1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Rasizam I Vilenjačka Ravnopravnost

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Zoran K, 31. Siječanj 2009..

1. Promocija traži pare. Na tu se problematiku nasukalo mnoštvo dobre literature. Provjerit ću naslov.

Ova je rasprava u biti zamrla prije 4 godine xD i nikog više nema na forumu, tko je u njoj sudjelovao. Tako da je čudno pomalo, odgovarati na te postove. Ipak, ustvrdit ću da vjerojatno nikog ne bi više smetala ta 'tolkinifikacija' vilenjaka, od samog Tolkiena. Izmišljajući svoj svijet, on sasvim sigurno nije planski osmišljavao nove obrasce pisanja bajkovite proze.
    No to se dešava, i to žalosno često; jedan dobar album, knjiga, film, pokreću lavinu loših imitacija i baš tako nastaju trendovi. A pritom se zaboravi izvorna ideja i trend postane sam sebi svrha. Ako Tolkien odnekud može vidjeti što se zbiva danas, vjerojatno žali što je objavio ijedan redak svojih priča za (svoju) djecu, da ne spominjem pisanje nastavaka za iste.

2. MarkaN

MarkaN I'm Batman

E to mene smeta u Star Treku i općenito veelikom broju SF i Fantasy franšiza, šta je sve opet PREVIŠE ljudsko.

Nemreš baš izmislit rasu i reći oni su drukčiji od ljudi zato jer su (glavna karakteristika) tvrdoglavi. I slično.. ljudi općenito majstorski zaboravljaju da to nije to.

A što se elfova tiče u odnosu na Tolkiena, dalo bi se tu raspravljat... U međuzemlji su elfovi daleko od savršenstva (da, uvod u LOTR:FOR totalno je kontradiktoran u odnosu na lore) i njihovi failovi su doslovno rušili čitave zemlje, vlasnici su najvećih tragedija otkad postoji međuzemlje (ok, istina, ljudi konkuriraju jako dobro tu ali...) i ima ih puno različitih vrsta, kultura... Neki su kreteni neviđeni, neki su ok i kul (kao ekipa iz Imladrisa iliti Rivendella). Recimo vidjeli ste ove Silvane u Hobbitu 2 kak se ponašaju i sl... ono gledam film i imam u glavi wtf, Legolas why u so mad? Al istina, pizdio bi i ja da mi se simpatija zapali za nekog patuljka xD

Tako da trend "elfova kojima iz dupeta i cvijeće ide" nebi rekao da ima veze sa Tolkienom.

3. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Elfovi ovo, elfovi ono. j♥♥eš elfove.

4. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

5. MarkaN

MarkaN I'm Batman

pa kad je tema o njima.. kaj ne?

Ima recimo dobra paralela u Warhammer 40k svijetu sa Eldar rasom. Ono u originalu najkrasniji, najpametniji, najnapredniji... a kasnije kad im je dopizdilo biti dobar i savršen počeli su eksperimentirati svim živim i kad su se neizbježno uvukli u dimenzije kaosa postali su najgadnija, najokrutnija, sado-mazo rasa naposlijetku zvana Dark Eldars. Eto, ying-yang u cijelosti.

6. Artonys

Artonys Wolves Die Young

7. Lord

Lord Aesir Illuminati

Nadam se da i demonistrira te vještine

Podijelite ovu stranicu