1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Robin Hobb

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od autumn, 5. Studeni 2009..

1. autumn

autumn |-O

Rece Sammael cemo imati topic kad ga otvorim pa eto. :mmm:

Molim bez spojlera jer cu vas osobno doci zadaviti, upravo citam Liveship Traders. :mmm:

Kad sam pocela citati The Farseer Trilogy bilo mi je skroz cudno sto pise u prvom licu, jednostavno nisam na to navikla ali mi je trebalo ravno 10 strana da se naviknem i zaljubim u Fitza, Burricha i Fool. :cry:

The Tawny Man Trilogy mi je odlican anstavak, ocekivala sam razvodnjenu i blesavu pricu ali uspjela je dostojno nastaviti odlicnu pricu.
    Osobno bi ju ipak malo drugacije zavrsila ali nema veze. Jedva cekam nastavak ako ga napise. :cry:

E, onda sam citala Soldier Son Trilogy i uzasno se razocarala. Jedva dovrsila, na silu. Nije to losa knjiga po mom, prepoznatljiv je njen stil koji mi se svidja i sve je ok s pricom ali jednostavno mi nije bilo stalo do likova. Tj do glavnog lika, Nevarea. Njegova sestricna mi je super bila ali jbg, nije glavni lik.
    Nikad mi se to jos nije desilo, da knjiga bude u principu dobra a da mi se zivo j♥♥e sto ce se desiti s glavnim likom. :wtf:
    Da sam ga bar mrzila pa ajde, covjek cita jer se nada da ce mu se nesto ruzno desiti ali ovako.... bzvz. :laugh:

A sad citam Liveship Traders i cini mi se odlicna. Na prvoj sam knjizi, 100tinjak strana procitala a vec sam se zaljubila u likove i svijet. :love:

Ajde sad vi. :cry:

I bez spojlera. :evil:

2. Sammael

Sammael Knjižničar

Meni je osobno fantasticno sto Fool moze proci kao epski glavni lik. Sve je tu, od neobicne sudbine, prorocanstva, neobicnog izgleda i moci te legendarnog zavrsetka.

A sto se tice Soldier's son... sve je pocelo dobro i onda... nakon polovice prve knjige imam osjecaj da glavni lik vise nista ne radi nego samo se vuce sa stranice na stranicu i reagira na vanjske podrazaje. Vise kao mekusac nego ljudsko bice. U niti jednom trenutku me nije bilo briga ni za glavnog lika, ni za njegove prijatelje, niti za njegovu naciju, niti za nativne likove. Jednostavno svi su bili nekako prazni i provlacili su se kroz radnju bez neke interne motivacije. A osim toga likovi bi se drasticno promjenili kroz par poglavlja, bez ikakvog razloga za to.
    Imam osjecaj kao da je imala super ideju i setting, i onda nije znala sto s tim. Kao da su likovi tu samo da prikazu setting.

3. Muflon

Muflon Novi Član

Pročitao sam Farseer trilogiju (to su one Assasin Apprentice, Royal Assasin i Assasin's Quest).
    Završio sam je nakon više prekida, kroz ukupno skoro dvije godine.
    Nisam zadovoljan.
    Prejednostavan mi je. Ima samo jednu radnju. Nema paralelnosti (kako recimo u Martina). Samo Fitz i to je to. Malo likova. Slaba karakterizacija likova.
    I cjelokupni zaplet i rasplet, i negativci mi nisu nekako bili zanimljivi.
    Teško da ću čitati ostale njezine serijale.

4. autumn

autumn |-O

Meni je osobno fantasticno sto Fool moze proci kao epski glavni lik. Sve je tu, od neobicne sudbine, prorocanstva, neobicnog izgleda i moci te legendarnog zavrsetka.

