1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Prva, Najprvija Fantasy Ili SF Knjiga Koju Ste Pročitali

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Elvenstar, 4. Lipanj 2008..

1. aasgardium

aasgardium Eydishan

U 1. osnovne sam pročitao Put u središte zemlje od Vernea, u 4. osnovne 20 000 milja pod morem, opet od Vernea.
    Tu sam samo zavolio Vernea i knjige, puno prije toga sam već bio trekkie i volio SF općenito.

Debeli Vepar se sviđa ovo.
  2. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Sve je počelo još u inkubatoru. Nakon što si se uspio oslobodit pupčane vrpce pio si krvavo vino i zašprehavao p♥♥ke spikom o klingonskom građanskom ratu.

3. aasgardium

aasgardium Eydishan

yIDoghQo', ne pijem vino.

4. Strahozec

Strahozec Douchebag

Jes siguran da ti se neko s upalom bubrega nije upiša u inkubator :dunno:

5. mrzovoljni trol

Nikad ne reci nikad.

6. Montheus

Montheus Novi Član

uhhhh... s frantastikom sam počeo relativno kasno budući da moji roditelji opasno zaziru od fantastike, tako da zapravo nikad nisam dobivao one priče prije spavanja niti nekakvu spoznaju o fantastici... ali zato je oj djed bio pun takvih priča i od njega je sve krenulo. On mi je prvi govorio o šumama u kojima žive razna bića, o plesu vila i magiji, tako da su prve priče zaista bile priče, usmena predaja, a ne knjige. Igrom slučaja (nemam pojma kako se do dogodilo) imao sam jastučnicu i pokrivač s Ivicom i Maricom i djed mi je ispričao priču i otad sam zaljubljen u fantastično, bajkovito i čudnovato. No, budući da je moj stari fanatik westerna, prvo što sam čitao bili su western stripovi, a tek poslije negdje oko desete godine sam na dar dobio knjigu od Joze Vrkića, Hrvatske bajke. Nakon toga je došao Tolkien i nezaobilazni Gospodar prstenova, a onda sve ostalo...

aasgardium se sviđa ovo.
  7. kukuriku

kukuriku Transcendent

Jel se Conan strip priznaje?
    To sam obožavala, tone toga pročitala.
    Prva knjiga....aaaaa, toliko sam stara da se ne sjećam. Znam da nije bio Tolkien, a što je bilo?!...Mislim Clarke pa Asimov od SF-a, a od fantasya doista nemam pojma.

dorca vorbarra, Winter i aasgardium se sviđa ovo.
  8. mrzovoljni trol

Moj prvi strip bio je Komandant Mark, zatim Zagor i Tex Willer pa Dylan Dog. Kad sam malo sazrio prešao sam na Alana Forda. Tek nešto kasnije sam se pošteno prokurvao. Marvela nikad nisam volio.

Winter i kukuriku se ovo sviđa.
  9. KosA

KosA Nije mi ništa

Biblija.

10. Winter

Winter Finter

Ja kažem da se priznaje jer onda je i meni prvi doticaj s tematikom Conan strip. Ako gledamo samo knjige, onda HP: Odaja tajni.

11. mrzovoljni trol

srećom nitko kao klinac nije čitao IBM, knjigu o dzungli, guliverova putovanja, grimove bajke, petra pana ili doktora dulitla

12. Debeli Vepar

Debeli Vepar Novi Član

Ista stvar krenuo sam sa njim ali ne znam koja mi je bila prva.
    Mislim čak put na mjesec

aasgardium se sviđa ovo.
  13. kukuriku

kukuriku Transcendent

Bravo ti. Izvrsno opazanje. Jesam.
    Nisam dulitla, ali drugo jesam.

14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

15. Montheus

Montheus Novi Član

Upravo tako, ne računam ih ni ja. Spomenuo sam ih, ali kao usmenu predaju; čuo sam priče prije nego što sam naučio čitati.

aasgardium se sviđa ovo.
  16. Melisandre

Melisandre Strega

Viy Nikolaja Gogolja

aasgardium se sviđa ovo.
  17. aasgardium

aasgardium Eydishan

Prva pa horor? :-)

18. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

19. Melisandre

Melisandre Strega

I od tada ne skidam se s horora. Ali ja barem samo konzumiram, jedan moj poznanik doktorirao je horor :mrgreen:

aasgardium se sviđa ovo.
  20. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ja baš nisam ljubitelj horora, pogotovo onih s djecom. To mi je previše jezivo.

Podijelite ovu stranicu