1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

PPK Cygnus Edition

Rasprava u 'Društvo Cygnus' pokrenuta od Ayllwyn, 23. Srpanj 2015..

1. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Sva pitanja, prijedloge i komentare vezane uz rad Društva, možete postaviti ovdje.:smile:

2. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Možemo li dobiti kratku povijest društva? Kad je osnovano, tko su osnivači, itd. Također, zanima me ako bih postao član, budući je sjedište društva u Zagrebu, je li ok što ja nisam odande?

3. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Možete. :smile:

Društvo je osnovano davne 2008. godine, sa ciljem promicanja umjetnosti i kulture, sa koncentracijom na kazališnim, plesnim i filmskim djelatnostima. Osnivači su bili hrpa mladih i nadobudnih kreativaca koji su htjeli nekako registirati svoje postojanje i djelovanje. Kroz ove godine koje su prethodile Društvo je napravilo nekoliko predstava koje su uspješno bile izvedene pred publikom, te nekoliko kratkih amaterskih filmova. I onda se desio pad aktivnosti jer su se ljudima u udruzi desio život. :laugh:

13.07. ove godine, sazvana je izvanredna skupština udruge gdje se promijenilo predsjedništvo i statut. Naime, u statutu je sad među djelatnostima Društva multikulturalna djelatnost, odnosno djelovanje Cygnusa se proširilo na sve umjetnosti (plesna, kazališna, likovna, fotografksa, glazbena, filmska, i srodne), te se bavi i kreativnim izražavanjem.

Novi članovi predsjedništva su moi - Ana Miljanić u formi predsjednice, Irena Ivanišević Komunjer u ulozi podpresjednice, te Ivana Delač u ulozi tajnice Društva.

Trenutni planovi Društva podrazumijevaju nastavak rada na Bad Pun Productions, organizacijskoj jedinici koja radi predstave za SFeraKon, snimanje promotivnih videa za SFeraKon, snimanje kratkometražnih filmova, organizacija izložbi, organizacija edukativnih radionica iz područja kulture, umjetnosti i kreativnog izražavanja, organizacija umjetničke konvencije itd.

E sad, udruga je registrirana na području Zagreba, ali djeluje na području cijele Hrvatske, što znači da se možeš registrirati kao član iako nisi u Zagrebu. Sudjeluješ u radu udruge putem Interneta i ostvaruješ sva prava kao i svi zagrebački članovi. :nice:

Artonys se sviđa ovo.
  4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Za sam Eydis i njegovo članstvo se ne mijenja ništa, osim da će se kroz portal i forum informirati i promovirati rad Društva i aktivnosti na njegovim projektima poput BPPa.

Svi kreativni Eydishani su naravno pozvani da se pridruže u Cygnus, bez obzira gdje živite. A svi članovi Društva - ljubitelji tople pisane riječi (spema) su naravno pozvani da dođu na Eydis i hengaju online sa ekipom ovdje.

Ayllwyn se sviđa ovo.
  5. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

OJDIS (Organizacijska Jedinica eyDIS) se osjeća zanemareno jer nije dio trenutnih planova. :hippi:

6. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

:lol:

Pa kad je već aktivna :belj:

7. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

:liz:

Posljednje uređivanje od moderatora: 6. Prosinac 2015.
  8. Falak

Falak Jacob Crawley Frye

Šta je sa dijasporom?

9. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

malo imam fobiju od bilo kakvih oblika udruživanja, al to nije bitno...

Ur-Quan se sviđa ovo.
  10. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Što te plaši?

11. Falak

Falak Jacob Crawley Frye

Komunizam?

El Viejo Dragon se sviđa ovo.
  12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Čovjek je u braku, nemojte zamjerat.

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

pa pravila. čovjek se negdje malo našali, i odmah ga upozoravaju da to nije prilično baš tu.

14. Lord

Lord Aesir Illuminati

Shit son, kakve ti traume imaš? :O

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  15. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Naša su pravila da se radi po statutu i zakonu, ostalo sve smije. :laugh:

16. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

A kakve su djevojke u tom društvu? Jesu zgodne i načitane? Ne bih se htio učlanit pa skužit da nemam s kime o ekspresionizmu krležijanske poezije.

17. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Sve su divne ^^

18. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ako ne znaju izrecitirati 'na mukah' onda ništa

El Viejo Dragon se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu