1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Pathfinder Society

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od DarkMayhem, 19. Prosinac 2014..

1. DarkMayhem

DarkMayhem Novi Član

<Shameless plug>

Dakle za one koji neznaju postoji nešto zvano pathfinder society.
    To je organized play za pathfinder organiziran od strane paiza.
    Pozivam sve koji su zainteresirani da nam se pridruže.
    Redovno se igra u Zagrebu četvrtkom popodne od 16-21 u igraonici Carte Magice.
    Također se igra u Osijeku ali za to se treba kontaktirati lokalnog VL-a.

Ja redovno vodim igre online zbog nedostatka prostora za igranje u Varaždinu.

Ako imate kakvo pitanje slobodno pitajte

PFS Croatia & Slovenia | Pathfinder Lodge for Croatia & Slovenia

</shameless plug>

Posljednje uređivanje: 19. Prosinac 2014.
  2. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Interesantno zvuči. Ja imam neki sličan princip koji osobno pravim u Mostaru, sa RPGovima i tako time. Koliko toliko funkcionira. Je li Pathfinder to financira kako, ili samo uzima besplatni publicitet?

3. DarkMayhem

DarkMayhem Novi Član

Paizo, tvrtka koja izdaje pathfinder to vodi (organizira na svijetskoj razini i uređuje posebna pravila za society). E sad teoretski te ništa ne financira nego voditelji poput mene to rade volonterski, ali ako potaneš voditelj onda dobivaš neke pogodnosti točnije dobiješ sve Scenarije (kratke (4-5h) avanture koje se vode u Societyu) jer inače ih se treba kupiti (~25 kn). Mi imamo sistem tu da svaki igrač daje 5 kn i onda to ide u fond za GM-ove da se kupe battlematovi, scenariji...

4. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Ja bih vam se pridružio, ali je Zagreb preko pola svijeta od mene :P

A princip mi se sviđa, iako bi mi se još više sviđao da poguraju i s nekim fondovima - ili barem pošalju set knjiga. Njima bi bilo sitno, a ekipi pregršt :D

A zašto si odlučio koristiti Society pravila - kada to na našim prostorima i nema tu zamišljenu efektivnost da ti dođe netko tko je to kao našao na internetu i želi se okušati (barem ne često).

5. DarkMayhem

DarkMayhem Novi Član

A gle ja znam voditi online society scenarije preko roll20-a.
    Kaj se tiće knjiga i toga... ima ali vipe manje kao giveaways za konvencije.
    Society omogučava da se nađe igra neovisno o tome dal znaš još 4-5 ljudi koji bi igrali i GMa. Samo dođeš i odigraš kratak scenario. kasnije bolje upoznaš ljude itd...

U svakom slučaju uvijek se možeš okušati u organiziranju.

6. DarkMayhem

DarkMayhem Novi Član

planiram voditi preko roll20.net 26. ili 27. ako je netko zainteresiran

7. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

preferiram dobre homebrew scenarije nego souless combat excusess koje paizo izdaje

Psychotic se sviđa ovo.
  8. DarkMayhem

DarkMayhem Novi Član

a igrao sam i vodio svakakvih scenarija. od čistih dungeoncrawlova gdje samo se ide naprijed i mlati sve kaj se vidi do genijalnih roleplay priča. Kvragu jedan scenarij smo prošli bez ijednog combat encountera a drugi tako da ni jednog protivnika nismo ubili već smo izbjegavali takve stvari koloko smo mogli. Sa scenarijima ništa nije krivo. Sa igračima i GMovima je

9. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

ma vidio sam kako su pisani. uđi u sobu A, ubij sve što se kreće, izvadi predmete iz škrinje i nastavi prema sobi B gdje te čeka ista stvar...
    ponovi proces dok ne dođeš do sobe X gdje te čeka negativac koji sve izblebeće i padne

koji bi adventure path ili scenarij preporučio?

10. DarkMayhem

DarkMayhem Novi Član

Belmorn se sviđa ovo.
  11. Mirkhan

Mirkhan The former Zhentarim now Harper

zjuuuu nisam znao da još neko igra ovo.ja pričam mom sinu i njegovim drugarima al slabo se još snalaze.klinci su to od 8-9 godina.

12. DarkMayhem

DarkMayhem Novi Član

Samo polako, postoji i nešto što se zove kids track koji je malo jednostavniji

13. Mirkhan

Mirkhan The former Zhentarim now Harper

ma nakon 3 priče su ušli malo u štos.al je bilo ponovo pravljenja likova jer u startu su napravili 2 wizarda i jednu sorceress.e kad su par puta dostali na 1 hp,pa bilo malo frka,odmah suse rasporedili.sad imaju 1 half orc cleric,i rogue i jedan wizard.ko kaže da batina nije iz raja izašla :ave:

14. DarkMayhem

DarkMayhem Novi Član

XD a gle najzabavniji scenariji su kad igra totalno nebalansiran party

Podijelite ovu stranicu