1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Serije

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Aelis, 3. Studeni 2006..

1. Strahozec

Strahozec Douchebag

Pičeh gledat fairy tail jopet

2. Gogi

Gogi Aktivan Član

Zeko ti si kulturno blago. Za nekih stotinjak godina ljudi će proučavati tvoje jezične vratolomije kao što su arheolozi proučavali egipatske hijeroglife.

Sova i Strahozec se ovo sviđa.
  3. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Zašto zeko?

4. Strahozec

Strahozec Douchebag

Iz S sam prešo u M

Volim te glupave animeje ala dragon ball

Mogab i naruta obnovit ako se sitim di sam sta

Našo sam neki vrhunski kodi addon za gledat animeje. Oš su, oš dub. Ima sve

Samo uvik zaboravim što je to anime ova

5. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Možeš Boruta pratit.

6. Montheus

Montheus Novi Član

Pogledao sam prvu epizodu Castle rocka. Inače, to je serija u kojoj je zbijeno nekoliko Kingovih likova, a radnja se radi u već poznatom gradiću iz Kingove mašte, središtu mnogih njegovih djela. Što se tiče dojmova pomalo sam podijeljen; na trenutke mi je ta pilot epizoda bila malo zbunjujuća, a na trenutke je radnja bila spora i dosadna. Zbunjujuća je bila zbog toga što pamtim te likove u potpuno drugačijem obličju, pa su mi sada nekako čudni teško mi se naviknuti na njihov izgled, no možda je to samo do mene. Radnja je spora, još uvijek se nije dogodilo ništa što bi mi oduzelo dah ili na što bi mi barem srce zakucalo brže, tako da nemam prevelika očekivanja za budućnost, no tko zna, možda se i prevarim. Ali zasad, imao je King i boljih filmskih ostvarenja.

7. Montheus

Montheus Novi Član

Pogledao i drugu ep. Mnoge su se stvari otkrile. Postalo zanimljivo, iako je opći plot nešto što se već nekoliko puta vidjelo u Kingovim djelima.

8. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Ja sam pogledala samo prvu i imala isti dojam kao i ti...ali bacim onda oko i na drugu kad je već postalo malo bolje :)

9. Montheus

Montheus Novi Član

je, postaje bolje. Jučer sam pogledao petu, možda najbolja dosad. ima puno aluzija naostala Kingova djela, što su scenama, što u dijalozima. Počinje mi se sviđati :D

10. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

pogledala treću...

Dobro je, zadovoljna sam. ima jako kingovsku atmosferu, to jako volim <3.

Montheus se sviđa ovo.
  11. Red Widow

Red Widow Extremely deadly

Znači vrijedi pogledati Castle rock, jako volim Kingove knjige i ovo sam planirala pogledati jer imam u videoteci ali mislim da ću prvo sačekati da sve epizode izađu pa onda sve pogledati u dva dana pošto sad imam vremena. :mrgreen:

Posljednje uređivanje: 24. Kolovoz 2018.
  12. Strahozec

Strahozec Douchebag

Šta ja znam
    Meni senekako vrti u krug odnosno stoji na mistu

13. Montheus

Montheus Novi Član

Da, malo se sve vrti u krug, pogotovo sedma epizoda. Ali to je zato što je prikazana iz perspektive glavne protagonistice, Ruth (koju glumi izvanredna Sissy Spacek) koja pati od Alzheimera, pa su joj osjećaji i misli pomiješani. Ta sedma epizoda je fantastično režirana.

14. Dellamore

Dellamore Novi Član

Westworld Sezona 2
    (naravno bit će spoilera)

Mišljenje: Serija sa puno potencijala ali nekako egzekucija ide u onom smjeru kojem sam i predvidio. Priča se dakako nastavlja nakon pobune androida i njihov pokušaj egzodusa u "brave new world". Započeo bih sa tim da sam nakon par epizoda imao popričan zamor od gledanja i "trebao" sam se natjerati da samo sezonu pogledam do kraja. Priča sama po sebi ima "glavu i rep" i to joj je najveća prednost, sa druge strane o scenariju bi se moglo prodiskutirat. Ono što sam shvatio da svaku epizodu ima "novi" scenarist, tu se naravno izmjenjuju i nekad kolabiraju i sve. Ali ono što se događa da sam u više epizoda jedva uspio prožvakat tih pa skoro sat vremena po epizodu. Super su mi bili dijalozi na početku, ali to se počelo toliko puta ponavljat, ista tematika, isti razgovori, jedva sam ostajao budan, nemam apsolutno ništa protiv spore radnje, čak i da se ništa ne događa, ali imam osjećaj da su skratili pola sata svake epizode da bi bio ponekad ok potez. U svakom slučaju po meni epizode variraju, tako od neizmjerno dosadne pete epizode " Akane no mai" gdje su na samorajskom kraju, do po meni najdraže osme epizode "Kiksuya" i vjerojatno jer sam napokon dočekao pravu epizodu napisano po mom ukusu. Ponekad imam osjećaj da scene ubijanja, razaranja i seksa su nepotrebne i jedino ih rade samo da dobe na gledateljstvu.

Stvar je u tome da je serija dobra, ali dosta varira, u nekom trenutku gledam epizodu i mislim si da je ovo najbolja serija ikad, u drugom trenutku malo mi nedostaje da zaspim kao malo dijete. Soundtrack je odličan kao i režija i treba to napomenuti. Izrazito mi je smiješno što "fanovi" kao razlog nedostatka interesa publike (koji je sve veći) je jer ne shvaćaju seriju i što nisu dovoljno inteligentni, i to vidim u svakim komentarima kada brane seriju navodeći da je jedna od najboljih serija ikad. Stvar je u tome da je ful kompleksna i neće sigurno odgovarati puno ljudi, jer će im bit dosadna. A druga stvar je da u toj kompleksnosti ima dosta "rupa" u seriji koje nekako ja ne mogu zaobići. O ukusima se ne raspravlja, svatko ima svoje, pitanje je jeste li dovoljno "inteligentni" da ju gledate ili je jednostavno život prekratak da bi gledali tu seriju, jer serija sama po sebi i treba biti zabavna?

ostajem prvi svojoj ocjeni.
    Priča: 6.5/10
    Scenarij:7.8/10
    Režija: 9/10
    Ukupan dojam: 7.5/10

15. Red Widow

Red Widow Extremely deadly

Meni je Westworld jako zanimljiva serija, sigurno među najboljim u zadnjih par godina jer mi sviđa upravo ta neobična kombinacija SF-a i westerna a i inače obožavam serije i filmove o umjetnoj inteligenciji.:mrgreen: I meni je isto smetalo to što za svaku epizodu imaju drugog scenarista i baš se primijeti razlika u kvaliteti pojedinih epizoda i stvarno je bilo par genijalnih epizoda ali i onih koje samo po sebi nisu loše ali u odnosu na te odlične epizode ostavljaju dojam da su dosta slabije. I onda žudim i čekam opet kad će te odlične opet doći.:laugh:

Serija definitivno ima veliki potencijal i ja se baš veselim trećoj sezoni iako sam malo i skeptična nakon onakvog završetka jer ne znamo uopće što će biti u trećoj sezoni i gdje će se radnja odvijati ali pretpostavlja se izvan parka.

16. Montheus

Montheus Novi Član

A Discovery of Witches... prema literarnom predlošku Deborah Harkness, serija je o vještici Diani Bishop koja negira svoje moći, ali nakon što pronađe dravnu knjigu koju u svom posjedu žele imati svi (zaraćeni) klanovi magičnog svijeta - vampiri, demoni i vještice - prisiljena je prihvatiti svoju sudbinu i promijeniti svijet kakvog ga magična bića poznaju već tisućljećima...

Srija je fantastična, trenutno je izišlo pet od ukupno osam epizoda prve sezone, no mene je uhvatila na prvu. isprva ju nisam želio gledati jer već imam dosta serija koje pratim i lagano mi se sve počinje miješati u glavi, a uz to baš i nisam preveliki ljubitelj urbane fantastike, ali bilo mi je dosadno i odlučio sam pogledati jednu epizodu. Ostao sam zapanjen. Dinamičnost, dobra priča, odlična gluma, nekoliko poznatih glumaca da me zaintigrira i nekoliko (relativno rečeno) anonimusa koji daju poseban štih seriji, su me oduševili i sad jedva čekam svaku sljedeću epizodu. Kad je riječ o fantasy serijama, mislim da sam s ovolikim entuzijazmom iščekivao samo prve epizode Supernaturala. Preporuka svima.

17. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Pogledao "The Shannara Chronicles" na Netflixu. Trešasta je serija i glavni lik je skroz antipatičan, ali onak, ako doma potajno drkate na gnomove, trolove i vilenjake, onda će vam biti u najmanju ruku gledljivo.

18. KosA

KosA Nije mi ništa

Odgledao The Man in the High Castle. Odlična vizija alternativne povijesti šesdesetih godina. Jedina zamjerka je što je malo naivno preutopistička, ali lako se pređe preko toga.

19. Gogi

Gogi Aktivan Član

Mene je povukao na gledanje trailer za treću sezonu. Upravo sam završio s istom, i mogu reći kako trailer daje malčice drugačije svjetlo od onoga što je u samoj sezoni, no sve u svemu ne žalim za tridesetak sati koje sam potrošio na gledanje sve tri sezone.

KosA se sviđa ovo.
  20. KosA

KosA Nije mi ništa

Kad ćeš kući Gogi?

Sova i TriggerHappy se ovo sviđa.

Podijelite ovu stranicu