1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Školstvo

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Sherpa, 10. Svibanj 2007..

1. Strahozec

Strahozec Douchebag

Na to uvik prvo pomislim
    Pogotovo sad :lol:

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

3. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

ovaj je fulao materiju,vadi se na lijeve stvari

Nevezano za članak. Kak se obrazovanje stalno provlači kroz medije malo razmišljah o toj temi, i mislim da moramo mijenjat vrste srednjih škola.
    Zanima me jel postoji statistika koliko ljudi ustvari radi u svojoj struci sa srednjom školom.
    S ovim današnjim sistemom gušimo vlastitu ekonomiju i mobilnost radnika. Plus k tome kaj država uopće ne vodi brigu o kvotama i koje radnike trebamo.
    Ozbiljnije srednjoškolsko obrazovanje za sve, te naukovanje u tvrkama. Danas država troši masnu lovu za onih 1600kn stručnog osposbljavanja koje se već moglo riješit u srednjoj školi, s dvije godine prakse po 6+ mjeseci svake godine, te 1001. prekvalifikacija preko hzzz-a. Na kraju kad izađu iz srednje imat će tu potrebu godinu isksutva koju večina firmi traži

Posljednje uređivanje: 12. Lipanj 2018.
    TriggerHappy i Sova se ovo sviđa.
  4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Slična stvar i sa visokim javnim obrazovanjem. Ali politika naša nema dugoročnu politiku kaj se tiče ničega, ni obrazovanja ni ekomomije. Samo uhljebljivanje i menadžerski ugovori u javnim firmama gdje nema rizika/kazne za loš rezultat, e tu dugoročno planiraju tako da im se isplaćuju odštete kad dođe druga stranka na vlast i pokuša uhljebit svoje.

Zato je tu Kolinda s planom "jebite se da ne nestanemo"

TriggerHappy se sviđa ovo.
  5. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

Jel kvote o upisu u srednje škole određuje županija, ako da, sve je jasno onda

edit: kolinda je imala odličnu šansu ukazat na važnost kvalitetnog obazovanja kad je upisivala doktorat. Propustila je i to

6. autumn

autumn |-O

inace, na stranu ovaj moron, ta nastava informatike ce biti ziva smijurija
    oni dakle nemaju ucitelje za to :D niti program niti ista suvislo

7. Winter

Winter Finter

Vepre, nikog nije briga. Ja sam pohađao ekonomsku. Imao predmet zvan tehnologija. Već sa 16 godina mi je bilo jasno da nikog nije briga, jer da ga je briga dovoljno je da prolista udžbenik iz tog predmeta. Proučavanje tehnologije iz 50ih i 60ih. Dok hitamo u svijet dronova, ovi mene uče o obradi j♥♥ene ovčje vune!
    Da ne govorim da je ekonomska kao strukovna škola promašena i trebalo bi je ukinut. Ima još takvih.

8. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

ja sam još iz onog doba kad je informatika bila izborna. Živa dosada jer oni kao da uče penzionere a ne djecu koja su bila izložena starijim windowsima.

Pa kažem, sj♥♥ano je ali dok god zakon/država i poslodavci traže ekonomsku ostat će.
    Sad s odmakom kad gledam ja sam zadovoljan sa znanjem koje sam dobio u srednjoj ali bogami i osnovnoj. No možda je do mene, iskreno ne znam.
    U osnovnoj sam išao sve 4 godine na dodatnu iz tehničkog. Kakav profesor :ave::ave::ave:, dan danas ga učenici hvale po forumima. Čovjek se izborio da nam produlji dodatnu jer nas je zanimalo. Kakva smo čuda radili na tehničkom, od semafora, do utičnica,, visećih mostova i rotora s magnetnim poljem.

TriggerHappy se sviđa ovo.
  9. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Kakva informatika, treba cijelu osnovnu školu izbacit iz škola.

Sova, TriggerHappy, Ogard i 1 drugoj osobi se sviđa ovo.
  10. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

11. KosA

KosA Nije mi ništa

Ja se pitam kako je odgojeno to dijete, ako mu je prva i najprirodnija reakcija na molitvu skrivanje ispod stola.:mrgreen:

12. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Strah od nepoznatog usađen nam je evolucijom kao jedan od obrambenih mehanizama. (:mrgreen:) Zamisli koliko je mala bila prestrašena kad je vidila da joj se razred odjednom pretvorio u katoličku sektu. Svi, kao zombiji, izgovaraju njoj nepoznate riječi molitve u isti glas dok frajer s plaštom lomi kruh i maše okolo borovom grančicom prskajući djecu svetom vodom.

13. autumn

autumn |-O

normalno da se dijete sakrilo pod klupu, i meni uvijek dodje da se sakrijem kad sam negdje na misi zadusnici ili vjencanju pa samo stojim sa strane :lol:
    ako sjedim onda se iz pristojnositi ustanem kad svi ustanu ali bome me cudno gledaju svi kaj se ne prekrizim i ne molim

14. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

15. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

Y'all need Jesus

16. Montheus

Montheus Novi Član

A valjda je dovoljno reći Das ist Balkan. Prisliti djecu da čine nešto što im je strano i neželjeno jednostavno ne bi trebao biti koncept koji djeluje bilo gdje, a ponajmanjeu školama. No, ovo me baš podsjetilo na epizodu emisije Na rubu znanosti koju sam nedavno pogledao, a govori o demokratskim školama, odnosno o prvoj takve vrste otvorene u Zagrebu. Jel ima netko upoznat s temom, kakva su mišljenja i - možda - iskustva?

17. autumn

autumn |-O

ja sam upoznata, i s dijelom ljudi koji pokusavaju pokrenuti to i s konceptom.
    i, iako smatram da je za neku djecu to sigurno pun pogodak, mislim da je poanta djetinjstva a time i odgoja i skolstva da te pripremi na zivot u uobicajenom okruzenju.

citaj o summerhillu npr ako te zanima koncept

18. Montheus

Montheus Novi Član

Da, spomenuli su summerhill u emisiji u nekoliko navrata. Koncept mi je jako zanimljiv, podsjetio me jako i ns moje skolovanje i na ono koliko sam naucio u skoli a koliko izvan nje. Tako da dizem palac gore. Mozda dobijemo i kojeg genijalca koji ce otici u njemacku ili irsku...

19. Sova

Sova Frau Gabrijela

a Montessori?

20. KosA

KosA Nije mi ništa

Za konobarenje i bauštelu su dovoljne i ove naše škole sa popovima.

Podijelite ovu stranicu