1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Oružje Čini Čovjeka

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Rin, 29. Siječanj 2008..

1. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

Ima li FBI studiju koja daje odgovor na to kod koje veličine pištolja se najveći postotak kriminalaca daje u bijeg?

Postoji studija po kojoj ako bankovni čuvar ima ogromnu vidljivu pljucu na boku, tu banku manje napadaju nego onu koja ima čuvare sa manjim ili skrivenim oružjem.

@Klosh

Mali kalibar, veliki kalibar, svejedno. Vježba, vježba i samo vježba. Ako prvi metak pogađa, trzaj nije bitan.

Tko je jednom gađao iz pištolja zna koliko je teško prvi puta na streljani uopće pogoditi metu.

Glavna prednost 9mm Para je da je tradicionalna lakonabavljiva masovno proizvidiva municija, osim u SAD-u, gdje je to isto sa .45 ACP - ima je valjda još iz 1914-1918-og godišta k'o pljeve.

@Decadent

Ili dobru botu. Bota ti daje respekt, a i loše stvari se dešavaju na njenom daljem kraju.

2. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Tko je jednom gađao iz pištolja zna koliko je teško prvi puta na streljani uopće pogoditi metu.

heh, prvi put ti je teško čak i repetirat i povuč okidač jer zapravo nit neznaš s čime imaš posla :P to ti i mala brojovka predstavlja naučnu fantastiku XD

3. HabalGarmin

HabalGarmin Novi Član

izvuče on pljucu a ja reko ha! i padnem u nesvjest i štaš sad!?

4. Grishak

Grishak Novi Član

neko dalekometno oružje kao samostrel uz to bodeže i naravno otrove ,puno otrova, jako jako puno raznih otrova.
    Uza sve to bi poslovao iz sjene naravno, sve da izbjegnem blisku borbu, heh nedaj bože da netko unakazi prekrasno mi lice.

5. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Ili dobru botu. Bota ti daje respekt, a i loše stvari se dešavaju na njenom daljem kraju.

Kaj je bota? Tak se zove ona jedna vrsta čamca, a kaj je još bota?

6. Artonys

Artonys Wolves Die Young

Palica, štap, batina.

7. El Viejo Dragon

Like Aronys said.

Stara hrvatska riječ.

8. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Loše stvari se...rješavaju. :ninja:

9. Freya

Freya goddess of eydis

neko dalekometno oružje kao samostrel uz to bodeže i naravno otrove ,puno otrova, jako jako puno raznih otrova.
    Uza sve to bi poslovao iz sjene naravno, sve da izbjegnem blisku borbu, heh nedaj bože da netko unakazi prekrasno mi lice.

Rođeni rogue :nice:

10. Red Srebrnog Zmaja

Red Srebrnog Zmaja Novi Član

Naša najdraža oružija su dobro izbalanisrani mačevi, ali nađe se za opasačem i platova te pokoja sjekirica, a na leđima i koji luk sa tobolcem punim strijela. Imamo mi i par helebardi i koplja te čak i jedan samostrel.
    No da smo u današnjem vremenu vjerojatno bi hodali s prepiljenom dvocjevkom....čisto fore radi ;-)

11. yourstrulythedevil

yourstrulythedevil Novi Član

Budući da sam zaista sitna osoba, mislim da bi nekoliko bodeža bilo meni savršeno za borbu. :ninja:

12. Lord

Lord Aesir Illuminati

Gledam si da je to ovisno o situaciji, ali mislim da bi dobro ciljani pogodci iz mp5 ili neke druge submašinke mogli biti jako dobrodošli. Malen domet, ali izuzetna mobilnost. Uostalom jurišne puške sa mehanimom u kundaku, takozvani bulpup su također strava. Umalo pa i nema trzaja koji zasmeta ciljanju, nato standard municije, te mogućnost modiranja da prima 5.56 (default) i 7.62mm municiju. Što je jako super. Long range, ne znam što bih uzeo. Možda minobacač u kombinaciji sa barretom.

Hladno oružje, definitivno luk i strijela zbog kratkog reloada, supe mobilnosti pogotovo ako se radi o mongolskom konjaničkom luku kojemu treba priično malo prostora da bi ga upotrijebio što je super za uske prostorije. Close combat, definitivno mač i štit mislim da tu nema premca osim ako nije konjanik onda definitivno warhammer, a ako je samo oklopljen, zakrivljeni mačevi poput falchiona i sl. koji ne samo što probijaju oklop bez beda, nego i zahtjevaju jako malo snage za korištenje i izgleda awesome kad ih se prihvati netko tko zna baratati s time.

13. Falak

Falak Jacob Crawley Frye

Ma balisong, imaš i oružje i igračku u isto vrijeme :D

14. El Viejo Dragon

Lorde, ako govorimo o urbanom fantasy-u, H&K MP7. Ili ruski Vikhr.
    Luk i strijela u zatvorenom prostoru? Veliki no-no.

15. Lord

Lord Aesir Illuminati

Mislim kao snajper pozicija jel u nekoj zgradi. Postoji mogućnost urušavanja i sl. pa da ima malo prostora gdje ne možeš nategnuti luk horizontalno, a dugi lukovi su preveliki da bi ih iznad glave natezao.

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

close combat - Vepr 12 >>> sve ostalo

a urban fantasy, da mp7 definitivno, alternativno ak74u ili bofors ak5d...

17. El Viejo Dragon

http://en.wikipedia.org/wiki/SR-3_Vikhr

Gledaj na ovo kao rusku varijantu MP7. U JA2 v.1.13 razara. AK-47U je bio izgleda predivno, i gledam da si kupim jedan airsoft, ali probojnost oklopa mu je slaba.

18. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

poanta smg-a nije probojnost oklopa nego suppresion fire i/ili precizni pogotci na malim udaljenostima (balistički govoreći, jel)...
    ako ćemo u probojnost oklopa gledat, završit ćemo na nekim divljim kalibrima XD

19. El Viejo Dragon

Hej, precizni su do 200m. Na toj udaljenosti probijaju 99% do sada poznatog balističkog oklopa (sa odgovarajućom municijom).
    Što ti znači sačmarica ako me s njom samo odbaciš na zid?

Edit: i nisu SMG-ovi. MP7 je PDW (Personal Defense Weapon) a Vikhr je kompaktna jurišna puška.

20. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

pdw je ekstenzija smg kategorije, really... a ponajbolji pdw i dalje ostaje p90... jest da je ružan do bola, ali municija koju pljuje na tebe prođe i kroz tebe i kroz tvoj pancir a iza sebe ostavi rupicu veličine pribadače... neloše za 40 godina stari dizajn :D

Podijelite ovu stranicu