1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Smisao Života

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Lord, 27. Siječanj 2015..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ovaj topic neće sadržavati Točne i Jedine Istine Svijeta Ikad (tm), nego će sadržavati pokušaje shvaćanja te ideje.

Također neće sadržavati ništa drugo do subjektivnih ideja, te eventualno uzorkovanja istih kako bi mogli doći bar do nekakve ideje objektivnog smisla života.

Ovdje bi se trebalo raspravljati i razjašnjavati zašto osoba misli da je nešto takvo, potiče se dijeljenje ideja i zahtjeva se ISKLJUČIVO VLASTITO MIŠLJENJE. Ono može biti upotpunjeno riječima drugih, ali mora biti objašnjeno vlastitim također.

I što je vama smisao života po vašem mišljenju? :laugh:

2. Hogy

Hogy Nature will rise against you!

biti slobodan

3. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Općenito ili ljudskog života? :think:

4. Lord

Lord Aesir Illuminati

Zašto misliš da općenito ne bi moglo biti primjenjivo i na ljudski život?

5. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa općenito je primjenjivo na ljudski ali obrnuto baš i ne.

6. Lord

Lord Aesir Illuminati

Mislim život je život, bio ljudski itd. I čovjek je samo životinja jel'. Bar na životinjski svijet bi se onda moglo primjeniti, ako već ne na biljni.

7. autumn

autumn |-O

8. Lord

Lord Aesir Illuminati

Zašto? :eto:

Mislim razvijam raspravu i u tom smjeru da ju eventualno definiramo bolje.

9. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa općeniti je onda širenje genetskog materijala kroz razmnožavanje i unapređenje istog kroz evoluciju.

10. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Nema smisla života. Mi smo samo jedan zarez u nekakvom općem postojanju svemira, toliko smo beznačajni da se jedan naš život od 70tak godina u svemiru ni ne primjeti koliko je nevažan. Cjelokupni život ljudske rase, dok ne izumremo, a izumrijet ćemo prije ili kasnije, neće biti nimalo bitan. Zašto? Zato što otkad je svemira, galaksija, sigurna sam da su postojale civilizacije, planeti, ljudi (?) koji su izumrijeli davno prije nego je Zemlja uopće nastala. Jesu li oni bitni? :dunno: Nope.

Tako da je ovo jedno zbilja pesimistično pitanje. Mislim odgovor je objektivan i racionalan da smisla nema. :laugh:

Al tu smo di smo, pa ako moram tražit neki smisao u nevažnom postojanju, onda će to definitivno biti kolači. :mmm:

11. autumn

autumn |-O

kako zasto?
    smisao zivota je po meni bas zivjeti, punim plucima. i ne mora to znaciti da se moras obavezno popesti na mt everest, samo da se ne bojis zivota, da se ne bojis emocija, novih stvari i ljudi, da sve, i dobro i lose primis otvorenih ociju i iskoristis kako bi postao kompletnija osoba.

12. autumn

autumn |-O

kako nevaznom? meni je svemir nevazan, moj zivot mi je posve vazan. nikad nisam shvacala te spike da smo nevazni. kome?
    meni smo vazni, za postale mi se hebe :D

13. tulkas

tulkas Isus Krist

Mislim da zivot in general nema nekog predodredenog smisla. On je posljedica j♥♥enog spleta okolnosti koja je postala sama sebi svrhom. Ko da trazis smisao u tom sto sunce sija.

Na osobnoj razini, svako sebi treba smisao naći. Nesto na tragu ovog sto Autumn govori. A zasto? P kak bi rekla jedn moja frendica "jer mi se moze i jer mi se hoce"

autumn se sviđa ovo.
  14. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Ma da to je to ljudsko tješenje i pridavanje važnosti nevažnostima. Ali dobro je to. Mislim da svi vi mislite kao ja bili biste terminalno depresivni. :ninja:

Važni ste si. :up::mrgreen:

15. autumn

autumn |-O

ne, ja zbilja ne razumijem kako netko moze misliti da je njegov zivot ili bilo ciji nevazan.
    kome je nevazan?
    oce li se svemir promijeniti ako netko umre?
    nece
    i sto to znaci, da smo nevazni svemiru?
    e pa j♥♥e mi se za svemir, i meni je on nevazan.
    meni su vazni ljudi, i moj zivot i njihov zivot, tako da, ljudi su najvazniji.
    meni.
    a meni je jedino vazno ono sto je meni vazno a ne ono sto je svemiru vazno :D

16. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Doktor se očito sa time ne bi složio, mislim da je izraz za vašu sortu mamićev plaćenik. :eto:

17. Faint Smile

Faint Smile ilija64

disturbed, inace moj dobar prijatelj bi rekao:

18. Lord

Lord Aesir Illuminati

E da te pitam, vidim da si rekao "predodređeni smisao". Zašto misliš da smisao mora biti predodređen? Možda ima samo neku određenu funkciju u svemu, to mi se isto čini kao smisao. TO ne znači da je predodređen nužno jel'.

19. tulkas

tulkas Isus Krist

Ne znam ko, ali mislim da je Bare u jednom od svojih suvislih trenutaka reko "sloboda je pop pjesma, svi znaju rijeci, niko ne zna sta znaci"

20. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Smisao života je da jednog dana otkrijemo Mass Effect i da Shepurd stavi točku na i. Pa opet isponova.

tulkas se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu