, znam razabrati toksične misli od konstruktivnih, nema opterećenja, nema vrijeđanja - nema automatske reakcija na koju smo svi toliko navikli.

Ima je, ali drastično i temeljito manje. I javio mi se smisao za humor samo zašto što sam spriječio "to nije smiješno" double check u glavi i svjesno pišem pizdarije znajući da jesu pizdarije. No nekoć mi je to izgledalo kao omanja znanost. Tako je sa svime, taj double checking ubija. Nema greške ako ne promisliš o akciji, jer promisliti o akciji znači dati riječi, semantički oblik, a to oduzima vrijeme i ta blokada sprječava iskrenu i slobodnu akciju.

Moš naj♥♥at da, ali mislim da je to mala cijena za vladanje nad sobom. Koliko god neugodnosti doživio iz straha, neznanja bilo svojeg ili tuđeg, meni je dobro i život mi se kreće u dobrom smjeru, a stres ne postoji.

7. Sova

Sova Frau Gabrijela

na tu temu jedino priznajem onaj Monty Python film :love:

Lord se sviđa ovo.
  8. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ooo da.

9. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

evo vam jedna duboka:
    nemojte živjeti u laži, ma kako iskrena bila.

autumn se sviđa ovo.
  10. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ja se ne slažem stime. Kako znaš da ne živiš u laži ako nisi živio laž? :D

11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

jer se nakon što vrijeme prođe često nemoguće izvući

12. Lord

Lord Aesir Illuminati

True, zato si stvoriš failsafe mehanizam. Takozvano treće oko, tojest svjesnost o tome tko si, što si, što radiš, kako radiš, odakle to počinje i koji je tomu uzrok. Radikalna samosvijest tehnički, što ju duže treniraš to lakše primjećuješ što i kako.

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

14. aasgardium

aasgardium Eydishan

Lorde, pa nemoš ovakve rasprave vodit trijezan i sa trijeznim sugovornicima to je općepoznato. :laugh:

15. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Jaje na oko!

16. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ja bi radije u tanjur. :nice:

17. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Hm, samo treba naći nekog tko bi sjeo na tanjur.

18. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ispravi me ako griješim ali ja bi rekao da mi ne mislimo na ista jaja. :laugh:

19. Gogi

Gogi Aktivan Član

Meni na pamet padaju samo kokošja, nisam siguran šta se tebi vrti u glavi. :dunno:

20. aasgardium

aasgardium Eydishan

I ja sam mislio na kokošja jaja, ne vidim zašto bi onda itko sjedao na ikakav tanjur. :dunno:

Podijelite ovu stranicu