1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Seksizam U 21. Stoljeću

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ivanhoe, 16. Svibanj 2018..

1. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Možda ne bi bilo loše da se otvori sa fenomenom sa kojim smo se svi mi sreli: seksizam u muškoj geek kulturi koji je započeo vrlo nevino... pretpostavkom da je muškarac koji nije macho nego šmokljan zapravo adorable ili smiješan ako ismijava ili vreba ženski spol. Još od onih starih filmova revenge of the nerds pa sve do današnjeg tipa Big Bang Theory.

Ignorirajte laugh track nakeljen u produkciji i zapravo dobijete vrlo jeziv i mizogen scenarij gdje ili ismijava ženski spol ili ismijava muškarac ako se ne uklapa u šprancu muškarca gdje alfa muškarac bullya štrebera jer je manje muževan, dok isti pak bullya svog kolegu štrebera jer je još manje muževan od njega. Tzv. toxic masculinity.

Maknite taj nakeljen smijeh i tekst se neće puno razlikovati od onog što danas pišu ne tako adorable nerdovi u zajednicama poput incelsa gdje jedan drugog ohrabruju u ponižavanju žena i poduzimanju jezivih, a nekad i kriminalnih primisli prema drugom spolu.

No što je to toxic masculinity?

Ayllwyn i dorca vorbarra se ovo sviđa.
  2. Lord

Lord Aesir Illuminati

Incel je zanimljiv pojam. Čovjek koji ne dobiva zadovoljštinu u obliku seksa te zamrzi žene koje mu nedaju p♥♥ke pa racionalizira kako to nije tako u nekom užem smislu.

Ja sam okej s idejom da su problemi zapadne civilizafcije seksualni te dok god ne oslobodimo svoju seksualnost i prikaze istog imat ćemo problem sa "toksičnosti" što je zapravo racionalizacija vlastitog nedostatka i preuzimanje dominacije nad drugom osobom na temelju iste racionalizacije.

3. autumn

autumn |-O

naslov nekako navodi na pomisao da se u 21. stoljecu pojavio nekakav novi seksizam

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

A dobro naslov možda nespretan ali mislim da se kuži point, jel bolje sad?

5. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Neka mi ovo netko sažme u tri rečenice i manje zašto je razina seksizma u geek serijama i filmovima važna da se rasprava o tome vodi?

Sova i KosA se ovo sviđa.
  6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Na svako moderno društvo vrlo velik utjecaj ima pop kultura, jedno stvara drugo i drugo utječe na prvo. Ako u pop kulturi imaš nešto kao seksizam prikazano kao simpatično na način da se iz toga ne izvuku nikakve posljedice, pouke ni rast likova onda se isto preslikava i na društvo gdje javna osoba koja koristi over-the-top seksizam zapravo simpatična i mizoginija uopće nije dealbreaker.

Dapače publika njegov seksizam nagrađuje pljeskom iako sami ljudi u publici nisu seksisti, ali u takvoj situaciji instinktivno reagiraju isto kao da se ta situacija odvila u seriji. Nije 3. minute nego oko 10, ali je super objašnjena normalizacija seksizma u pop kulturi i posljedice iste.

7. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Stavimo na stranu što je trump kreten, a kretena ima svugdje i uvijek će ih biti, moglo bi se isto reći da anime kultura ima još više seksizma i svega ostalog ovdje prikazano na n-tu pa se japanci time ne zamaraju niti se to smatra normalom.

Sova se sviđa ovo.
  8. Strahozec

Strahozec Douchebag

Hoe ko te pipka i zašto ti se kao liberalu to nije svidilo

9. Strahozec

Strahozec Douchebag

Niko normalan se time ne bi zamara da nije oružje u svrhu političkih prepocavanja interesnih skupina u borbi za kontroliranjem više moći (čitaj ovaca)
    Stvorilo se društvo zločestih (čitaj desnih) i dobrih (čitaj liberala) bijelaca. Ovi zločesti su držali ili drže veći dio moći ali su zločesti jelte. Sad ih ovi dobri kao trebaju svrgnut s vlasti kako bi nam svima a pogotovo manjinama bilo bolje. Tada će nastat takav društveni sklad i raspodjela dobara da ćemo živit kao u Zvjezdanim stazama

