1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Naočale

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od GreyWolf, 30. Lipanj 2007..

1. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Blago vama. vi poznajete života bez naočala, leća i sličnih okularnih pomagala.

Nosim 'očale već 20 godina, a star sam 22. Poznaju me svi optičari u gradu....

2. Terranea

Terranea evil turtle

pa kakav bi svećenik bio da nemaš naočale? :cheek:

3. Seeker

Seeker semi-retired

morao bih opticaru opet :\
    inace jedan od razloza zasto ne nosim lece je spavanje, prev elike su sanse da zaspem s njima

4. Eniyel

Eniyel Vampiruša

trebala bi i ja :belj: aaaa, ocem lece :cocky:

5. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

morao bih opticaru opet :\
    inace jedan od razloza zasto ne nosim lece je spavanje, prev elike su sanse da zaspem s njima

Od popodnevne čorke ti ništa neće biti, iako noćnu s lećama nisam probala :belj:

6. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Poznavah tipa koji uopće nije skidao leće nego je samo svako jutro nakapao one otopine direkt u oči... :laugh:

7. fear.of.a.dark

fear.of.a.dark Novi Član

Od popodnevne čorke ti ništa neće biti, iako noćnu s lećama nisam probala :cool:

istina, koliko sam ja puta zadrijemalaaa... al ne usudim se noćnu :whistle:

8. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Poznavah tipa koji uopće nije skidao leće nego je samo svako jutro nakapao one otopine direkt u oči... :laugh:
    :cool: :lol: :lol:

istina, koliko sam ja puta zadrijemalaaa... al ne usudim se noćnu :laugh:

Ma mislim da ni od noćne ne bi ništa bilo al bi trebalo vremena da se razbistri pogled :laugh:

9. autumn

autumn |-O

U rem fazi sna oci se pomicu lijevo desno prilicno brzo i kad imas lece te lece ti grebu oko.
    Ne spavati s lecama, nikako.
    A nije ih dobro ni nositi 15tak sati dnevno, jer ce vam se dogoditi da ih uopce vise nesmijete nositi zbog ostecenja roznice.
    Upravo sam shvatila da nosim lece 18 godina. :kill: :w00t: :fight:

10. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Ja sam imala problema zbog predugog nošenja leća. Nosim ih svega 4 godine, ali onako, od jutra do mraka. Nešto da rožnica ne prima kisika pa da se nakupilo previše kapilara. Puste masti i kapljice, ali sada sve ok. NIPOŠTO ne pretjerivati s lećama.

Novi problem, stalno mi se vraća jačmen a uopće ne diram oči (osim umivanja, prije čega gotovo dezinficiram ruke, i šminkanja, a šminku niskim ne dijelim!). Što ako mi zabrane leće?! :w00t: :kill:

11. Moontaylor

Moontaylor Putnik na putu Istine

Nosit ces cale i biti cool :kill:

12. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Ne volim naočale... osim toga su debele i crne i... i... NEEEE!
    :kill:

13. Moontaylor

Moontaylor Putnik na putu Istine

Mi cemo te jednako prihvacati !! :great:

14. Elvenstar

Elvenstar missing

Ne volim naočale... osim toga su debele i crne i... i... NEEEE!
    :cry:

Pa ne moraju biti ni crne ni debele :great: . Bar danas ima okvira kakvih hoćeš, ima i zelenih :w00t: .

15. autumn

autumn |-O

Što ako mi zabrane leće?! :cry: :cry:
    To sam prosla prije 10tak godina, skoro su mi zabranili nositi lece. Buduci da me od naocala boli glava, pogotovo kad je sunce, i da se nikako ne mogu naucit voziti s njima, odlucila sam smanjit nosenje.
    Vikendom, ako sam doma, ih uopce ne stavljam a inace se trudim skinuti ih oko 6- 7 popodne. I sad je sve ok, imam one dvotjedne koje propustaju puno kisika i nemam vise problema. :great: :w00t:

16. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

što je loše u naočalama, nekim ljudima one jednostavno stoje :great:

17. autumn

autumn |-O

Zamagle se kad udjes u ducan, kisa pada po njima pa ostaju kapljice, zuljaju na nosu nakon duzeg nosenja, moras ih brisati svaki cas jer se zaprljaju, moras okretati cijelu glavu kad zelis vidjeti nesto sa strane a ne samo baciti pogled, ne mozes nositi suncane naocale, smetaju pri bavljenju sportom . . . . . . .
    Dovoljno? :great:

18. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

to već spada u praktične probleme :great:

19. Eoden

Eoden Novi Član

levi just got owned :great:

20. Seeker

Seeker semi-retired

ok kakve to ima veze eoden?
    @autumn svejedno, covjek se navikne na ocale. jedini problemi koj me jos uvjek smeta su zamagljivanje i kisa

Podijelite ovu stranicu