1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest

Naočale

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od GreyWolf, 30. Lipanj 2007..

1. pandora

pandora Aktivan Član

ma meni svi nose... čača, mater, brat i ja... kad odemo u optiku dobijemo veliki obiteljski popust... :birthday:

2. Mariel

Mariel Novi Član

djete černobila. umjesto da genetski mutiram u wonder woman završih sa ohoho dioptrijom. sad je bolje, ali još nije ni blizu ispravljeno. ne nosim više naočale. niti leće. čekam dobitak na lotu. :laugh:

3. Freya

Freya goddess of eydis

a kad dobiješ na lotu ćeš na lasersku korekciju koja košta dvadesetak tisuća kuna?

ja vidim na daleko ali ne baš najbolje i na blizu. nosila sam naočale jedno vrijeme kao klinka u nekom od nižih razreda osnovne. sad nosim sunčane naočale......mislim, ne baš sad....... noć je! :tired:

4. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Ne nosim nikakve naočale,ali skužila sam da bi trebala jer mi se pomalo počeo vid mutiti zbog prečestog gledanja u komp. Ili bi barem trebala nabaviti naočale sa zaštitom od zračenja. A lijena sam otići i raspitati se..... :kiss:

5. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Meni je u familiji dalekovidnost tradicija, samo sam ja izgleda osvojio jackpot, dijoptrija mi je +5.55. Hvala Bogu na lećama... btw optičar nam je ostao obiteljski prijatelj....

6. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

trebam kupiti ubrzo koje malo skuplje i kvalitetnije naočale inače mi ne gine dioptrija, nosam i cijeli dan a na njima samo što nije ugravirano preko stakla (ovaj plastike(tj, nepoznatog materijala)) MAde In Tunguzija (kina je tehnološko središte za zemlju u koju su ove proizvedene......

7. Anria

Anria Aktivan Član

HIM, nisam sigurna jesi li se potrudio pročitati gornje postove, očito nisi, jer ovdje pričamo o naočalama za vd :smile:
    Znaš, to je ono smeđe, prozirnih stakala, što ja tražim kad se zaderem ''Gdje su mi očale?!''

:tired:

8. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ovih dana bi morala otići kod optičara. Prije mora sam bila i ustanovio mi je da sam dalekovidna, ali nikako nisam otišla po cvike i sada sve lošije vidim na ljevo oko.

9. Anria

Anria Aktivan Član

Mene baš zanima što će mi reć optičarka kad sad pođem u 9.mj :lol:
    Činjenica je - počela sam naočale redovito nosit pri čitanju tek prije par tjedana :lol:
    A i ne pomažu baš pretjerano, svejedno sam kao sova :lol:

10. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Uzmi leće! :belj: Malo je komplicirano na početku, ali uskoro i zaboraviš da ih imaš. Samo nemoj zaspati s njima u očima... :lol:

11. Anria

Anria Aktivan Član

Ne, imam malu dioptriju, ali imam astigmatizam koji mi jako smeta u zadnje vrijeme, jer mi se očitao pogoršao, a već sad imam ona zakrivljena stakla, jako zakrivljena, ne želim misliti koliko će zakrivljena biti kad se idući put vratim iz optičara :belj:

12. Moontaylor

Moontaylor Putnik na putu Istine

I ja nosim naocale :omg:

Ali vecinom samo kad citam , ucim, vozim auto, gledma TV i sl.

Iako mi nije nesto veliak dioptrija, ali i nakon 15min. citanja bez njih zabole me oci. Pa ne mogu bez njih :nice:

Nosim ih od 6.7. razreda. I to mi je najmanji problem.

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  13. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Heh, ja bih trebao kupiti nove samo mi se ne da ići kod optičara na pregled, pa čekati da on pošalje po stakla u Austriju...
    A zbilja bih trebao, al sam lijen...

14. fear.of.a.dark

fear.of.a.dark Novi Član

ja nosim leće.. naočale su mi potrgane jer je netko pametan stao na njih- U MARTAMA..
    uglavnom moram napravit nove :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  15. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Meni se više ne da stvaljati leće. Previše spavam kad bih trebao biti budan (predavanja i sl.)....

16. fear.of.a.dark

fear.of.a.dark Novi Član

Meni se više ne da stvaljati leće. Previše spavam kad bih trebao biti budan (predavanja i sl.)....

ja ih počela nosit krajem 9. mjeseca.. a ne da mi se stavljat- pogotovo zato što sam 1.smjena cijelu godinu pa se ustanem i ovako knap s vremenom, tako da se i više puta dogodi da hm, ne vidim detalje i još dosta toga..

17. Sin

Sin Paladin of Eydis

Nosim cvike vec sedam godina i ne mogu bez njih, jer sam slijep kao sismis...

18. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

ja ne raspoznajem vlastitu mamu na 3 metra daljine bez naočala...totalka sam blind....
    probala sam s lećama, dok mi oči nisu počele krvariti...tu je bio kraj te priche...

iidem sad po nova stalka..opet mi je narasla dioptrija :great:

19. fear.of.a.dark

fear.of.a.dark Novi Član

ja ih nosim od 2000.-te

20. Lucretia

Lucretia Novi Član

ja ih nosim od 5. osnovne, s time da sam 2godine bila na lećama, ali su mi oči skoro ispale od muke pa smo se morali rastati.

Podijelite ovu stranicu