1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Prepoznavanje Fantasy Fanova

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Zoran K, 2. Svibanj 2009..

1. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ja bih također i sci fi ubrojio jer to jest blisko fantasy-u iako bih držao distancu između ta dva žanra i prijelazne definirao (tipa sword and planet žanr koji je mnogo kul).

2. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Pa ono svi smo fanovi spekulativne fikcije ali pravi hardcore fantasy fan bi bio netko tko zbilja digga duboko sam fantasy žanr i sakuplja o njemu podatke i stvari kao netko magic karte.

3. Lord

Lord Aesir Illuminati

For the record kaže mi test da sam 41.69742% - Major Geek. Naspram cca 24% od prije 2-3 godine ovo je sasvim zadovoljavajuće. I shvatio sam da moram cosplayat.

4. Decadent Sympozium

5. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Imaš na prijašnjoj stranici. Ja sam isto major geek, ali s 37%

6. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

For the record kaže mi test da sam 41.69742% - Major Geek. Naspram cca 24% od prije 2-3 godine ovo je sasvim zadovoljavajuće. I shvatio sam da moram cosplayat.

Yo bro! Vidi se tko je ovdje pro.

41.32841% - Major Geek

7. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

41.02%...

e lorde, oš' dolazit na eurocon? dobra prilika za cosplay... :D

8. Decadent Sympozium

9. Neqael

Neqael What the hell?!

Fan je svatko tko uživa u toj tematici a od te točke na dalje se grana po kategorijama od fana do fanatizma.
    Tipa Dani Danger koja po meni spada u kategoriju vrh fanatizma.

10. Decadent Sympozium

Ha čuj, povlačim razliku između fana i fanatika. Ako te operacija uha određuje, ha ok, ali ono...operacija uha, potkožni dodaci, magneti u prstima? To je pomak u glavi. Ali ako je sretna, neka I guess.

11. Neqael

Neqael What the hell?!

Ha, vidiš da je sretna. Uostalom fan je proizašlo iz fanatizma. Ne bi to radila da ne uživa. Kao i u svemu negdje postoji ta granica samo je pitanje kako je gdje vidi.

12. Decadent Sympozium

Frankly, hrpetina izmjena na tijelu više ukazuje na to da ne uživa u nečemu, nego da zbilja uživa. Razmislimo u čemu je potreba da si usadiš križ u prsa.

13. Neqael

Neqael What the hell?!

Ne vidim razlike od križa u prsima ili običan par naušnica. Ali dobo. Hoću reći da granice nisu kod svakoga iste. Nekima je nepojmljivo vidjeti naušnicu ili piercing. Moglo bi se i tu razmislit čemu potreba za naušnicom.

Offtopic:
    Bio sam redovan davatelj krvi sve dok me jednom jedna sestra prije nego sam uspio izvaditi knjižicu dobrovoljnog davaoca, onako postrance uputila. To joj nikad, NIKAD neću zaboraviti. Ne moraš davati krv ako se želiš testirati na HIV. Ostao sam izbezumljen, doslovno. A ona mi kaže, znaš mi ti tetovirane i sa naušnicom smatramo rizičnom skupinom. To je bilo tamo negdje 92'-93'. Od tada me više nisu vidjeli.

Čisto za primjer oko granica.
    Pretpostavljam da i ta Dani Danger kad vidi nekog poput nas kaže, newbie.

14. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ekšli, to sa pirsom ili tetovažom i je rizik...

kaj oni mogu znat jel osoba išla to napravit kod jako kvalitetnog majstora koji drži do higijene salona i instrumenata ili kod nekog manj pouzdanog a jeftinijeg... a jednostavno nemogu dopustit da u transfuzijske zalihe uđe zaražena krv...

s druge strane, način obraćanja stvarno zaslužuje da ih nikad u životu više nevidiš...

15. Decadent Sympozium

Pa pitanje je na mjestu. Čemu potreba za naušnicom? I nadalje iz analize toga dođemo do težih slučajeva, npr. čemu potreba za

http://hitdawall.fil...rk-good-bad.jpg

ili tome da izgledaš kao tatoo album u salonu, kao što izgleda jedan moj poznanik, ili tome da izgledaš kao jedna kolekcionarska soba nekog geeka, što je Dani Danger. Zanimljivo, u sva tri slučaja obožavaju kamere.

16. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Pa ako neko voli, zašto ne? Zašto bi ti ili itko morao diktirati nekome kaj da radi sa svojim tijelom, uostalom?

I nemreš sve ljude gledati na isti način. Ako recimo tebi, eto, ne paše tetoviranje i piercing, ne znači da ti ljudi imaju problema. Možda tim ljudima paše ukrašavanje svog tijela na taj način.

I ne, neće svaka osoba koja se tetovira ili pierca završiti tako kako si naveo gore, to su već rijetki ekstremi.

17. Decadent Sympozium

Pa ako neko voli, zašto ne? Zašto bi ti ili itko morao diktirati nekome kaj da radi sa svojim tijelom, uostalom?

