1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Naočale

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od GreyWolf, 30. Lipanj 2007..

1. Sin

Sin Paladin of Eydis

A kao da je zamagljivanje i sve to neki problem... uzmes obrises od majicu i tisina... neznam... meni su naocale toliko normalne da i kad ih nemam znam prstom ih pogurat prema gore da bolje vidim i tek onda skonta da sam ih skinuo :lol: :lol: :lol:

2. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

A kao da je zamagljivanje i sve to neki problem... uzmes obrises od majicu i tisina... neznam...

Ooo, ne znaš ti. Otkada dobih ove nove naočale sa nekim ultra extra uber posebnim staklom koje je neosjetljivo na udarce ali itekako osjetljivo na prašinu, prste, tkanine, ma sve! Ne smijem ga vrškom prsta taknut i već ostaje zamuljano, a kada pokušam majcom obrisat, e tek onda ništa ne vidim.. Da ne spominjem kak moram dodatno svakih sat vremena brisat zbog prašine :lol:

3. Elvenstar

Elvenstar missing

Takva stakla imam i ja :lol: , ali pazi na njih, lako se izgrebu :lol: .

4. Sin

Sin Paladin of Eydis

Ja imam fotosenzitivne sa cilindrima... i nisam nikada imao problema :lol:

5. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Zamagle se kad udjes u ducan, kisa pada po njima pa ostaju kapljice, zuljaju na nosu nakon duzeg nosenja, moras ih brisati svaki cas jer se zaprljaju, moras okretati cijelu glavu kad zelis vidjeti nesto sa strane a ne samo baciti pogled, ne mozes nositi suncane naocale, smetaju pri bavljenju sportom . . . . . . .
    Dovoljno? :lol:

Od svih nabrojanih problema , meni jedino predstavljaju zapreku u sportu i magljenje , al obrishem ih necim i to je to .. dobra stakla se ne prljaju tako cesto , nisam ni primjetio da cesto okrecem cijelu glavu , to mozda ovisi o velicini stakla, suncane ocale mi nisu napete toliko, a kapljice kiše sam riješio nošenjem šilterice :)

meni su naocale toliko normalne da i kad ih nemam znam prstom ih pogurat prema gore da bolje vidim i tek onda skonta da sam ih skinuo :great: :cocky: :rocks:

:w00t2: to se i meni stalno događa :yeah:

Ooo, ne znaš ti. Otkada dobih ove nove naočale sa nekim ultra extra uber posebnim staklom koje je neosjetljivo na udarce ali itekako osjetljivo na prašinu, prste, tkanine, ma sve! Ne smijem ga vrškom prsta taknut i već ostaje zamuljano, a kada pokušam majcom obrisat, e tek onda ništa ne vidim.. Da ne spominjem kak moram dodatno svakih sat vremena brisat zbog prašine :lol:

Znam u cemu je problem tu , imam i ja jedne takve (imam 2x ocala :) ) , mislim da je problem u anti refleksivnom sloju , to je jedina stvar koja je razlicita kod ocala koje imam, jedne ocale su "standardne" tj. uber extra bla bla , a druge su uber extra + antireflex sloj i one se full lako prljaju, mogu ih cistit jedino krpicom koje sam dobio sa njima (i sa krpicom za lcd ekran :lol: )

6. Seeker

Seeker semi-retired

A kao da je zamagljivanje i sve to neki problem... uzmes obrises od majicu i tisina... neznam... meni su naocale toliko normalne da i kad ih nemam znam prstom ih pogurat prema gore da bolje vidim i tek onda skonta da sam ih skinuo :great: :great: :birthday:
    ma kad udjes s hladnog na toplo brisanje ne pomaze, morascekat. i da, vc godinama sam naviknut na njih da ih zabotavljam

7. Sammael

Sammael Knjižničar

ma pomaze, ja vec standardno nosim one krpice koje ti daju s naocalama.

8. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Idem u petak naručit nove 'očale.
    Mislim da ću tražiti dizajn kao Dumbeldorove polumjesečaste, ionako cijelo vrijeme gledam preko njih....

9. Velena

Velena vintage queen

te dobro stoje samo vremešnijim ljudima, mlađarija s njima izgleda čudno :cocky:

10. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Navikoh na 'čudno', tako da to neće biti neki problem.

11. quixoticelixer

Znam u cemu je problem tu , imam i ja jedne takve (imam 2x ocala :) ) , mislim da je problem u anti refleksivnom sloju , to je jedina stvar koja je razlicita kod ocala koje imam, jedne ocale su "standardne" tj. uber extra bla bla , a druge su uber extra + antireflex sloj i one se full lako prljaju, mogu ih cistit jedino krpicom koje sam dobio sa njima (i sa krpicom za lcd ekran :kiss: )

Jel taj sloj daje zelenu boju :birthday: ili je to zbog zaštite od uv-zračenja :hugz:?

12. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

moje su isto neke s zaštitom, al ne primjećujem posebnu razliku u staklima osim što su konkavnija nego normalna, tak da mi malo bježe iz okvira...

13. autumn

autumn |-O

E, te sa zastitom vise nikad necu uzet! Ne samo da brisanje majicom ne pomaze vec ih samo dodatno zamulja nego su mi se izgrebale nakon 6 mjeseci. :lol:
    Glavni nedostatak na koji se ne bi mogla navici je to sto ne mozes nosti suncane. Mene odmah glava pocne boliti kad sam na suncu bez cvikera, rekla mi doktorica da je to jer imam svjetle oci. :cocky:
    Na plazi obicno imam duple naocale na nosu i svi me cudno gledaju. :onoz: :lol:
    A i u voznji, provjeravanje mrtvog kuta i pakiranje su neopisivo laksi s lecama nego naocalama. :love:

14. Elvenstar

Elvenstar missing

Meni su isto cijele zgrebane, moram si napraviti nove.

Ja bez sunčanih naočala ne izlazim iz kuće, osim po mrklom mraku, isto me užasno smeta svjetlo. Dragi mi na to dobiva osip jer ga je sram da ja nosim sunčane kad nema sunca :love: . I za sunčane je bitno dobro staklo, ja imam savršene guccijeve i obožavam ih :cocky: .

15. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

lol.. pa i ja furam sunčane skoro uvijek jerbo mi smeta svijetlost jačeg intenziteta... nije to niš čudno... još ak ih znaš nosit sa stilom... :cocky:

16. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Vi kojima smeta grebanje "stakala" probajte nabaviti polikarbonatna stakla, to se ne grebe baš lako , i vrlo su čvrsta , ja sam komad 180 kn platio.

Jel taj sloj daje zelenu boju :lol: ili je to zbog zaštite od uv-zračenja :smile:?

da , anti refleksni sloj daje zelenkasti odsjaj

17. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

imam nekakvu neveliku dioptriju. imam čak i naočale negdje, ali odustah nakon 3. dana nošenja. stalno preskakah nekakvu imaginarnu stubu koja se pojavljivala zbog mog piljenja u pod preko ruba naočala, pa se tako spoticah i nekako blesavo hodah stupajući.

hmm, mogla bih ih i pronaći..

18. quixoticelixer

E, te sa zastitom vise nikad necu uzet! Ne samo da brisanje majicom ne pomaze vec ih samo dodatno zamulja nego su mi se izgrebale nakon 6 mjeseci. :cool:

Yep, meni su svako malo zamuljane :evil:
    Jedino što mi se još nisu nimalo izgrebale, a imam ih već osam mjeseci :laugh:
    (da kucnem o drvo :cocky:)

19. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Samo nemoj 'očalama kucnut o drvo.. :laugh:

20. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Pa ako su dovoljno kvalitetne moze i to :laugh:

Podijelite ovu stranicu