1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Seks I Duhovnost

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Vanaleto, 11. Kolovoz 2009..

1. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

2. Nea

Nea curica

Prije nego što komentiram ovo, zanima me kada se i kako u Bibliji spominje brak :ave:

3. Laucien

Laucien The Harper

Žene neka se pokoravaju svojim muževima kao Gospodinu, jer je muž glava žene kao što je i Krist glava Crkve – on, Spasitelj svoga Tijela! - Efežanima 5,22-23

4. kunoichi

kunoichi Aktivan Član

Jel se ti ovo sprdaš Bibliji na lijep način? Ovo je izvlačenje iz konteksta i neegzegetsko promatranje. Katolici ne shvaćaju Bibliju doslovce.

5. Nea

Nea curica

Isuse Kriste :ave: pa daj mi onda odgovori na pitanje.!

6. Danci

Danci Aktivan Član

Jel se ti ovo sprdaš Bibliji na lijep način? Ovo je izvlačenje iz konteksta i neegzegetsko promatranje. Katolici ne shvaćaju Bibliju doslovce.

o ima i takvih...
    odi recimo na religiju foruma hr pa ćeš vidjet kakvih pacjenata tamo ima

7. Veles

Veles ljuta zvijer

Dakle, da ne krenemo odmah u posvemašnji spemerski off-topic, mene recimo zanima postoji li ikad igdje u kršćanstvu tradicija ili barem naznaci nečega kao što je sakralni seks? Vjerojatno ne, ali rekoh, ipak da pitam.

8. autumn

autumn |-O

Oh, ja znam da cu ovaj citat iskoristiti jos milion puta. :ave:

Ali ajde na temu, zasto je grijeh sex u dugogodisnjej vezi van braka?

9. Danci

Danci Aktivan Član

Budući da je rasprava o seksu u topicu 'Sex' u Hramu života žalosno ograničena otvaram ovaj topic u nadi kako će porasti svijest o ljudskoj seksulanosti i načinu na koji se prema njoj treba odnositi na dubljoj razini od kondoma, menstruacije i ostalih povšnijih stvari.

http://spiritus-movens.puh.hr/index.php/ko...i_tirtha_swami/

http://free-zg.htnet.hr/Vashi_Yoga/stranice/tantrkr.html

http://www.step.hr/problemi/seksualne-brige.shtml

u samom startu si napravio kobnu grešku nazvavši menstruaciju površnom stvari kada ptice na grani znaju koliko je bitna.

nadalje, prvi link je promašaj u par stvari.
    prvo na homosexualnost gleda kao na neka 2 tipa il 2 ženske koji se praše ko zečevi (kao što x budala na to gleda) i ne sagleda to uopće iz kuta da su to također ljudi koji su sposobni voljeti pa tako da i tvore veze pune ljubavi identičoj onoj u heteroxexualnih parova i mješa to u isti kalup sa ljudima (ženama i muškarcima) koji koriste sex samo za novčane dobiti ili svog vlastitog užitka ne gledajući na užitak partnera.

nadalje tantrička ljubav...
    misliš da se u njoj ne koriste kontracepcijska sredstva i da ljudi taj tip sexa samo tako olako koriste?
    jeste da za tantrički sex mora postojat posebna veza (ljubav) između partnera i da ga nekoriste 2 random para ali ta veza (ljubav) postoji i među drugix x parova koji taj tip sexa ne prakticiraju

nadalje, 3. link koristi samo krščanima a i oni koji to jesu mnoge stvari u tome ne priznaju.
    npr. neki (mnogi) u sexu prije braka ne vide ništa loše (bilo to sa njihovim partnerom ili ne).

zatim, potpuna ljubav i potpuno predanje između muškarca i žene se itetako može imati pa bili partneri krščani ili ne.
    nije to samo vaša privilegija.
    stoga je rečenica "seks je laž ako nije u sklopu trajnog predanja - braka." potpuno netočna i nadasve bezobrazna i omalovažava sve parove koji se iz ljubavi sexaju pa makar nisu u braku ili jednostavno nisu vaše vjere.

a opće je poznato da i u krščanskim brakovima ima jako puno nesloge i sexualnog zlostavljanja.
    tim brakom se ne dogodi jedan veliki PUF i sad su svi sretni, sunce sija, ptičice pjevaju i svi se vole nego sve ostaje kako je bilo i prije braka.
    ako je u toj vezi bilo zla i zlostavljanja - bit će ga i dalje

i na koncu konca svaki (čitaj: SVAKI) krščanski i nekrščanski sex bio on tantrički ili neki 15. se na samom koncu konca svodi na užitak.
    u protivnom bi se sexali samo 1,2,5, 15x (ovisi koliko djece želiš) u životu.
    nitko se neće ić sexat tek toklo ili jer mu se neda nego da bi sebi i partneru stvorio užitak stoga - što zapravo pokušavaš postići ovom "produhovljenom" temom?