A sto se tice Soldier's son... sve je pocelo dobro i onda... nakon polovice prve knjige imam osjecaj da glavni lik vise nista ne radi nego samo se vuce sa stranice na stranicu i reagira na vanjske podrazaje. Vise kao mekusac nego ljudsko bice. U niti jednom trenutku me nije bilo briga ni za glavnog lika, ni za njegove prijatelje, niti za njegovu naciju, niti za nativne likove. Jednostavno svi su bili nekako prazni i provlacili su se kroz radnju bez neke interne motivacije. A osim toga likovi bi se drasticno promjenili kroz par poglavlja, bez ikakvog razloga za to.
    Imam osjecaj kao da je imala super ideju i setting, i onda nije znala sto s tim. Kao da su likovi tu samo da prikazu setting.
    Eto upravo to. Ajde, nisam jedina. :mmm:
    Jel ti se ikad to desilo? Da ti je skroz svejedno za sudbinu likova? :laugh:

5. Rin

Rin essjaydubya

Osobno bi ju ipak malo drugacije zavrsila ali nema veze. Jedva cekam nastavak ako ga napise. :laugh:
    Iskreno, prvih pola godine nakon što sam pročitala Fool's Fate, bila sam skoro ljuta na nju što je priču završila tako kako je :lol:
    Ali onda sam skužila da boljeg završetka i ne može biti, jer bi se onda poremetio balans u priči :P

Ja sam odustala na pola prve knjige :/
    Nevare ima kul ime i to je to. Super mi je
    to što je stvarno jako debeo
    ali šteta što je usput i beskičmenjak.

Što se tiče Liveship Tradersa, čitala sam ih nakon Tawny Mana i recimo da je to bilo krivo, ali zapravo se isplatilo jer sam onda znala na koje dijelove obratim posebnu pozornost i odmah sam dobila želju da ponovo pročitam (bar dijelove) Tawny Mana, bar tamo gdje se spominju Tradersi.
    Ali svijet Liveship Tradersa mi se sviđa još i više od Six Duchiesa :lol:

6. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

započeo sam farseer trilogy, imam ju dapače, ali sam nakon prve knjige odustao. Zgadilo mi se kako bezobzirno manipulira likovima.

7. autumn

autumn |-O

započeo sam farseer trilogy, imam ju dapače, ali sam nakon prve knjige odustao. Zgadilo mi se kako bezobzirno manipulira likovima.
    :kill:
    Meaning?

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

a predugo mi je sad za objašnjavat, a i godine su prošle...u principu mi se nije svidjela životna priča glavnog lika.

9. autumn

autumn |-O

Ali u svim fantazi knjigama koje sam ja citala je glavni lik na pocetku u k i onda prolazi razna iskusenja i svasta nesto i onda je na kraju ili sve dobro ili skoro sve i knjiga je gotova. :lol:
    Jel ti uopce volis fantasy? :lol:
    Martin ti je prebrutalan, hobbica manipulira likovima.:laugh:
    Koja je tebi fantasy knjiga dobra?

10. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Paladin of chalion :great:
    ja sam ti dijete bajki. volim kad se dobro razlikuje od zla.

11. autumn

autumn |-O

Paladin of chalion :roll:
    ja sam ti dijete bajki. volim kad se dobro razlikuje od zla.
    Pa razlikuje se kod Hobbice! To kod Martina likovi imaju 8000000 levela pa su i dobri i losi u isto vrijeme. :laugh:
    Iznenadio si me za Hobbicu jer je zbilja pravi fantasy,
    ima dobro i zlo koje se bore i na kraju dobro prevlada, glavni lik raste kroz knjigu i postaje bolja osoba nego sto je bio na pocetku.....

12. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

kad bih ti rekao nakon koje scene sam prestao čitati, vjerojatno bi mi rekla da nisam normalan. pa neću.

13. autumn

autumn |-O

Jel na oneme s cuckom? :cocky:

14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

15. autumn

autumn |-O

ne, sa curom
    :cocky:
    Sad si me zainteresirao. :cocky:

16. Rin

Rin essjaydubya

Within Temptation - Hand Of Sorrow

According to Within Temptation vocalist Sharon den Adel, "the lyrics of 'The hand of Sorrow' were inspired by Robin Hobb's 'The Farseer Trilogy'. It is the tale of Fitz Chivalry Farseer. The thing which inspired us was the feeling of being torn between your own dreams and higher goals in life and the sacrifices those goals take to achieve them. What also runs through this story are moral questions like 'is violence appropriate, just when it can prevent more violence."

17. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

:laugh:
    Sad si me zainteresirao. :laugh:
    a ja sam i tako više za SF.

18. Rin

Rin essjaydubya

a ja sam i tako više za SF.
    Jel ono kad mora birati između kralja i ljubavi? :O

19. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

da, i što bude s ljubavi poslije