1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Prva, Najprvija Fantasy Ili SF Knjiga Koju Ste Pročitali

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Elvenstar, 4. Lipanj 2008..

1. Gamellion

Gamellion Novi Član

'the darkness of the sun' ne znam kojeg pisca, znam da je bila jako stara i prašnjava, mogla bih se zakleti da je mrlja iznutra korica bila krv, o svim mogućim bićima...
    vile, vilenjaci, vampiri, jednorozi, sirene, gnomovi, apsolutno sva nadnaravna bića ikad postojala...
    i jednostavno je ta knjiga negdje isparila... :cocky::cry::lol::cry::hugz:
    nestala...

2. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja bi se uplašio :ninja:

3. Velena

Velena vintage queen

... mogla bih se zakleti da je mrlja iznutra korica bila krv, ...
    je , iz nosa :ninja:

4. Ryu

Ryu Novi Član

Húrinova djeca...

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Blago tebi [​IMG] . Oš ti to prodat [​IMG] ?

Hehe, složila bih se sa kolegom Klosharrom, to se ne prodaje :tired:
    Prevelika sentimentalna važnost, my papa mi je poklonio. :unsure:

6. Muflon

Muflon Novi Član

Gospodar prstenova

7. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

U početku bijaše LOTR crtić na TV Zagreb. Pa Alien na istom, od toga dva dana nisam spavao (rane 1980-te). Pa crtić Posljednji jednorog opet TV Zagreb. TV serije UFO i Raumschiff Enterprise na ORF1.

No prva i nezaboravna knjiga bila je SF Almanah Andromeda i roman Hodnici vremena Paula Andersona u istoj. Upecali su me zauvijek.

8. Valeri

Valeri Novi Član

Ante Gardaš-Izum profesora Leopolda

9. anja

anja Novi Član

Gospodar prstenova,i knjige Stephena King-a :devil:

10. Artonys

Artonys Wolves Die Young

roman Hodnici vremena Paula Andersona
    obožavam tu knjigu. :D

11. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

The Lord of the Rings triologija... Nisam zbog nje ostao na žarnu jer sam ju zapravo išao čitati kad sam već bio zaljubljenik u žarn..

Nakon toga u principu čitam samo Drizzite i Dragonlance i novije vrijeme... Kad to sve prožvaćem, valjda ću preć i na druge neke.. tko zna..

12. Lothwen

Lothwen winterborn. :: .The Siren of the Woods.

ako ne računamo lektire iz osnovne škole (Eko Eko i slično što su neki nabrojali), onda 'Harry Potter' i Michael Ende: 'Priča bez kraja' tada, te G. P. Taylor: 'Shadowmancer' u 1. srednje... to me je navuklo na žanr. :hugz:

13. lady centhron

lady centhron Novi Član

Priča bez kraja! i danas ju obožavam

14. HARRY POTTER

HARRY POTTER Novi Član

Prva knjiga mi je bila Harry Potter i Zatočenik Azkabana, a zatim sam počeo čitati romane Roberta Asprina.

15. Laureloth

Laureloth Novi Član

Prva fantasy knjiga bila mi je Harry Potter, ako se ne varam, ali tek sam se nakon LotR-a počela zanimati za taj žanr...

16. prvo išta je bila jedna knjiga iz lektire u 4 osnovne o nekom znanstveniku koji je napravio vremenski stroj pa su njegova djeca slučajno otišla u prošlost.

Nagađam ali utemeljeno, da se radi o "Izumu profesora Leopolda", izvrsnoj dječjoj SF trilogiji Ante Gardaša. Ljubičasti planet i Bakreni Petar su prva dva dijela.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Stvar nije trilogija poput Star Warsa i sl., da radnja prelazi iz knjige u knjigu, već se mogu čitati zasebno, a povezuju ih glavni likovi i određeni SF motivi. Kao što recimo filmskog serijala 'Vrana' povezuje jedino ideja povratka iz mrtvih posredovanjem Vrane.

No uglavnom... i meni je to bilo prvo SF štivo i jako sam volio te knjige. 'Priče iz davnine' su također ostavile popriličan dojam kada sam ih iščitao, no fantastike kao žanra sam postao svjestan tek kad sam nabasao na Hobita i Prstenove. Iza toga, naravno, ništa nije bilo isto :)

17. Orrest

Orrest Novi Član

tolkien, hobbit. još uvijek najdraža njegova.

18. sabriel

sabriel Fantasy-Hr Urednik

Ne mogu vjerovati sa sam zaboravila Ljubičasti planet i Bakrenog Petra! Ta dva romana Gardaša sam znala gotovo napamet koliko sam ih puta pročitala. Čak sam i upoznala pisca negdje u 6. osnovne, ali mi se nije svidio. Nije nikome htio dati autogram ako nije kupio njegovu knjigu.

Svejedno, definitvno jedan od klasika dječjeg SF-a u nas...

19. Hunnerkongen

Hunnerkongen Novi Član

Prvu knjigu koju sam pročitao bila je Forgotten Realms : Pool of Radiance.

20. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Meni je pod ruke zapravo prvo došla stara D&D knjiga koju je prvi sused donio. :laugh: Sad, naravno da su neke prve stvari bile mitologije i priče itd, ali pravi, danas poznati fan i sci fi, miislim da je to bio Tolkienov Hobbit ili Konan. Sci-fi se fakat ne sjećam. Prije bih rekao da je u pitanju neki film nego knjiga.

Podijelite ovu stranicu