1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Pathfinder Rpg

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Belmorn, 22. Siječanj 2009..

1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

http://paizo.com/store/byCompany/p/paizoPu...G/v5748btpy8255

jel tko igrao, čuo išta o tome?
    koliko shvaćam, riječ je o 3.6 verziji D&D pravila koja bi trebala ispraviti sve što su Wizards zabrljali. Nosi setting, ispolirana pravila i neke nove stvari, ali bi ja ipak htio čuti mišljenje nekog tko je probao

2. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Trebao sam to igrat sa likom jednim na kraju mi propalo jer mi termin nije odovarao, navodno je jako dobro i kvalitetno, i sta je najbolje besplatno je.

3. josephbt

josephbt Novi Član

nisam igrao, al nacelno je preradjeni 3.5 u oblik koji je ko fol dobar. to sto su SVI problemi, koji su kod 3.5 bili určina sa K, ostali nerjeseni, a sad, nemeremo sve dobiti.

samo je umotano u novi papir, to je to. al je besplatno i fora zgleda

4. Magi

Magi Novi Član

Trenutno igram i ne čini se loše. Masu problema iz 3,5 je riješeno (0lvl spells, polymorph i grapple, npr.). Neki drugi su ostali (loše riješeni NPC-i). Sve skupa, trenutno najbolji d20 sistem na tržištu (za sada je čak i besplatan!).

Dakle, kome se svidja DnD, ovo je prava stvar.

5. Belmorn

zanimljivo, a što je s onim "iconic characterima", to su kao novi mielee i regdar?
    treba li imati 3.5 knjige ili je pathfinder samostojeći?

6. Magi

Magi Novi Član

Nikad mi nije bilo jasno čemu ti characteri služe.

Koliko ja znam, Pathfinder bi trebao biti samostojeći kad izađe. Za sada je dobro imati 3,5 knjige pri ruci kao referencu.

7. Belmorn

ah, knjiga od 500 stranica još nije tiskana?
    sad sam tek skužio da se igra beta

8. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Da, to je beta, i ne znam koliko je sada jer nisam gledao detalje, no poanta toga je da to bude cjelokupni, samostojeći 3.5 replacement tako da paizo na njemu moze temeljiti svoje pathfinder avanture i campaign setting, koje ostavljaju na 3.5 sustavu. Jer izlaskom 4. edicije, 3.5 knjige su izasle iz printa a njima trebaju in-print core rules za pathfindera.

9. Belmorn

pročitao sam pravila s jednim frendom. obojica smo oduševljeni tako da ću umjesto dark agesa voditi ovo. već imam trojicu igrača. bit će zabavno

10. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

pročitao sam pravila s jednim frendom. obojica smo oduševljeni tako da ću umjesto dark agesa voditi ovo. već imam trojicu igrača. bit će zabavno

:nice: što te toliko oduševilo da ostaviš vampire i vratiš se dnd-u? molim te podijeli s ostalima...

11. Belmorn

možda me oduševio siloviti odmak od čiste treće edicije u jednom svježijem smjeru...
    ako nisi pogledao pravila, daj im priliku.
    postoji i drugi razlog - nije mi se dalo čitati silni lore oko constantinopola u dark agesu...

12. Belmorn

Ovih dana je Core rulebook izašao u prodaju kao pdf i u tiskanoj verziji (koja je rasprodana).
    ako netko nađe link za pdf (al ne onu besplatnu betu) slobodno mi ga proslijedi

13. stribor

evo što kaže lik s gencona:

Like the special pass to get into the exhibit hall an hour early, which I took advantage of. It was that pass that allowed me to be present on the inside and see the crowd nearly trample each other to get to the Paizo booth at which I was already standing. I quickly grabbed my copy of the Pathfinder book and a giant purple Paizo d20 and stepped in line where Jason Bulmahn, lead designer, signed my book.

Folks, the line for the Pathfinder book was insane; it wrapped around their booth twice and then went back to the corner of the hall. Even the local Channel 8 news crew was on hand to ask attendees what all the hubbub was about.

koliko znam svi su primjerci planuli...digo se hype nema šta!

nwgo, šta mislite kolika je konkurencija Pathfinder za 4e? osobno, nisam siguran da je uopće ikakva konkurencija. nekako sam stekao dojam da su na njega prešli ljudi koji se nisu htjeli prebaciti na 4e...doduše, mogao bih biti u krivu.

14. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Pneznam, bilo kad bi izabrao rađe pathfinder nego 4e

15. Sherpa

Sherpa Legenda

nwgo, šta mislite kolika je konkurencija Pathfinder za 4e? osobno, nisam siguran da je uopće ikakva konkurencija. nekako sam stekao dojam da su na njega prešli ljudi koji se nisu htjeli prebaciti na 4e...doduše, mogao bih biti u krivu.
    Nimala jer nema veliko ime kao što je D&D

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ima itekako veliko ime iza sebe, ne kao ime franšize kao D&D, no Paizo moze stati bok uz bok Wizardsima kao brand. A što se same konkurencije tiče, ne natječu se jedan protiv drugoga tako da konkurencije nema. Jednostavno ne ciljaju istu populaciju. Situacija nije takva da će ljudi birati između D&D-a i Pathfindera, jednostavno će igrati onu igru koja im se više sviđa, ili obje.

17. stribor

da složio bih se s exxarom, kako sam već gore napisao. bilo bi super kada bi postojao neki podatak koliko je ljudi s 3.5 prešlo na 4e odnosno na pathfinder...naravno, da sam svjestan da ga nema, ali eto, bilo bi zgodno imati ga.

@sherpa - nisam siguran da nije veliko ime, jer u suprotnom se ne bi dizao toliki hype oko njega...uostalom paizo je poznat igračima DnD već neko vrijeme, mislim da se on probio kada je dobio prava da izdaje časopise dragon i dungeon, iako je vjerojatno postojao i ranije...

18. Sherpa

Sherpa Legenda

uostalom paizo je poznat igračima DnD već neko vrijeme
    A van toga?

Pathfinder moze navuci ljude koji su vec igrali no ne vjerujem da ima slicnu moc u odnosu na nove igrace

19. stribor

a čuj, sad je pitanje kako uopće dolaze novi igrači?

agresivnim marketingom ili tako da te pozove frend iz razreda/treninga/posla da se pridružiš njegovom partiju koji igra xy igru? ja više nekako vjerujem u dobru preporuku nego u marketing, a čini mi se da tu vodi pathfinder.

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

A van toga?

Pathfinder moze navuci ljude koji su vec igrali no ne vjerujem da ima slicnu moc u odnosu na nove igrace
    Pathfinder nije niti ciljan na nove igrače. U Paizou su željeli nastaviti izdavati naslove za 3.5 ediciju D&D-a, a dolaskom 4. edicije core bookovi 3.5 edicije su povučeni iz prodaje odnosno prestali biti tiskani. Upravo to im je smetalo, jer su željeli da ljudi imaju pristup core bookovima sistema kojega podržavaju. Zato su napravili Pathfinder - sva poboljšanja u odnosu na 3.5 ediciju su unutra samo zato jer su to mogli i željeli napraviti kao dodatni posao, a osnovna ideja je bila u vlastitoj režiji izdati core bookove za sistem kojega žele podržavati tako da svoje kupce mogu opskrbljivati core bookovima dokle god izdaju 3.5 naslove.

Zbog toga Pathfinder i 4. edicija nisu konkurencija, jer ciljaju skroz druge skupine. Pathfinder će se svakako prodavati lošije od D&Da, no to je i očekivano i nije negativna stavka u planu.

Podijelite ovu stranicu