Samo onda se čiovik probudi ili otrizni

10. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Zeko pa kako to možeš pitat? Znaš da treba danas pisana dozvola ovjerena kod javnog bilježnika pred 3 svjedoka da možeš doć u osobni balončić neke osobe i započet razgovor a kamoli da ga uz to još i pipkaš. Naravno da uz to posoji još i 100% šansa da se neka strana uvrijedi i osjeti silovanim pa im odlazak na sud ne gine. A to još više dokazuje koliko si samo privilegiran što sporove ne moraš rješavat šakama i nogama kao neki u drugim dijelovima svijeta.

KosA i Strahozec se ovo sviđa.
  11. Strahozec

Strahozec Douchebag

@Rachni
    Ja vala bogu kao pripadnik fašističko-represivnog aparata sam privilegiran da još i dalje sporove mogu rješavat šakama i nogama. I palicom čak. Pa i peper sprejom. A da štap koji grmi ne spominjem

KosA se sviđa ovo.
  12. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Nije ni čudno onda što si svima mrzak. Ne osjećaš li neku grižnju što si se rodio s toliko privilegija? Kako možeš se samo pogledat u ogledalo ujutro? Sramota.

13. Strahozec

Strahozec Douchebag

Doduše nisam se rodio s tim
    bio je to mejbolin

Ali da se potužim i ja na seksizam
    Pita me jučer žena da jesam li zva meštra za popravit mašinu za suđe?
    Mislim kakvo je to pitanje?
    Šta ona ne bi mogla nazvat meštea?
    Zašto to mora bit MUŠKI posa?
    Ravnopravnost spolova i te šeme vride samo kad muški trebaju obavljat ženske poslove ali ne i obratno.
    Mislim se u sebi zaboli me itako ja ne perem sude

14. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Zeko, seksizam nije dvosmjerna cesta. Jedini tko se može tu na seksizam požaliti je tvoja žena. A zašto sam mašinu ne popraviš? Pa zna se zašto te žena uzdržava i tolerira. Digni guzicu s fotelje, ostavi pivo i počni nešto radit.

15. KosA

KosA Nije mi ništa

Nema opasnosti da bi goreprikazani geekovi mogli biti uzor ikome, tako da ne vidim gdje je problem.

A da će jadnika sa jadnim obrambenim mehanizmima uvijek biti... Bilo je i biti će.
    Leave Britney alone.

Rachni se sviđa ovo.
  16. Strahozec

Strahozec Douchebag

Nemam fotelju a i pivo nisam odavno popio

A kak da je popravim ka ne znam što joj je. Dedukciro sam da joj je do grijanja vode jer bi sudi bili ladni kabi proces završio. Dalje zvat meštra mere i žensko

17. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Siguran da si sve strane sagledao prilom donošenja zaključka?
    I moja veš mašina nešto serucka u zadnje vrijeme. Jel i tvoja mašina bijele boje? Mislim da je to jedna od ključnih poveznica probema njihova nerada. Ak je zaista istina da je problem u bjelini probaj ju prvo educirat o njenoj privilegiranosti pa možda proradi. Ne mora ti žena nikog zvat.

18. Strahozec

Strahozec Douchebag

A možda se pobunila šta samo ona pere sude dok ova za robu ne pere

19. KosA

KosA Nije mi ništa

E, za Trumpa...

Da nije možda da su ljudi kod izbora istog preferirali gledati politički program i što namjerava napraviti a ne to kako je i koga j♥♥o i kako se o tome izražava?:think:

Uostalom, do njega su svi bili pristojni a on je u manje od pola mandata krkanstva i "j♥♥en ti debelu mater" diplomacije doveo do najvećeg približavanja dvaju polovica Koreje otkad je ta zemlja prepolovljena.

Dok god njegovi protivnici misle da je on budala, ne brinem se za njega. Drugi mandat je koef. 1.05.
    :cro:

20. KosA

KosA Nije mi ništa

Zeko, zašto si ženi kupio suđericu?:dunno:
    I ti si mi neki desničar...:down:

Samo Čarli.
    Samo na ruke.
    Samo jako.

Podijelite ovu stranicu