Ne bi, osim što sve ono što radiš sa svojim tijelom ukazuje na tvoje psihičko stanje. Stoga ako si na srce zalijepiš kukasti križ, ako voliš drkati na curice i ako si voliš spaljivati tijelo, gristi se i ubadati iglama,a poremećen si, a poremećni ljudi ovako ili onako prije ili kasnije utječu na ljude oko sebe. I molim te nemoj sad napisati nešto što vjerojatno budeš, ovog tipa:

"Znači oni koji se pirsaju drkaju na djevojčice i treba ih zatvorit?"

jer je to valjda najgora logička pogreška ikad i neda mi te se stalno ispravljati.

nemreš sve ljude gledati na isti način. Ako recimo tebi, eto, ne paše tetoviranje i piercing, ne znači da ti ljudi imaju problema.

To je točno.

Možda tim ljudima paše ukrašavanje svog tijela na taj način.

To je isto točno, i iza svake potrebe stoji razlog.

I ne, neće svaka osoba koja se tetovira ili pierca završiti tako kako si naveo gore, to su već rijetki ekstremi.

Kad mi ne bi svaki put izmislio tekst koji sam napisao, možda se ne bi morali stalno raspravljati oko nečega što ne postoji.

18. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Ne bi, osim što sve ono što radiš sa svojim tijelom ukazuje na tvoje psihičko stanje. Stoga ako si na srce zalijepiš kukasti križ, ako voliš drkati na curice i ako si voliš spaljivati tijelo, gristi se i ubadati iglama,a poremećen si, a poremećni ljudi ovako ili onako prije ili kasnije utječu na ljude oko sebe.

Bilo kaj da radiš uopće u svom životu ukazuje na tvoje psihičko stanje. To znači da bi uopće trebali prestati išta raditi? Ako pišeš horror priče, to ukazuje na tvoje psihičko stanje. A možda i ne? Možda samo želiš zabaviti ljude, pa nisi baš takav crnjak? Ne trebaš baš svaku radnju ili rečenicu preanalizirati. To kaj ja primjerice volim fantasy, ne znači da i vjerujem u vile i hobite. Meni je to fun, baš kao što je većini ljudi koji se pirsaju to isto fun.

Kad mi ne bi svaki put izmislio tekst koji sam napisao, možda se ne bi morali stalno raspravljati oko nečega što ne postoji.

Mislio sam na onaj link koji si stavio.

19. Decadent Sympozium

Bilo kaj da radiš uopće u svom životu ukazuje na tvoje psihičko stanje. To znači da bi uopće trebali prestati išta raditi?

Ne, to uopće ne proizlazi kao zaključak, već proizlazi to da ako imam tetovažice na sebi, nikom nigdje ništa. Ali ako imam 250 različitih tetovaža na sebi, onda se već meni u glavi događaju neke bijesne pizdarije. I ne postoji osoba na svijetu s 250 različitih tetovaža na sebi, a da psihološki odgovara osobi koja ih nema, ima jednu ili nekoliko.

Ako pišeš horror priče, to ukazuje na tvoje psihičko stanje. A možda i ne? Možda samo želiš zabaviti ljude, pa nisi baš takav crnjak? Ne trebaš baš svaku radnju ili rečenicu preanalizirati. To kaj ja primjerice volim fantasy, ne znači da i vjerujem u vile i hobite. Meni je to fun, baš kao što je većini ljudi koji se pirsaju to isto fun.

Točno. A što se tiče pisanja, pisanje uvijek ukazuje na psihičko stanje, ili bilo koje autorsko djelo. Zašto? Zato jer Srpski film neće snimiti svaki čovjek na svijetu, i nisi naročito normalan čovjek ako je tvoje životno djelo Srpski film.

20. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Ne, to uopće ne proizlazi kao zaključak, već proizlazi to da ako imam tetovažice na sebi, nikom nigdje ništa. Ali ako imam 250 različitih tetovaža na sebi, onda se već meni u glavi događaju neke bijesne pizdarije. I ne postoji osoba na svijetu s 250 različitih tetovaža na sebi, a da psihološki odgovara osobi koja ih nema, ima jednu ili nekoliko.

A ti znaš svaku osobu na svijetu?

Točno. A što se tiče pisanja, pisanje uvijek ukazuje na psihičko stanje, ili bilo koje autorsko djelo. Zašto? Zato jer Srpski film neće snimiti svaki čovjek na svijetu, i nisi naročito normalan čovjek ako je tvoje životno djelo Srpski film.

Opet ti u ekstreme. Iznimka ne potvrđuje pravilo. Uzmimo primjerice Martina. On jako voli ubijati likove u svojem romanu. Jel to znači da lik ima psihičkih problema i da bi ga trebalo pripazit? Ne. On time gradi priču, kojoj je cilj zabaviti čitatelja.

Podijelite ovu stranicu