1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Pušenje

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Rusalka, 5. Siječanj 2008..

?

Pušite li?

1. Da

28.6%
  2. Ne

71.4%
  1. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Što mislite o usvojenju Zakona o zabrani pušenja na javnim mjestima?

Obzirom da sam nepušač, oduševljana sam ovime :think:

Ugostitelji se boje da će imati manje gostiju, ali ni to ništa ne znači.
    Kako trenutno živim u Ljubljani, gdje je zabrana pušenja na javnim mjestima u punoj snazi, navikla sam se na to da ne smrdim po cigaretama kad dođem doma, da mi oči ne suze, da se ne moram ribati dvadeset puta prije spavanja da izbrišem smrad cigareta iz sebe.
    U Sloveniji su i dalje svi klubovi i bircevi puni ljudi. Oni koji baš žele pušiti, puše vani na terasama - svaki kafić je pripremio puno plinskih grijalica, stolci su udobni i topli, a svaki pušač koji odluči sjediti vani i uživati u svom poroku u ovo zimsko doba može se pokriti i dekicom :think:

2. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

baš sam nedavno debatirala o tome....
    dakle slažem se u jednu ruku, smatram da bi nepušaći trebali imati pravo na čisti zrak gdje god dođu.
    ALI, samo zato što mi pušači pušimo, no, nismo bezosječajni da nas se može izbaciti na -10 da idemo zapaliti.....
    mislim da bi se kafići trebalči opredjeliti hoće li rađe biti za pušače ili za nepušače i svi bi bili sretni i zadovoljni tako....

3. Versius

Versius shajzeshit

sretna sam zbog toga :lol:

nervira me kad smrdim poslije kafića
    nervira me kad mogu dim rezat nožem
    nervira me kad krenem kašljat kasnije... :spank: astmaticar sam ipak

zao mi je pusaca.... iako bi mi bili drazi da ne puse :kill:

4. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Pa bilo je i vrijeme više.

Rođeno je pravo svakog čovjeka da udiše svjež i nezagađen zrak što život znači!

5. zmay

zmay Zmay

manje ćemo smrditi kad izađemo iz birca...i pušači i nepušači..a bircevi će uvijek biti puni.(oni koji su do sada bili puni).ak ti je kriza,malo na friški zrak da zapališ i vratiš se nazad-to nebi trebao biti problem.Sad postoji jedan dugi problem,bit će daleko više opušaka na ulicama,jer će onaj koji je izašao i zapalio-bacit čik i vratit se u prostoriju(poznavajući dosadašnju kulturu pušača)...

6. Freya

Freya goddess of eydis

Kao nepušač, vječno maltretirana svugdje od pušača koje ne zanima što osim sebe truju i sve oko sebe koji baš i ne žele biti potrovani, drago mi je zbog toga. :spank:
    Pušača mi je u neku ruku žao ali u drugu ruku još mi ih više nije žao, jer njih nitko ne prisiljava na pušenje kao što oni prisiljavaju nas nepušače na pasivno pušenje. gušenje i smrdenje. Ova dosadašnje 'mjesta za pušače' i 'mjesta za nepušače' u lokalima su živa sprdačina jer to kao prvo gotovo nitko ne poštuje, a i baš mi puno znači što se za stolom za kojim sjedim ne puši ako je za susjednim brdo pušača!!! :lol:

7. autumn

autumn |-O

Mislim da bi trebalo dopustiti pusenje u objektima koji su u stanju napraviti pravu podjelu na dio za pusace i dio za nepusace a u onima koji to ne mogu zabraniti pusenje u potpunosti.
    Mada vise ne pusim, i uzasno si smrdim kad dodjem doma iz kafica mislim da nije uredu a priori zabraniti pusenje na svima javnim mjestima.

8. Moontaylor

Moontaylor Putnik na putu Istine

Kao ne pusac i ja sam za taj zakon :laugh:

Ali i pusaci iamju to pravo, mislim.. aj dobro imaju ga.

Mozda bi najbolje bilo kad bi postojali neki ventilatori koji sav dim odmah kupe i tako da ne ostaju u prostoriji i svi bi bili hepi :laugh:

9. Lucretia

Lucretia Novi Član

:laugh:

Super. Ak ništa drugo, nadam se da će to smanjiti broj pušača koji će zbog nedostatka prostora se počet odvikavat (jer kak je Ayll rekla, nemre ih se izbacit na - 10)

10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Meni odgovara, jer je smrad jedan od razloga zašto ne izlazim prečesto, no pitam se što je slijedeće. Zabrana cuganja i alkotestovi za pješake?

11. Elvenstar

Elvenstar missing

Ja sam protiv :laugh: .

12. Freya

Freya goddess of eydis

Zašto si protiv?

13. Elvenstar

Elvenstar missing

Zato što pušim i postajem vrlo nervozna kada to ne mogu, pogotovo vani uz pivu :laugh: .

14. Freya

Freya goddess of eydis

Razumijem. To je ono zbog čega mi je ipak žao pušača!! :laugh:

15. Elvenstar

Elvenstar missing

:laugh:

Ionako rijetko idem van, sad kad mi još i to zabrane neću ići nikad :laugh: .

16. She-Ra

She-Ra princess ^^

Zato što pušim i postajem vrlo nervozna kada to ne mogu, pogotovo vani uz pivu :yarr: .

A mi nepušači kao ne ludimo kad moramo stalno udisat vaš dim?!I kad smrdimo?
    Hm,netko će reći,pa ne budi na tom mjestu di se puši. :laugh: Al' SVUDA svi puše.

Ja sam za tu zabranu.I ne,nebi mi bilo žao sterat nekog pušača vani na -10,boli me uvo.Nitko im nije kriv što su počeli pušit. :laugh: Vau e,10 min(il' kolko već) na hladnom....jbte problema....nej pliz crknut. :tired:
    Al' kolko bi se oni pridržavali tog?Isto ko' za ovo mjesta za nepušače,nema šanse.Baš će netko okolo gledat jel tko puši da ga može sterat van.I ovo s podjelom kafića mi je glupo.Jer,kaj će sad enka ekipa se raspodijelit po kafićima zato što jedni puše a drugi ne a oće ZAJEDNO izać?

@zmay-a ti opušci će nekog ubit? :knife:

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Žene trebaju grijat postelju a ne vani plandovat. :laugh:

18. Elvenstar

Elvenstar missing

Je, je zato je tvoj krevet pun žena :laugh: .

19. Terranea

Terranea evil turtle

ja budem bila sebična ko i oni koji mi zagade zrak i odjeću i kosu i oči, pa ću reć da. :laugh:
    jedan dan je u našem faksovskom kafiću bilo zabranjeno pušenje, i oh... kako sam popila onu kavu tamo, ma koliko gadna bila. Inače ne idem nikad tamo jer je to mala prostorija u kojoj su prostor za pušače i nepušače podijeljeni naljepnicama na stolovima :laugh:
    a nije to jedini slučaj.

ima da nepušači malo j♥♥u u mozak pušače.

20. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

mene samo zanima s kim ću sad na kavu :lol:
    tako da se i kao nepušač osjećam zapostavljeno! :lol:

Podijelite ovu stranicu