1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Pen & Paper Za Početnike

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Mad Beard, 2. Prosinac 2011..

1. Mad Beard

Mad Beard Djidji anarhista

Dragi Eydišani i Eydišanke,

ovom prigodom pozivam sve koji nisu nikad imali prilike da zaigraju neku roleplaying igru na stolu (pen & paper), a htjeli bi.
    Htio bi organizirati online školu pen & papera i voditi jednu avanturu za početnike.

Znam voditi dungeons and dragons 2ed, 3.0/3.5ed, 4.0ed, pathfinder i savage worlds.

Prijaviti se mogu samo pocetnici. Znaci oni koji nisu nikad igrali ili oni koji su se susreli sa roleplayingom, ali nemaju bas iskustva u tome. Isto tako ako imate nekog frenda/icu tko bi zelio nauciti, neka se registrira na eydis pa neka se javi.

Igralo bi se online uz upotrebu nekog virtual table programa (virtualni stol) i uz pomoc skypea. Ne sekirajte se ako se u to ne kuzite. Objasniti cu sve kako se nastima.

Za pocetak bi vodio jednu avanturu po d&d 3.5ed pravilima. Termini bi bili negdje u vecernjim satima. Mozda ovaj mjesec ili poslije nove godine, ovisno kako budem imao vremena.

Molim zainteresirane da se jave ovdje ili na PM.

Isto tako, zamolio bi sve DM/GM-ove koji bi se htjeli pridruziti ovom projektu i pomoci nauciti ljude roleplayingu da se jave.

2. Aka

Aka Baby steps

Ja bi se definitvno uključila. Već dosta vremena želim ući u te sfere, ali iskreno, nikako da se pravo uključim, a i kod mene doma nikako skupiti neku ekipu.. So, count me in!
    Pretpostavljam da ovdje i nema nekih noobova osim mene al ono :)

3. SrgDark

SrgDark Novi Član

Hej, pribilježi i mene za dozu toga! :)

Ima već neko vrijeme da sam želio probati ovo, a sada su mi većinom večeri slobodne otkako idem na faks tako da se i mogu prijaviti.

4. She-Ra

She-Ra princess ^^

I ja bih! :D

5. Mad Beard

:great: :great: :great:

Ajde jos jedan/a pa imamo pravu ekipicu od 4 igraca.
    Prijave nisu ogranicene samo na četiri. Tko god se prijavi ce doci na red, samo u sljedecim turama. Osim ako se ne javi jos koji DM/GM da preuzme jednu od ekipa.

6. Mad Beard

Jedno pitanje za vas koji ste se prijavili.
    Kako stojite s engleskim? Pitam jer su pravila i knjige na engleskom.

7. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

DM ovdje.

8. She-Ra

She-Ra princess ^^

Ja sam dobra s engleskim :)

9. Nikolinho

Nikolinho Paladin

posto me mrzi da guglam reci cu bez ikakvog srama da nikad tako nesto nisam probao, a nisam ni siguran potpuno sta je i kako izgleda. u glavi imam neku stonu igru sa kockicama, tablom i igracima, kao Riziko, Monopol, Ne ljuti se covece i sl. mogo bih da probam, ali postoje 2 problema: ne koristim skajp, a i razlika u 7 sati izmedju mog i vaseg vremena. dakle mogao bih samo kad ne radim, jer ako bi se po vasem igralo oko (recimo) 7 uvece, to bi kod mene bilo podne.

10. Faint Smile

Faint Smile ilija64

ja bi al nisam siguran hocu moci to ugurati u svoj raspored.

:cry:

11. SrgDark

SrgDark Novi Član

Moj je engleski odličan, tako da nemaš brige sa te strane.

12. Mad Beard

DM ovdje.

Odlicno Ur-quan :great:. Preuzmi ti onda sljedeću grupu.

posto me mrzi da guglam reci cu bez ikakvog srama da nikad tako nesto nisam probao, a nisam ni siguran potpuno sta je i kako izgleda. u glavi imam neku stonu igru sa kockicama, tablom i igracima, kao Riziko, Monopol, Ne ljuti se covece i sl. mogo bih da probam, ali postoje 2 problema: ne koristim skajp, a i razlika u 7 sati izmedju mog i vaseg vremena. dakle mogao bih samo kad ne radim, jer ako bi se po vasem igralo oko (recimo) 7 uvece, to bi kod mene bilo podne.

Nije niti slicno ovim igrama koje si naveo. Jedino zajednicko su im kockice i zabava :smile:
    Probaj malo guglat jer sad nemam vremena ti detaljnije opisat. Skajp uopce nije problem, besplatan je i instalira se u 5 minuta. Vremenska razlika je problem. Po meni postoje dvije solucije. Prva da kazes kad si slobodan u to vrijeme (19-23h kod nas, 12-16h kod tebe) i da se drugi prilagode tebi. Druga je da se nadje ekipa i DM koji mogu igrat po tvom vremenu. Znaci u 2 ujutro pa nadalje kod nas. Ja ne mogu igrat cijelu noc jer radim od 8-17h.

ja bi al nisam siguran hocu moci to ugurati u svoj raspored.

Igralo bi se navecer tokom tjedna (od 19-23h cca), dogovorimo se koji dan. Mozda i koji vikend kad budem slobodan. Ajde Faint dogovori se sam sa sobom, pa javi.

Zaboravio sam prije napomenut. Trebali bi imat headset (slusalice+mikrofon) da mozemo pricat :smile:
    Ako nemate probajte ili kupit ili posudit od koga. Mislim da sam u interšparu vidio za 30kn.

13. Aka

Aka Baby steps

Engleski je savršen, ali slušalice i mikrofon.. moglo bi bit problema dok skupim novaca za kupiti, ma makar 30 kn. Pokušat ću do kraja mjeseca.

14. Mad Beard

@Aka
    Nije nuzno slusalice+mic, ali ce bit nezgodno jer neces stic pisat i pitat sto ti treba. Probaj bar posudit od nekog.

15. Aka

Aka Baby steps

Mislim da mi laptop ima ugrađeni mikrofon -> samo je trenutno u zadru pa ne mogu to provjeriti. javim kad sve sredin i vidin.

16. She-Ra

She-Ra princess ^^

Ja imam mikrofon u laptopu i imam skype

17. SrgDark

SrgDark Novi Član

Ja imam headset sa micom i skype.

18. Mad Beard

Zakon :great:

Ovdje su online besplatna pravila za d20, odnosno d&d 3.5, pa ako netko ima volje malo gledat neka baci oko. Nije nuzno, tako i tako cu ja sve objasniti. Kad dodjem doma cu postat i link na players hanbook iliti pravila za playere.

19. SrgDark

SrgDark Novi Član

Interesantno. Mislim da sam pohvato konce koncepta. Mislim. :P

20. Mad Beard

Podijelite ovu stranicu