1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Dobrodošli u novi dom Eydisa.

Forum je prošao kroz premještanje i sada je na novom serveru i domeni. Ukoliko primjetite neke nedostatke, molili bismo vas da obavjestite administraciju u dotičnoj temi.

Hvala na razumijevanju.
    Sakrij obavijest

Oružje Čini Čovjeka

Rasprava u 'Krčma ~Pod Zmajevim Krilom~' pokrenuta od Rin, 29. Siječanj 2008..

1. Rin

Rin essjaydubya

Evo jedan pomalo spammerski topic - kada biste živjeli u neko srednjovijekovno (može i fantasy) doba, kojim bi ste se oružjem (i/ili magijom) koristili?
    Pod uvjetom da biste zaista koristili neka oružja :smile:

Ja bih imala dva shortsworda; two-weapon fighting! Oh yeah :love:

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Mozgom :love:, izbjegavao bih oruzje, jer tko se maca laca od maca i pogine

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Veoma zavisno o vremenskom periodu i civilizacijskim tekovinama u doticnome. No u svakom slučaju iz jednog praktičnog gledišta mač pwna sve.

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Reci to Legolasu!!1

Jab imao samostrel sa kopljem i buklerom (onaj preko podlaktice) na ledjima. :tired:

5. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

nekakav omanji bodež da ga mogu u ruksaku prokrijumčarit ..erm...nekoj srednjevjekovnoj tašnici :tired:

6. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Sjekira! ništa nema osobinu dobre dvogube sjekire, a ta je da se njome jako riejtko moraš boriti. uz nju bi išao i kakav luk od tisovine :tired:

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Jab imao samostrel sa kopljem i buklerom (onaj preko podlaktice) na ledjima. :tired:
    Buckler je zakon, no ne ova varijanta koju si ti spomenuo. Actually uopce nisam siguran koliko se i ako ta varijanta uopce koristila tijekom povijesti :tired:

No kaj se tice bucklera koji se drzi u saci, predivna stvarcica, sa gomilom ofenzivnih mogucnosti pored ocite defenzivne. Izvrsna stvar izvan bojnog polja. No klasični štitovi i oklop su puno korisniji na bojišnici. No bilo bi zanimljivo da su u medieval/fantasy zapadu koristeni specijalci, mislim da bi bio dobar izbor za njih.

8. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa kako ću ga držat u ruci sa kopljem ili samostrelom, više ga imam radi šminke. ^^

9. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Ako bi to bilo u fantasy okruženju, onda bih definitivno bio Sorcered, Magic Missle i Finger of death kao favored weapon..

Ako baš no-magic world, onda vjerovatno bastarduša ili flail..

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Kako si uspio stavit dvije najlejm čarolije u top3. Kao da te pita zlatna ribica za tri želje pa zaželiš biti Q.

11. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Najvjerojatnije , seronja koji svima sere od iza , negdje sa Sherpom kraj velike mape :think:

ak se vec treba tuci onda konj, full plate, lance i flail. Ak padnem s konja mač i med shield ili ako je konjicka bitka greatsword neki

Ako je neki bash fantasy setting bio bi đubre crkveno (sto je i na nasu povijest primjenjivo :D :D )

12. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

13. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

ili kad smo kod wh.-a :)

14. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

No no spustite se na zemlju, govorimo samo o oružju, a ne koja bi rasa monster htjeli biti. :)

15. Seeker

Seeker semi-retired

zvjer sa natural weaponsima, shiftin :think:

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Sjekira! ništa nema osobinu dobre dvogube sjekire, a ta je da se njome jako riejtko moraš boriti.
    hehe...

za flail sam pomalo nespretan, tak da bi to furo ko sekundarno oružje... no zato bi primarno bil dvoručna maljina. :dry: lomi kosti i preko full platea :cry: a o koljenima konja da ne pričamo... :laugh:

kao i kolega psiho i ja bi najvjerojatnije bio klergija... preferabilno ares, mars ili odin... :think:

17. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

coposite short bow, solidna zaliha strijela, nozevi za bacanje, long sword + stilleto, whip.

:think:

18. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

a moro si navest bič, jelda... :laugh:

:think:

19. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

luk i strijela... :laugh:

i mali bodeži koje bi zavitlala neprijatelju u vrat :dry:

20. Isenhart

Isenhart Fantasy-Hr Urednik

Nema ništa do 1,65 centimetarskog two-handeda (uključena drška i štitnik za prste), 2 do 3 kila težine..
    :laugh: Hack'n'Slash baybe :dry: .

Podijelite ovu stranicu