1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Seksizam U 21. Stoljeću

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ivanhoe, 16. Svibanj 2018..

1. Strahozec

Strahozec Douchebag

Samo trljaj
    Samo tvrdokorne mrlje

2. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Sjedi Crnogorac na stijeni i puši cigaretu. Dole ispod njega, u rijeci njegova žena pere veš. Odjednom, odvali se dio stijene i ubije ženu na licu mjesta.
    Gleda sve to Crnogorac pa veli:
    - Ovo mi je treća veš mašina koja je stradala od kamenca.

aasgardium se sviđa ovo.
  3. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Tu si u pravu, žene itekako mogu biti mizogine i dosta toga se svodi na pop kulturu i njen utjecaj koji sam spomenuo. Da li postoji ikakav logički razlog zašto žena ne bi mogla nazvati majstora za vešmašinu opisati problem i dogovoriti termin? Nema, ali kad odrasteš od malena u takvoj okolini u kojoj se to očekuje od muških, gdje se jedan spol ohrabruje da rade nešto a drugi obeshrabruje da rade nešto. Tu dolaze neke podsvjesne odluke na površinu iako nema nikakve logike.

Isto kao što mi kolegica na poslu dok me vozi doma spominje kak je čudno kaj ju ne kritiziram jer dosad su kolege uvijek imale neki savjet da prerano mjenja brzinu, jer znaš ono "ženi i auti...." i očekuje od mene da se nasmijem jer je to harmless šala na njen račun koja se kroz pop kulturu postavila u default očekivanje prosječne žene da joj se prigovori za njenu vožnju kroz šalu.

Ili ono kad me kolegica na poslu šali kak ona ne može preštekati zvučnik iz produžnog u zid jer je ona "ipak samo žensko a ovo je tehnika" i smiješka se jer je to kao očekivana komunikacija.

Radi se o starijoj kolegici za razliku od one prije ali isto primjer internalizirane mizoginije kroz kulturu društva.

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  4. Strahozec

Strahozec Douchebag

Sve stoji

Ali kako je lako muške prebacit u ženske poslove dok obratno uvik ide malo teže

Zato se ja nedam
    Prat wc može
    Usisavat i oprat pod može
    Peglat ne može
    Tu povlačim crtu

5. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

Kakav Čarli, Vim u :heart:

6. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Lako za prerano mijenjanje brzine, najgore što ti se može dogoditi je da ti krepa dok startaš pa ga upališ ponovo. Ja sam s kolegicom uspjela toliko ubit auto u pojam da mu je volan prestao reagirat na autocesti dok smo vozile preko stotke.

aasgardium se sviđa ovo.
  7. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

A i uspjele smo strgat jedan internet kabel prilikom preštekavanja laptopa nedavno.

aasgardium se sviđa ovo.
  8. KosA

KosA Nije mi ništa

Peglanje je Sotonin izum.:facts:
    Jedino pošteno je da se beračice jabuka bave s tim.
    :bless:

9. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Zato treba nosit mjesec dana isto pa bacit poslije.

aasgardium se sviđa ovo.
  10. aasgardium

aasgardium Eydishan

Zato ti kompjutere mijenjaš stalno. :D

11. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Da su znali s kim imaju posla nikad mi ne bi pametnu ploču instalirali u učionicu.
    Iako ne bi imali kome drugom dati kad smo skoro sve žene u kolektivu. Bilo je inako suđeno na propast.

dorca vorbarra i KosA se ovo sviđa.
  12. aasgardium

aasgardium Eydishan

Te pametne ploče imaju imaginarne muhe koje pritišću ikone. :D

13. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Nisu imaginarne, na zadnjoj edukaciji je edukatoru sletjela na ekran za vrijeme prezentacije. Puno je zanimljivije biti s druge strane klupe kad se to dogodi.

14. aasgardium

aasgardium Eydishan

A vjerujem da je.

15. autumn

autumn |-O

isuse koji primjer, zar se negdje fakat zvanje majstora sortira po spolovima? :lol: :lol:a nekidan sam cula i da je registracija auta muski posao :lol:
    ja kao da zivim na marsu ponekad :lol:

16. Lord

Lord Aesir Illuminati

j♥♥em ti ljude, evo pizdim po fejsbuku već danima jer j♥♥eno ne vjerujem koliko su ljudi retardirani nekad.

Nisi na Marsu svakako, samo vidiš primate koje je evolucija zaobišla

17. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

18. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Meni je žena za šalterom sve ispunila kad sam registrirao auto, lol. Koji k to znači, registracija auta je muški posao? XD
    Vidio sam tamo i nekoliko žena koje su čekale sa svojim autima da si ih registriraju i obave tehnički.

19. autumn

autumn |-O

ne znam, velim ti, nekidan sam to cula :D

20. KosA

KosA Nije mi ništa

Podijelite ovu stranicu