1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Pathfinder Rpg

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Belmorn, 22. Siječanj 2009..

1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

aha, ja već mislio da su vani :/

thx

2. Seeker

Seeker semi-retired

Belmorn se sviđa ovo.
  3. Belmorn

4. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

sve šta je psionic ili ima veze sa njima - nema veze sa paizom... psionici su 3rd party materijal koji jest rađen za pf sistem...

sad, kruže glasine da paizo radi na ''official'' materijalima za psionicse, ali nitko nije dosad nit potvrdio nit opovrgo niti se išta konkretno može po tom pitanju iščupat...

mind you, iako je 3rd party materijal, rađen je za pf i imaju paizov blagoslov, tak da može se komotno koristit i to dok se paizo ne odluči oće li ili neće ulazit i u to...

5. Belmorn

tražio sam link, znam sve ovo

6. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

my bad, ja zabrijo da pitaš za dojmove il nešt...

zanemari, još liječim poslijedice toplotnog udara....

7. Belmorn

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

nikad nisam volio psionike

9. Belmorn

hipster u meni ih je volio baš jer su ih svi mrzili...

sviđa mi se sustav sa pointsima, kao "mana pool" umjesto standardnog "spells per day"

10. Belmorn

izluđuje me, ne mogu nigdje nać Heroes of the Jade Oath za skinut
    gledao sam malo demon hunter klasu, sviđa mi se i želim prolistat ostatak knjige...

HALP!

11. Belmorn

ne znam dal je tko čitao pathfinder unchained, ja ga sad listam...
    promjene su koliko vidim vrlo pozitivne, pojednostavljuju matematiku, ali ne i fleksibilnost igre (čineći je pristupačnijom, ali ne manje kompleksnom).
    preuredili su barbariana da bude manje zbrajanja, monka da bude sposobniji borac, roguea su počistili, a summonera doveli u red.
    postoje opcije za dinamičniju borbu i jednostavniji sustav skillova. ću pogledat detaljnije sutra

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Preko viknda sam tražio vremena za prolistati, nisam našao, budem danas. Premda moram reći kako (meni) taj dio s jednostavnijom matematikom je pomalo smješan. Nije da imaju integrale i jednadžbe sa 7 nepoznanica.

13. Belmorn

al kad imaš barbariana koji već nosi iteme koji mu povećavaju constitution i još netko baci na njega bears endurance, pa još dobiješ boost od rage-a... nije baš da ti se da usred borbe zbrajati.
    uostalom, zašto bi svaki put zbrajao ako je boost fiksan? dobro da su to pojednostavili, tko želi igrat barbariana, igra ga jer želi kršiti i raditi damage a ne vježbati matematiku zbrajanja i oduzimanja

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Ili može napraviti tabelu - ovo radim kada imam rage, ovo radim kada imam bear endurance, a ovo radim kada imam oboje. Matematika zbrajanja i oduzimanja je niži razredi osnovnih škola. Mislim da bi to svatko morao znati bez puno problema, to zaista nije teško.

Napravili su to, ok, pojednostavnili su, ali izgovor da je nekome to 'preteško za izračunati' mi je skoro pa apsurdan.

15. Belmorn

nitko nije rekao "preteško", samo nepotrebno komplicirano

16. Angelvila

Angelvila Kitty Kat

Igram Pathfinder sa skupinom jednom online. Pričamo preko teamspeaka, a sve što nam treba imamo na roll20 stranici. Počeli kao DnD ja mislim 3.5, pred jedno skoro 2 godine, prebacili se na PF nekih 6 mj kasnije. GMu su se više sviđala ta pravila, ja sam nekako podlegla budući da sam teško sklona promjenama :nice: Meni je oke kao igraču, vjerojatno je GM primjetio više promjena. Level 9 klasa Ranger, rasa elf. Čudnog li čuda :love:

Podijelite ovu stranicu