1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Seksizam U 21. Stoljeću

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ivanhoe, 16. Svibanj 2018..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

j♥♥ote bog jel mi sad kao trebamo izmišljat politički korektnu riječi zato što se nekome ne sviđa ova specifična sukcesija slova koja reprezentira posuđenicu?

KosA se sviđa ovo.
  2. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Zašto uopće spominjati rasu? Da su oboje bijeli, bi li se posebno navodilo da su oboje bijeli ili bi samo naveli imena?

Ayllwyn se sviđa ovo.
  3. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Zato što je ta tema superdosadna, i cijeli point je da se netko u tradicionalnoj kraljevskoj obitelji ženi za rastavljenu ženu druge rase. Ako nekako ne uguraš tu "senzaciju" u vijest onda zapravo nemaš vijest. Samo što se onda nemoj pretvarati da vodiš vijesti državne televizije nego sekciju u nekom tabloidu.

Ayllwyn i Artonys se ovo sviđa.
  4. KosA

KosA Nije mi ništa

Netko tko vidi čašu napola punom bi pohvalio HRT jer je ukazao na pohvalnu činjenicu da se britanska kraljevska obitelj liberalizirala.
    Isto kao što su svi obraćali pažnju na boju kože Baracka Obame u euforičnom zanosu, puni nade u Change i bolje sutra. Iako je čovjek mulat isto ko i Meghan. Prvi puta na toj poziciji, isto kao i ona. Al tada je to bilo okej.
    Kao i friškije napominjanje da je Hillary žena.

Posljednje uređivanje: 17. Svibanj 2018.
  5. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Zbog vas sam sanjala feminizam. Morala sam hrpu brufena popit odmah ujutro.
    Mrzim vas sve.

Lord se sviđa ovo.
  6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

@Ur-Quan @Lord molim da se počisti spem u ovoj temi, ajde napisati par postova ontopic i onda se zezati ali većina ljudi je totalno nezainteresirana za barem jednu rečenicu vlastitog rasmišljanja ili saznanja o temi za ili kontra, ali će radi nasrati 10 rečenica bear-n-gossipa ovdje.

7. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Usisavala sam sobu i htjela sam usisat prašinu ispod kompa i kako sam ga pomicala tako mi je pao bočno. Sad mi više oba dva ventilatora na njemu ne rade i čudno zuji. -_- I strgala sam poklopac na filteru usisavača kad sam ga povukla i sad ne sjeda pravilno i stvara 10 puta jaču buku kad radi. I par crta na parketu udubila kad sam pomicala stol da maknem komp. I nokat si strgala. Žene i tehnika.
    No srećom ipak ima neke jednakosti, niti mi idu muški poslovi niti ženski. :leptiric:

8. aasgardium

aasgardium Eydishan

Kod nas se to kaže da si smotana. :D

9. KosA

KosA Nije mi ništa

Nabavi Nintendo Switch.
    Prava "ženska" konzola.
    :hippi:

10. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

11. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Netko je komentirao da nitko normalan ne bi uzeo bbt likove kao uzore ili ispravno ponašanje i zaključila sam da ta osoba nikad nije upoznala drugog eydišanina uživo.

Ta adorkable misogyny kod geekova je jaka na eydisu od 2007. otkad sam ja ovdje i multiplicira se kad dođeš u doticaj s tim ljudima live. Nije isključivo na muškarce s foruma, vidi se iz neba da je Rahni mizogina, samo mi je uvijek čudno kad su žene mizogine, onak koja ti je trauma iz djetinjstva potaknula taj self hate? :think:

12. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Drago mi je da pitaš. :leptiric: Šaputat ćemo si o svojim psihičkim poremećajima cijelu noć. Malo mi je neugodno jer se bojim da će tvoj biti veći od mojeg. A neugoda stvara nesigurnost što s vremenom postaje strah i mržnja. Znaš već kako to ide.

Sova se sviđa ovo.
  13. KosA

KosA Nije mi ništa

Ja sam to rekao.
    Nije kod njih kao uzora problem što su mizogini šovinisti, već što su šonje koji liječe svoje komplekse mizoginijom.
    Kvragu, ako već trebaš uzora uzmi Rhett Butlera. Mizogini šovinist, borio se za Konfederaciju, opali ženi šamar dva kada situacija naloži da je to potrebno a opet je cool lik: ima brčiće, kocka, ima love, žene ga vole, ratnik...
    Ili ako se ne želiš ograničiti na mizoginiju već ne diskriminiraš pa ideš direktno na mizantropiju uzmi Hannibala Lectera za uzor (onog iz serije): inteligentan, obrazovan, bogat, rječit, gurman, šarmantan, odlično se oblači...

Ako RL mizogini gikovi uzmu kao uzore fiktivne mizogine gikove tu nema napretka.
    Uzori nam služe da postanemo bolji a ne da ostanemo isti.
    :facts:

Strahozec i TriggerHappy se ovo sviđa.
  14. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Meni je zeko uzor. :leptiric:

Sova i TriggerHappy se ovo sviđa.
  15. KosA

KosA Nije mi ništa

Mogla si i puno gore proć.

16. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

To je uvijek istina. ^^

17. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Biti feminist/kinja u koliko toliko uređenim državama gdje su žene pred zakonom jednake muškarcima je uglavnom izdrkavanje i hipsterstvo. Biti feminist/kinja i zalagati se za spolnu jednakost u zemljama u kojima su žene potlačene i obespravljene je potreba. Volio bih da ljude kao što je Ayllwyn ili Ida Prester deportiraju u Irak tako da im život napokon dobije smisao.

Sova i TriggerHappy se ovo sviđa.
  18. KosA

KosA Nije mi ništa

Ida je emigrirala u Beograd i smisao našla sama.:leptiric:

Debeli Vepar se sviđa ovo.
  19. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Drkanje = good
    Hipterstvo = kajnda moze proc ko good

Ekskjuzmi idem masturburirati na decke s fedorama i kozjom bradicom. :love:

20. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99