1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Pen & Paper Za Početnike

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Mad Beard, 2. Prosinac 2011..

1. Nikolinho

Nikolinho Paladin

Nije niti slicno ovim igrama koje si naveo. Jedino zajednicko su im kockice i zabava :smile:
    Probaj malo guglat jer sad nemam vremena ti detaljnije opisat. Skajp uopce nije problem, besplatan je i instalira se u 5 minuta. Vremenska razlika je problem. Po meni postoje dvije solucije. Prva da kazes kad si slobodan u to vrijeme (19-23h kod nas, 12-16h kod tebe) i da se drugi prilagode tebi. Druga je da se nadje ekipa i DM koji mogu igrat po tvom vremenu. Znaci u 2 ujutro pa nadalje kod nas. Ja ne mogu igrat cijelu noc jer radim od 8-17h.

Igralo bi se navecer tokom tjedna (od 19-23h cca), dogovorimo se koji dan. Mozda i koji vikend kad budem slobodan. Ajde Faint dogovori se sam sa sobom, pa javi.

Zaboravio sam prije napomenut. Trebali bi imat headset (slusalice+mikrofon) da mozemo pricat :smile:
    Ako nemate probajte ili kupit ili posudit od koga. Mislim da sam u interšparu vidio za 30kn.

Drugar, hvala na zelji da pomognes. Medjutim, nemanje ni slusalice & mikrofona, pored situacije sa razlikom u vremenu i nemogucnosti obecanja hocu li tog i tog dana biti slobodan u to i to vreme, mi ne daju da budem deo ovoga. A i gledah neke klipove na YT, ne znam da li sam naisao na takve (lose) primere, ali nije mi bilo previse zanimljivo, iskreno. :)

Pozdrav & have fun vi ostali

2. Mad Beard

Mad Beard Djidji anarhista

Ma nema problema. Kakva je igra, ovisi o DM-u i igračima, ne o samoj mehanici :smile:

3. Mad Beard

2012. je banula na vrata i vrijeme je da krenemo sa ovim :smile:
    Za prvi susret sam mislio da krenem sa "predavanjem" o dnd-u, pravilima, da vidite kako to izgleda, kreacijom/odabirom likova i slicno.

Jos fali jedan da popunimo prvu grupu. Ima zainteresiranih?

4. Mad Beard

Ekipice se formirala i ubrzo krecemo s igrom.
    Za sve koje zanima, mogu nas pratiti ovdje

5. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

E ovako. Tko god želi igrat online, a nije našao sebi smještaj (ILI želi više gameanja), neka mi se javi u inbox ili ovu temu (inbox je bolji način :D). Idemo napravit jedan beginner game.

6. Mad Beard

7. The Beholder

The Beholder Novi Član

Evo, Urk, za početak, ja se javljam. xD Iskreno se nadam da nisam jediniii? :D

8. Mad Beard

Dobrodosao na forum

Nisi jedini. Ukoliko se jos netko nije javio Ur-Quanu, onda vas je dvoje za sad.
    Ja sam nazalost sad prepun obaveza, pa ne stignem. Ali zato je tu Ur-Quan da vas razdjevici :laugh:

9. mapa_falsh

mapa_falsh Novi Član

da vas pitam: jeli ova tema i ideja još uvijek živa. jer htio bi se ubacit u taj čudo D&D svijet

10. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

pitaj njube, što te zanima

11. mapa_falsh

mapa_falsh Novi Član

jeli ova akcija "uvoda u D&D" ovo online čudo još u pogonu.

jer ja sam half-noob u D&D i volio bi upast u D&D bubanj

12. Belmorn

mislio sam da imaš neko konkretno pitanje, al tebe zanima praksa...
    to ovisi o madbeardu dal će ponovno voditi avanturu

13. mapa_falsh

mapa_falsh Novi Član

pa uglavnom mi treba vodič koji će me uvesti u D&D...

14. Belmorn

koliko znaš o samoj igri, jesi već probao možda?
    od kuda si, možda ima ljudi blizu tebe koji gameaju...

15. mapa_falsh

mapa_falsh Novi Član

Dalmatinac, a iskustvo sam skupio igrajući NWN BG i DDO (tu sam pokupio kao nekakve osnove), tako da isključivo tražim ko će me uputit u pnp stil igre

16. quickr

quickr Novi Član

zanimalo bi i mene kad bi se nešto takvo organiziralo :unsure:

17. Aka

Aka Baby steps

Mogu ja pitati Tyroniusa i Ludu Bradu da pogledaju imaju li vremena. Tu je i Urqan.. I tko još?

@mapa - ja sam imala svoju prvu DnD mapu sa Mad Beardom i Ty-om, jako su dobri DM-ovi :)

18. Mad Beard

Evo da se i ja javim. Kako sam vec rekao Mapa_falshu, nemam neta vec 6 mjeseci. Zato me nema ni na forumu. Ovo pisem s posla. Dok ne dobijem net i onda jos nekako nadjem vremena za vodit nazalost nis od mene. Iako bih rado vodio pocetnicima. Ako u bliskoj buducnosti rjesim net (sto bi cak se moglo i desit) mozda cak nesto i bude.
    Tyronius niti nema net tako da nis od njega. A Ur-quan bi mozda i mogao. Bio je rekao da bi vodio jos prije godinu dana, sad neznam da li je jos uvijek zainteresiran.

19. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

A jesam, ali mi je smor online voditi, a osobno sam iz Hercegovine, pa mi Dalmacija nije preko pola svijeta, ali nije bome ni blizu.

20. mapa_falsh

mapa_falsh Novi Član

meni isto tako i u obrnutom smijeru...
    mego evo da te pitam, odakle iz Hercegovine? znam cili razred osnovne škole hercegovaca sa faxa

Podijelite ovu stranicu