10. Veles

Veles ljuta zvijer

Pa, Vanaleto to vjerojatno ne bi tako postavio, ali ja osobno smatram da je hedonizam isto oblik duhovnosti i to vrlo kvalitetan. Naime, ako je nešto užitak, to ne znači da to ne može/ne treba biti duhovno iskustvo, zar ne? Naprotiv, razvijanjem duhovnog aspekta, mislim da se uživanje samo može učiniti još kvalitetnijim.

11. Danci

Danci Aktivan Član

Pa, Vanaleto to vjerojatno ne bi tako postavio, ali ja osobno smatram da je hedonizam isto oblik duhovnosti i to vrlo kvalitetan. Naime, ako je nešto užitak, to ne znači da to ne može/ne treba biti duhovno iskustvo, zar ne? Naprotiv, razvijanjem duhovnog aspekta, mislim da se uživanje samo može učiniti još kvalitetnijim.

potpisujem :ave:

12. Laucien

Laucien The Harper

Hm, mogu se ja šprdat i na grub način ako hoćeš, ionako mi se povraća od biblije.

I meni se ne čini kao izvlačenje iz konteksta. Lijepo i jasno piše, a i nije jedini takav primjer u bibliji.

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

zatim, potpuna ljubav i potpuno predanje između muškarca i žene se itetako može imati pa bili partneri krščani ili ne.
    nije to samo vaša privilegija.
    stoga je rečenica "seks je laž ako nije u sklopu trajnog predanja - braka." potpuno netočna i nadasve bezobrazna i omalovažava sve parove koji se iz ljubavi sexaju pa makar nisu u braku ili jednostavno nisu vaše vjere.
    to piše? :ninja: J*bo mu ja mater ograničenu. još će reć da nema ljubavi izvan braka. kreten, crko dabogda.

14. Gost

Gost Iluminata Ultima

Budući da je rasprava o seksu u topicu 'Sex' u Hramu života žalosno ograničena otvaram ovaj topic u nadi kako će porasti svijest o ljudskoj seksulanosti i načinu na koji se prema njoj treba odnositi na dubljoj razini od kondoma, menstruacije i ostalih povšnijih stvari.
    Nego kad smo već kod teme, da li krešeš ti šta vanaleto?

Ispričavam se sudionicima foruma što rijetko pišem, ali se bavim materijaliziranim demonijakom Lilith pa mi to oduzima vrijeme i energiju, no čim mi odnese dušu, evo mene starog Gosta natrag pa ćemo da diskutujemo.
    Do tada nemojte se svaditi, tema je dobra i zanimljiva :ninja:

15. Veles

Veles ljuta zvijer

J*bo mu ja mater ograničenu. još će reć da nema ljubavi izvan braka.

Ovo je primjer ljubavi izvan braka :ninja:

16. Revolucionar

Revolucionar Novi Član

Nego kad smo već kod teme, da li krešeš ti šta vanaleto?

:laugh:

Dobijam dojam da ne, pa da zbog toga piše stvari kako je uništavanje zigote ubojstvo i sl. kao da pokušava nametnuti usjećaj krivnje ženama koje se sexaju, pa da odustanu od istog. Nema žena koje se sexaju - manje se muškaraca sexa. Manje se muškaraca sexa - više ih je sličnih vanaletu. Vanaleta nitko ne zeza 'cause he isn't getting any. Vanaleto je happy :ninja:

17. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ajte nemojte, sad će se opet žalit da je neshvaćen i diskriminiran i da smo mu upropastili temu. :ninja:

18. Danci

Danci Aktivan Član

to piše? :mrgreen: J*bo mu ja mater ograničenu. još će reć da nema ljubavi izvan braka. kreten, crko dabogda.

copy/paste iz njegova zadnjeg linka...

19. Bogg

Bogg Novi Član

znam da je offtopic, ali reče mi svekrva ( koja je inače vjerski fanatik) neki dan, da je Vukovar tako jako stradao u ratu jer se dosta abortusa vršilo tamo.Gledam ja nju blijedo i ne vjerujem svojim očima...

20. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

znam da je offtopic, ali reče mi svekrva ( koja je inače vjerski fanatik) neki dan, da je Vukovar tako jako stradao u ratu jer se dosta abortusa vršilo tamo.Gledam ja nju blijedo i ne vjerujem svojim očima...

ovo bi bila moja reakcija na takvo shto:

:))

Podijelite ovu stranicu