1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Preporuke Knjiga Za Čitanje

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od PadanFain, 22. Travanj 2008..

1. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Istina, kraj je totalno glup. No opraštam joj zbog predobre priče.

2. Lady Charlotte

The Little Princess - ista autorica je napisala Tajni vrt. Je li Mala princeza prevedena...

3. Lady Charlotte

Moja recenzija s facebooka:

Snoputnik - Zoran Žmirić

Recenzija s spoilerima
    Roman počinje sa saznanjem da glavni lik, Kristijan, ima tumor, da neka Maria iz San Vincentea u Južnoj Americi moli za Djevici Mariji za dijete, da se stari učitelj iz nekog sela u Indiji umire i da se novi učitelj treba tek reinkarnirati. Kakve veze sve to ima jedno s drugim, polako se saznaje u romanu.
    Kristijan ima svoje demone, točnije mladića kojeg je ubio u ratu, a saznanje da ima tumor ga pokreće da potraži svoju davnu ljubav Maju, koja je otišla u Indiju, te iz Rijeke ide put Indije. Cijeli roman je prožet predivnim mislima, uglavnom vezanih za prihavaćanje samog sebe, i općenitih mudrosti vezanih za ljubav i prošlost, sadašnjost, budućnost. Kako Kristijanova bolest napreduje, tako on polako prihvaća samog sebe, pronalazi svoj unutrašnji mir i zadovoljstvo. Kada pronalazi Maju, isto tako uči posljednju lekciju, te kasnije umire na obali rijeke. Tijekom romana saznajemo da je Kristijan taj reinakrnirani učitelj.
    Maria iz San Vincentea je Kristijanova polusestra, ali oni to nikad ne saznaju, niti se upoznaju. Ona žudi za djetetom, ali tek na kraju romana i kada Kristijan umre, dobije dva sina, jednog reinkarniranog Kristijana, glavnog junaka, a drugog reinkarniranog mladića kojeg je Kristijana ubio. Doista, zvuči banalno, ali tako je u romanu.
    Roman je pun lijepih misli, kad sam počitala da je Kristijan umro, osjećala sam se smireno, što nije baš nalik na mene, ali roman je tako djelovao na mene. Ne znam vjeruje li autor u sve, nazovimo to tako, mudrosti koje je napisao tijekom romana, ali na mene su djelovale, iako sam jednim djelom sebe znala da je to roman, bila sam zadovoljna kako je ta priča završena.

snoputnik.jpg

Ur-Quan se sviđa ovo.
  4. aasgardium

aasgardium Eydishan

Može tko šta preporučit od Ursule Leguin i Stanislava Lema? Samo da je standalone knjiga, bez nastavaka. :laugh:

5. Ogard

Ogard Aktivan Član

Imam ti od Uršule The left hand of darkness
    ne mogu ti preporučiti jer nisam još čitao
    ali ako ju nemaš daj mi mail na pp pa ti šiknem knjigu

6. autumn

autumn |-O

najdosadnija knjiga ikad
    :facts:

Sherpa se sviđa ovo.
  7. aasgardium

aasgardium Eydishan

Započeo sam sinoć Fijasko od Lema, zasad je dobra.

8. Ogard

Ogard Aktivan Član

Eto
    Hvala :cheers:

Ja jučer odustao od Good Omens, ne volim taj način pisanja
    možda se vratim jednog dana knjizi
    Počeo Heroes od Abercrobia

9. autumn

autumn |-O

jel ti to prvo od Pratchetta? on je zbilja specifican ali ja obozavam taj njegov humor

10. Ogard

Ogard Aktivan Član

da je
    budem nešt drugo
    al slijedi Bakker

11. autumn

autumn |-O

sve su njegove knjige slicne, ocu reci isti je stil. daj mu sansu, i obavezno citaj na engleskom jer je njegov humor neprevodljiv :D

12. Ogard

Ogard Aktivan Član

ma i čitam sam na eng, veći mi je gušt a i izbrusim ipak jezik

dat ću mu šansu
    nekako mi u zadnje vrijeme pašu mračnije knjige, biće mi zato nije sjeo

13. autumn

autumn |-O

moguce, a moguce i da bolje da pricekas da izbrusis jos malo engleski s drugim knjigama pa ga onda opet probas, meni je na hr bio potpuno glup, prije 15ak godina mi je bio smijesan a sad nakon 25 g citanja na engleskom mi je fakat za krepat :D
    doduse, moguce i da ti ne pase takav humor

14. Ogard

Ogard Aktivan Član

Ma slažem se, probat ću, možda imaš pravo
    Mislim znam ja dobro engleski ali drugo je kad čitaš a drugo kad pijem pivu sa strancem, tek u knjizi skužiš koliko ima riječi i da znaš da ništa ne znaš :smile:
    no Good Omens mi fakat ne paše, ne odustajem ni od Kaya koji mi je j♥♥eno dosadan :)

skužio sam da trenutno puno fluidnije čitam amere od britanaca
    sam ne znam zakaj sam onda zapeo za Abercrobea :lol:

15. autumn

autumn |-O

koji kay ti je dosadan?

abercrombie je genijalan, i njegov humor

16. Ogard

Ogard Aktivan Član

lavovi al rasana
    i ona tapiserija
    imam još tiganu i još nekaj ak se ne varam

17. autumn

autumn |-O

uh, ako su ti lavovi dosadni onda nisi za kaya :D

Sherpa se sviđa ovo.
  18. autumn

autumn |-O

btw, kaya slobodno na hr citaj, zbilja dobri prijevodi

19. aasgardium

aasgardium Eydishan

Tiganu sam dost daleko pročitao, a ništa se značajno nije dogodilo u radnji...

20. autumn

autumn |-O

dorca pomagaj :onoz:
    ne citas kaya da se nekaj desi nego da uzivas :o

Podijelite ovu stranicu