1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Pillars of Eternity

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Ivanhoe, 27. Prosinac 2014..

1. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

PoE je cRPG inspiriran Baldur's Gateom i sličnim rpg igrama na Infinity Enginu kojeg razvija Obsidian, a čiji je izlazak najavljen za proljeće 2015.

Kako su današnji RPGovi uglavnom hibrid akcijskih ili mmo igara, dečkima iz Obsidiana je palo napamet da naprave kickstarter za razvoj oldskul crpga, dakle izometrija, tona dijaloga, interakcija mišem, inventory managment, žlica humora i pamtljivi likovi. Rezultat?
    Obsidian Entertainment osnovali su developeri iz ugašenog Black Islea (Fallout, Plancscape Torment, Icewind Dale) i dosad im je fokus uglavnom bio na izradi kvalitetnih nastavaka ili ekspanzija za postojeće rpg franšize (KOTOR 2, Neverwinter Nights 2, Fallout New Vegas, Dungeon Siege 3). Također su uzeli većinu developera nakon raspada Troika Games (Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, Temple of Elemental Evil)

Nedavno je sklopljen deal sa Paradox Interactive u vezi izdavanja, no samo na distribucijskoj razini. A svi pravi gejmeri znaju da su momci iz Paradoxa zlatni i misle na svoju gejmersku publiku. One sa konzolitis PTSPom razveselit će vijest da se igra radi samo za PC i uopće ne izlazi na konzolama. Unatoč ovom slatkorječivom uvodu nemojte bit naivni i pasti na hype (preorderati već i prvi expansion za igru kao neki :whistle:).

Ako vas zanima ovo zanimat će vas i drugi, sličan projekt InExile studia (Bard's Tale, Wasteland 2) koji radi "nastavak" Planscape Tormenta na istu oldskul shemu. Ova dva studija nerijetko surađuju i djele resurse, pogotovo u vizualnom odjelu, iako je izlazak novog Tormenta najavljen tek za godinu dana.

Lady Charlotte, MarkaN i Rin se sviđa ovo.
  2. tulkas

tulkas Isus Krist

:facepalm: Lol prozujio sam prvu recenicu.

Anyway da, jedva cekam.

3. MarkaN

MarkaN I'm Batman Illuminati

Obsidian rulez! Za mene su oni legende. :respect: Takve igre vrijedi podržati, a ne ko neki, naprave 10-ak artworka, od toga sastave igru a skupili su milion $ za produkciju lol - porez na budale.

Wasteland 2 je na must play listi, tako će biti i ovo. :smile:

4. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Kvragu potrošit ću milijarde na @Amarok ove igre. :sad:

5. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Mislim da će bit DRM free verzija pa će bit dosta jedna kopija.

6. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

A onda oke. :laugh:

7. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Ne sviđa mi se party control, niti je grafika nešto posebno, no očajna sam za kvalitetnom crpg poput NWN1 I NWN2, pa čim budem imala mjesta an kompjuteru, instaliram ovu igricu.

Posljednje uređivanje: 28. Prosinac 2014.
    dorca vorbarra se sviđa ovo.
  8. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Da, ovo jedva čekam. Nedam pare prije nego što izađe, doduše, ali jedva čekam. ^^

9. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Lijepo bi bilo da sva obećanja budu ispunjena - i lijepo i tužno, uglavnom jer bi postao social outcast dok ne završim sve.

10. MarkaN

Mah, koliko dobrih igara ima, čovjek može biti social outcast sve do mirovine da hoće :belj:

Ur-Quan se sviđa ovo.
  11. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa jesi probala ove koje sam naveo u prvom postu? To su sve kvalitetni naslovi koji su postali klasici zbog svoje kvalitete. Suludo je pričat o očaju za kvalitetnim crpgom a ne odigrat Baldurse ili Planscape koji su vrh crpg barometra i dan danas.

No zanimljivo mi je u tvom komentaru kako vidim da si fan NWNa a spominješ grafiku, ako je išta bilo zaboravljivo u prvom neverwinteru to je bila žasu grafika. U to doba bioware se rastao od Infinity engina a nije bilo tehnologije za nešto poput dragon age igre. Na kraju smo dobili zastarjelu grafiku već na samom izlasku igre, istina bila je 3d i zato skalabilna i na većim monitorima no mislim da i danas ostaje biowareov rpg s najslabijom grafikom.

Meni su ovi pejsaži sa 1000 detalja u HD 1920x1080 wide rezoluciji vrh kaj se tiče 2D grafike i artworka.

Što se tiče party controla isto nema razlike osim što ovdje imaš PARTY a ne jednog kompanjona kojeg moraš ostaviti na ulici ako želiš nekog drugog sa sobom. Tak da mi je isto malo smiješno kritizirat Baldurs/Pillars party control koje su valjda jedine igre sa full partyem. :laugh:

12. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

nwn1 grafika mi se sviđala, dok je u NWN2 odličan party control - no samo meni. Slažem se da je u nwn1 party control bio užasan.

13. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Probaj onda 3D naslove ako ti je 3D prioritet Drakensang ako ti ne smetaju kompliciranija pravila, Divinity Original Sin ak voliš humor, a tu je i Dragon Age i slične grafički nabrijane igre.

14. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

jako sam nabrijan na pillars of eternity. zamalo sam igrao betu, al si nisam htio spoilat užitak

15. MarkaN

Taj Kickstarter je živo čudo. Misliš si kriza je, ljudi možda nemaju para a ono donacije se vrte u milijunima :roll: Lijepo je biti game developer.

16. tulkas

tulkas Isus Krist

Mislis si kriza je ljudi nemaju novaca pa BF4 proda 1.60 miliona kopija, i to veliku vecinu dok je jos kosto 50-ak eura. To je oko 80 miliona dolara (manje jer nisu svi kupovali kad je bila najskuplja, ali j♥♥eneo blizu). Za igru koja je izasla zbrejkana do krvi, i nije nista revolucionarno drugacija od trojke (igro oboje). Za "nista novo".

Pa ono, 4 miliona za PoE je nis, pogotovo sto vec sa 20$ dobis igru. Koja je mokri san (skoro) svih fanova zanra jos od BG2ojke.

Ivanhoe se sviđa ovo.
  17. Venator

Venator Runesmith

Čuo jesam da ova igra izlazi, pratim pomalo.

S obzirom da sam fanatik za Baldurs Gate serijal, Icewind Dale serijal i sličnim igrama, sigurno ću isprobati i ovaj naslov.
    Igrao sam i Bard's Tale koji je Ivanhoe gore spomenuo.

Ako ova igra bude iole na tragu ovih naslova bit će super. Nadam se da će paziti ne samo na grafiku koju je lijepo imati (eye candy) no meni je bitnija priča, razvoj likova, gameplay, kontrola ekipe i slične stvari.

18. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Navodno igra prije prve ekspanzije neće imati ROMANSE, nešto što je postalo must-have u nekom trenutku rpg evolucije. Još jedan plus za mene.

MarkaN, Lady Charlotte i tulkas se sviđa ovo.
  19. Venator

Venator Runesmith

Ima tu nešto. U Baldurs Gate 2 je znalo bit frke :onoz:

20. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Je ima nešto u tome dok razvališ orku glavu, a kompanjonka ti usred loota počne o svojoj samoći. NE SMARAJ ŽENO!

Ur-Quan i tulkas se ovo sviđa.

Podijelite ovu stranicu